Dungeoneer: Vault of the Fiends

xxxxxxxxoo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Dungeoneer: Vault of the Fiends - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Atlas Games
Edge Entertainment
Galakta
Mario Truant Verlag
Raven Distribution
Ubik
Autoři: Thomas Denmark
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rada

Pročetl jsem nějaké starší diskuse, nicméně o tuto hru jakoby zde nebyl moc velký zájem. Líbí se mi její grafické zpracování, možnost alternativ a velmi slušná cena. Proto se tedy ptám, jestli má cenu jí pořídit. Popřípadě doporučit nějaké alternativy. (očekávám zřejmě Thunderstone atd.) Díky
11.1.2011 17:16:18

Rada
Nemám přímo tenhle, mám Tomb of the Lich Lord a Realm of the Ice Witch (obojí je dobrá alternativa k tomuhle ;-)), ale za pořízení stojí. Pravidla jsou celkem jednoduchá, grafické zpracování moc pěkné, nechybí špetka humoru (flavor text některých karet je vážně skvělý) a rozšiřitelnost obrovská. Kromě toho jde hrát i v jednom hráči, což je taky takové plus. Jediné, co mi trochu vadí, je podíl náhody - nejen v bojích a pastech (tam bych to ještě překousl), ale i při plnění questů. Jsou tam totiž i questy typu "stůj na určtém poli a hoď na dvou kostkách obě čísla lichá", což je celkem opruz.
Alternativy hledej spíš mezi dungeon crawl hrami (Descent, Castle Ravenloft, Dungeonquest, Warhammer Quest...) než mezi deck building hrami (jako je třeba Thunderstone). Pro tuhle hru jsou karty opravdu jen prostředkem, jak malém balení udělat slušný dungeon a poskytnout hráči prakticky všechno potřebné ke hře (kromě kostek a žetonků na počitadlo). Takový Descent do kapsy :)

11.1.2011 18:25:08

Rada
Já si zrovna tuhle variantu vybral náhodně, ale díky za odpověď, protože do toho půjdu. Jenom tedy pokud máš zkušenosti, tak která alternativa ze všech je asi tak nejlepší. Epic zatím ne.

11.1.2011 18:52:35

Varianta
Určitě začni něčím normálním, ber dvojbalíček (Vault, Lich, Ice Witch...ne Den of the Wererat a nějaké lesy), Epic a Legendary vynech. A když se ti budou rozcházet pravidla v balíčku a česká pravidla, podívej se na verzi pravidel.

11.1.2011 19:11:04

náhoda
Náhoda se dá slušně omezit různejma variantama, co jsou popsaný v nepovinnejch pravidlech. Mimochodem těmahle pravidlama lze hrát i klasickej dungeon (jeden pán hry hraje nestvůry a ostatní jsou hrdinové a plní questy) nebo sběratelskou kartičkárnu (hráč si sestaví vlastní balíček a pak s ním bojuje se soupeřem). Jsou tam různý varianty typu hotová mapa, která se skládá podle questů, všechny společný questy atd ... dá se to slušně přizpůsobit.

11.1.2011 22:20:08

...
No vzhledem k tomu, že máte mnohem větší zkušenosti než já, tak bych prostě chtěl nějakou fantasy karetku pro 2-4 hráče. Nechci deskovou hru, protože jsem chudý student a můžu si dovolit pustit tak 1200 maximálně. Přemýšlel jsem nad Thunderstone, ale vzhledem k tomu, že bych musel koupit i rozšíření a také kvalita karet není kdovíjaká, tak jsem narazil na tohle, i když se jedná o jiný princip, tak mě ihned Dungeoneer zaujal, ale jsem trochu zmaten tim, že o tuto hru zdejší pařani moc nejeví zájem. Pokud možno né kooperativní. Jsem například velký fanda W40k, ale Space Hulk mě neláká právě kvůli kooperaci.

11.1.2011 23:10:31 | Upraveno autorem (porovnej)

fantasy karetka
Pokud máš takovýhle rozpočet a chceš fantasy karetku, je dungeoneer tvoje parketa. A za tvůj rozpočet pořídíš i dva dvojbalíčky a to už vystačí na hodně slušnou hru.
A s tím, že se o téhle hře moc nemluví, si nelámej hlavu, prostě jen není moc in a není až tak rozšířená (a známá). Takových her je víc...

12.1.2011 07:23:44

doporučuji
Myslím, že ti právě dungeoneer bude vyhovovat. Dá se různě přizpůsobit a hrát podle toho, jak chceš, takže to problém nebude. Navíc lze balíčky libovolně kombinovat nebo hrát každý zvlášť.

Neprávem opomíjená hra je taky třeba Tomb - taky chození do podzemí, kydlení nestvůr a taky každej na svý triko... Taky zajímavý, mrkni na to.

12.1.2011 10:01:16

Dilema
No tak teď si mě nahlodal. Koukal jsem na Crypamastera, který je i vcelku dobře hodnocen na BGG. Nehledě na to, že vypadá taky parádně.

12.1.2011 11:17:20

Cryptmaster
A navíc mám rozdělanou lokalizaci ... asi už půl roku a poslední dobou se to moc nehýbe dopředu :-)

12.1.2011 12:41:12

Steeler
Nenech se očarovat Merlinem :-), jdi do Dungeoneera.

A nebo líp, jdi nejdřív do dungeoneera a pak do těch ostatních. Stejně tak skončíš (jako my ostatní - "Ahoj, jsem Aradraug a jsem hráč deskových her." "Ahoj Aradraugu...").

12.1.2011 13:08:53

Dungeoneer
Je taky fajn, to nepopírám :-)

12.1.2011 13:11:52

Uf
Vy mi dáváte na prdel pěkně. Já fakt teď nevím...líbí se mi u Dungeoneera to tématické rozlišení. Co je hratelně lepší, zábavnější? Jaká je kvalita karet? Já vim, že s tim prudim, ale nejsem zrovna zběhlý hráč a snažím se osvěžit alespoň víkendy, neboť ve zdejším kraji se lze bavit pouze ethylalcoholem a už toho mám jaksi dost. Vlastím zatím pouze Dominion, který se kupodivu ujal mezi ostatními, ale přeci jenom fantasy nás bere všechny spíš a pestrost her není na škodu.

12.1.2011 13:51:49

Steeler
Zkus ten Dungeoneer, je to přenosné, je to hezké a cenově přístupné. A nevím jak u Tomb, ale AEG nemívají zrovna nováčkovsky přístupná pravidla.

12.1.2011 13:56:13

Karty
Karty jsou celkem slušné, příjemné do ruky, i když časem se asi ošoupou (které ne, že?) - nicméně mají standardní rozměr, takže obalit není problém. Srovnal bych je třeba s kartama z magicu.
A co se týče hratelnosti, tak spíš záleží na subjektivních pocitech. Jediné, co mě napadá a co je potenciálně problém dungeoneera, je angličtina na kartách. Na věšině z nich je nějaký text (nic extra složitého, opět bych to přirovnal k magicu), ale neangličtináři by mohli mít problém.

Btw, když ti nestatčí ethylalkohol, je čas přejít na benzoylekgoninmetylester :-D

12.1.2011 14:19:02

aradraug
O náhražkách ethylalkoholu by můj avatar mohl vyprávět :D

12.1.2011 14:20:57

Pravidla u Tombu
jsou AEG standard - nesmyslně strukturovaná a napsaná, plná děr a nelogičností a nedostatečně vysvětlených míst ...

12.1.2011 14:21:05

Návrat Kále
No je dobrý k tomu kálu alespoň něco hrát, protože takhle mě to bude trochu držet zkrátka (debile, máš tu karty, tak se moc nezpráskej), nicméně koupím ten Dungeoneer. S angličtinou by do pátého piva problém být neměl.

12.1.2011 14:52:23

rada
Můžu potvrdit, co napsal v prvním příspěvku Aradraug. Mám Tomb of the Lich Lord a Dragons of the Forsaken Desert. Doporučuju Lich Lorda. V Dragons je naprostá většina karet dvakrát jakoby jim došla inspirace a chtěli jen za každou cenu vydat nějaké pokračování. Lich je díky tomu mnohem šťavnatější.

12.1.2011 17:54:25

Olney
Hra se mi líbí a uvažuji o její koupi, můžu se zeptat jak jsi to myslel s těmi duplicitními kartami u Draků? Je jich více stejných v rámci obou balíčků, nebo jsou shodné jen oba balíčky? Díky za info.

21.6.2011 13:38:14

Balíčky
Na svůj předešlý post si odpovím víceméně sám, protože jsem to nevydržel a už mám doma 2 dvojbalíčky:)
Abych to tedy shrnul (a doplnil Olneyho):
Tomb of the Lich Lord - pouze originály
Vault of the Fiends - pouze originály
Realm of the Ice Witch - většina karet je dvojmo (některé i trojmo)
Dragons of the Forsaken Desert - téměř všechny karty dvojmo
Pokud má někdo ostatní balíčky prosím ho o doplnění (pro případné další zájemce). Díky.

21.7.2011 13:14:10

Preklad
Ahoj poridil jsem si tuto hru. Mohu jen doporucit ale nejsem si jisty s prekladem jedne karty s nazvem "gathering". Prosim mohl by me ji nekdo prelozit ?
Je na tomto obrazu 3 radek 2 zprava
http://cf.geekdo-images.com/images/pic509213.jpg

7.8.2013 10:01:09

preklad
Vyber hrdinu. Zaplať X bodů nebezpečí a přesuň X hrdinů do lokace vybraného hrdiny.

Ve zkratce: Vybereš hrdinu v lokaci A. Zaplatíš 3 body nebezpečí. Následně vybereš tři jiné hrdiny a přesuneš je do lokace A.

7.8.2013 10:57:18

Vybíráme z Bazaru

Formula D Chicago
Formula D Chicago
Akt. cena: 85 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas