Dungeon Run - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Plaid Hat Games
Autoři: Mr. Bistro
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

na tuhlu hru se moc těším - líbí se mi ten systém nejdřív spolupráce, pak kudla do zad:) navíc svět Summoner Wars (i když by ho mohli zpracovat trochu víc do hloubky) beru jako příjemný bonus.

Nemá někdo zkušenosti s tou původní print&play verzí?
1.4.2011 07:58:15

inrview s Colbym
tady je menší rozhovor s jedním z tvůrců nového Dungeon Runu(autor Summoner Wars)

http://menwithdice.com/?p=86

5.4.2011 15:57:22

Hmm....
Tak tohle vypadá opravdu dobře. Tuším že to je až pro 6 hráčů a vzhledem ke "kudlo-do-zadoidnímu" charakteru.. Čím víc tím líp :-)
Ne jednoduchý bojový systém, levelování postav.. Začíná se mi to líbit.
Castle Ravenloft asi půjde z domu :-)

23.8.2011 12:04:30

Polda
myslis ze to bude az tak prevratne, prekonavajici Castle Ravenloft ve vsech smerech?

23.8.2011 12:36:47

ringo
tohle bude dost o něcčem jiném než Ravenloft, nejdůležitější aspekt bude asi podrazit spoluhráče ve hvodnou chvíli.
Co mě trochu zklamalo je poměrně málo druhů nestvůr a předmětů, no uvidíme, já se na to díky tomu podrazáckému/škodícímu aspektu těším dost:)

23.8.2011 13:06:17

Ringo
Trosku jsem procital o te hre diskuzi, pravidla moc ne.. Ale hlavni rozdil je ten, ze CR je kooperativka, Dungeon Run neni. Respektive, proti prisere bojovat muzete dohromady, ale pak se stejne poperete mezi sebou :-) To mi prijde hodne zabavne.
Potom, ruzne tily maji specialni pravidla - na lanovem moste je sance, ze spadnes do propasti, v kouzelne mistnosti nelze pouzivat zvl. schopnosti hrdinu atd..
Jinak jak napsal zluda. Otazkou je, jestli hra brzo neomrzi.
Obsazeno je:
8 hrdinu
4 dungeon - bossové
26 dungeon tiles
80 ability cards
38 encounter cards
22 treasure cards
4 artifact cards

Ale predpokladam, ze ve vice hracich by mohlo jit o neco jineho, nez potkavat nove a nove potvory a encountery (jako v CR).

Z meho pohledu to vypada jako CR s potrebnou stavou okolo. Ze ty herni systemy jsou jine.. no.. jsou :-)

23.8.2011 13:39:51

Cíl hry
Okopírováno z pravidel:

During the game, you will use your guile and skill to maneuver through a dungeon while seeking the ultimate goal: a Summoning Stone.
Use your negotiating skills to forge allegiances with some players while keeping others in check. Destroy monsters and gain treasures that will help you defeat the dungeon boss - but that is only half the battle.

Once the boss is slain, it’s every hero for himself! Exit the dungeon with the Summoning Stone under your control, or destroy all your fellow adventurers to be the Dungeon Run victor.

Takze.. jeste dodam, ze nejakou dobu byla hra print and play.

23.8.2011 13:43:02

offtopic
Když už jste u toho srovnávání s CR, tak údajně Gears of War jsou vymakanější CR s jiným tématem. Zatím jsem nikde nečetl, že by to měl být CR killer, ale četl jsem několik commentů a příspěvků na BGG, že GoW jsou co se týče mechanismů kepší než CR (typově jsou to podobné hry)

23.8.2011 18:05:13

Ciste nahodou
nevite, kdy by se mohla prodavat u nas?

15.12.2011 00:10:26

...
v USA se už prodává, takže je opravdu na místě otázka, kdy to bude u nás...takže?:)

17.12.2011 13:31:35

prvni dojmy
hrali jsme na zatroconu jednu partii a musim rict ze sem nadseny. hra ubiha rychle a je treba obcas spolupracovat. ovsem hra se nasledne zvrhne v takticko vrazedne orgie. hra je docela dost variabilni z toho co sem se dival na karty a je vylozene pripravena na rozsireni
nedoporucuju hracum kteri nemaji radi volnost v pravidlech ... delejte si co chcete
hracum kteri nemaji radi kostky
doporucju vsem kteri maji radi rychle atmosfericke hry maji radi prolezani kobek a hlavne tem kteri radi bodnou kudlu do zad. super

23.1.2012 22:49:29

herní doba
prosím znalce - jak dlouho skutečně hra trvá? je to dohratelné ve 4 nebo 5 do těch 90 minut ....

13.2.2012 09:40:54

rbx

tomasV
jo, jde to. Ale nejde to hrat ve vice jak 4 hracich. Ofiko to je sice pro sest, ale na to je dost malo dilku. A v pravidlech se i pise, ze pro vic jak 4 hrace uz by mely byt dve kopie.

13.2.2012 10:18:37

RBX
Díky, koukal jsem na to a vypadá to vesele a né moc složitě. Ty ji máš otevřenou v obchodě? Měl by jsi někdy čas na nějakou krátkou partii? Možná se stavím konečně příští úterý na malování. Co třeba před tím?

13.2.2012 10:59:53

rbx

tomas
stav se. Muzes toto utery, ve ctvrtek, nebo az to pristi, jak se ti to bude hodit.

13.2.2012 11:10:44

tomasV, rbx
My jsme to teda hráli 2x v 5 hráčích a nepřišlo mi, že by to byl problém. Jinak s herní dobou jsme se v těch 5 lidech k udávaným 90minutám ani nepřiblížili - první hra byla na 3 hodiny, druhá asi na 2,5, ale pokaždé to hrálo několik hráčů poprvé, takže to může být tím.

13.2.2012 12:15:57

tomasV
Jak řekl zluda... hráli jsme dvakrát, pokaždé s pár chybičkama v pravidlech, která jsou sice jednoduchá, ale občas se na něco zapomene nebo přijde chvíle, kdy je možný dvojí výklad. Nicméně není to děravé jako cedník, vcelku to drží pohromadě a jsem si jistý, že potřetí už by to šlapalo jak má. Přesto se při pěti hráčích bude herní doba pohybovat okolo 2h, si myslím... Ale hodně jde o to, že jakmile se objeví boss, tak se hra jakoby zasekne, protože každý začne hrozně taktizovat, jak to udělat. Tam dochází k největšímu zpomalení. Pokud se najdou dva tři hráči, co to budou hrát čistě na vítězství, tak dokáží hru slušně zasekat. Je potřeba se trochu uvolnit, vzít meč do rukou a naběhnout na draka - co na tom, že vás promění v doutnající oharek. Chcete snad žít věčně?! Žen te hóóóó!!!!!!

13.2.2012 12:33:08

rbx

zluda
nevim, hrali jsme to poprve na Zelivi ve 4 a za tu hodku a pul to bylo, pokud se tedy nepletu. Ale moc jsme se s tim nemazali a byla to spis bitka, nez nejake taktizovani :-))

13.2.2012 12:49:52

herni doba
jojo za hodku a pul jsme tu kooperativku dohrali no :)

13.2.2012 13:27:07

Růst postav
Tak nějak mi připadá že hrdinové tak nějak moc nerostou že je i při hře 4 hráčů docela málo nestvůr ale možná až toho odehrajem víc her uvidíme.

13.2.2012 15:18:52

rbx

Machista
nerostou, vetsinou si vylepsis 1-2 vlastnosti a dostanes 1-2 predmety a s tim si vystacis po celou hru. Celkem ultimatni jsou ti kolemjdouci, kteri ti vymeni jeden exp zeton, nebo dva predmety, za jeden artefakt, ktery ti treba zdvojnasobi magic, nebo brawl. Problem je, ze ostatni staty ti srazi na jednicku :-) A nektere typy bossu jsou vuci magic nebo brawlu imunni, takze tam je treba trosku pockat, az se na nem vykydli nejaky hrdina a ten summoning stone sebrat nasledne tomu hrdinovi :-) Jinymi slovy fronta na hrdiny u vchodu :-))

13.2.2012 15:46:30 | Upraveno autorem (porovnej)

nerostou a nerostou
no ja hral ted poprve a 1x ve 4... presne jak rikate... nekdo mel stesti na vyzirani ptvor a tak porostl 2x a nedko jako treba ja nemel ani 1 lvl navic.. ale schopnosti to dokazi pekne zpestrit a tak za goblini rogunku muzete celkem solidne posbirat za hru 4-5 predmetu a nebo zse za orciho valecnika pobit 6 potvor... taky docela zlezi na tom co si hodite koskou pri otoceni noveho kousku planu... protze pave v tu chvili se rozhodne jestli se tam objevi potvora, poklad oboje a nebo treba taky nic...

13.5.2012 23:35:03

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas