Dune Express - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Print & Play)
(Web published)
Autoři: Felbrigg Herriot
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

som
som - avatar

Soubory v angličtině

Tak sem se přes dojmy dostal až na stránku hry a hele - v sekci Ke stažení jsou soubory v angličtině?! Proč duplikovat soubor, který je na BGG nebo jinde? Když to má mít smysl, mělo by to být přeloženo. Nebo ne?

Pamatuju doby, kdy něco takového nebylo možné (nepřeložené soubory) a tak mi to přijde divné, ale možná sem divný já...
30.4.2014 09:43:36

Eng
Tak uprine receno ty soubory jsem tam dal ja protoze i na BGG jsem je zkompletoval a dal ja takze v tom nevidim problem. Jsou v anglictine, protoze se mi je nechtelo prekladat. Pravidla jsem nejak prelozil ale na tohle uz jsem proste nemel chut a jeina vec co je tam v anglictine jsou stejne jenom zvlastni schopnosti narodu. A hlavni myslenka je takova, ze na BGG to zapadne protoze jsem zkompletoval basic a advenced verzi. Na BGG to budes muset hledat pres nekolik souboru, tady to ma vsechno vedle sebe a jednoduse nalezitelne.

1.5.2014 02:16:11

som

Překlad
A když to přemelu, hodíš to do toho souboru a nahraješ aktualizaci? Je to škoda, když už je skoro všechno, nechat pár řádku v ENG a mě (mým spoluhráčům) to taky pomůže, až je k tomu dokopu :D

1.5.2014 08:16:57

som
Snad se k tomu nejak dostanu rozhodne ale nepocitej ze to bude do tydne. Bohuzel problem co osobne mam s Dune Express, je ze ta hra si zije vlastnim zivotem. Nema to oficialni pravidla pouze spoustu "fanouskovskych" s haldou modifikaci a sam si muzes vybrat co si zahrajes. Ja jsem tu prelozil verzi 1.2 a 1.5, protoze se od sebe dost hodne lisi a prijde mi, ze 1.2 je prste jednoducha varianta, ktera se nejvice blizi uplne puvodnim pravidlum. 1.5 je naopak docela dobra modifikace puvodni hry a me prijde, ze bych uz jinou ani nehral. Do prelzenych pravidel jsem navic zahrnul vsechny mozne i nemozne modifikace, ktere jsem nasel mezi mnoha soubory na BGG i na jinych strankach, muzu tedy s klidnym svedomim rici, ze muj preklad je asi nejkomplexneji sepsanymi pravidly k tehle hre vubec. Ale kdyz dneska kouknes na BGG tak uz tam zase nekdo nahral novou variantu, sice se moc nelisi od tech so jsou zde prezentovany, ale treba schopnosti jednotlivych narodou jsou tam naprosto odlisne, plus jeste resi nejake limity na vojaky a pocty zetonu. Druha vec je, ze kdyz jsem sepisoval pravidla 1.5 tak jsem si dopisoval i s jejich autorem, protoze v jeho oficialnich pravidlech chybelo nektere zasadni detaily, ktere proste neresil. Docela zajimave je, ze on sam je do tech pravidel prida pozdeji ja je uz do toho prekladu zaradil. Blbe je, ze i on se rozhodl, ze nekdy v budoucnu par pravidel pozmeni jak jsme se tak bavili, dosel k nazoru, ze nektede veci jsou proste trochu jinak. Takze asi tak, ten preklad me tak trochu irituje z toho duvodu, ze to nikdy nebude uplne ono. Ty pravidla bys mohl prakticy doplnovat kazdy den, to je prave ten duvod, proc se mi nechtelo prekladat komonenty, protoze neco jako oficialne konecna vytunena pravidla prakticky neexituje.

1.5.2014 10:23:55

Som,BMAJTZ
no pokud vim tak prvne jsem dal soubory v anglictine ja a to protoze se mi ta hra celkem libi a chtel jsem ji prinest vice lidem...precijen komu vadi ajina tak na bgg moc asi neleze (teda co ja vim od lidi co neumej anglicky,tak chodej sem nabo na deskozrouta).
Chystal jsem se ji i prelozit,ale potom co si profil teto hry privlastnil BMAJTZ jsem se na to vykaslal. popis mi prepsal,pritom tenhle mi prijde mnohem horsi nez muj puvodni a koukam ze i tady v diskuzi si privlastnuje vlozeni origo souboru,ale u nich je videt ze jsem je tam dal presne o mesic driv :D

27.5.2014 07:38:17

Peet
Promin zda se citis urzene nebylo to mysleno schvalne. Co se anglickych souboru tyce tak ty ktere jsi tam dal ty mas podepsane pod sebou co jsem tam dal ja mam pod sebou ja takze by to nemusel byt zase takovy problem to rozeznat. Rozhodne to nebylo mysleno jako nejaka podpasovka. Nicmene protoze na me narazis docela tvrde tak si neodpustim taky poznamku v tom, ze ty toje anglicke soubory jsou vlastne zkopcene veci od Ilyi Baranovskeho bez jakehokoli tveho vlastniho pricineni. Navic jsi za to urcite tady dostal body, zeptal jsi se vubec Ilyi zda ti to povoli publikovat pod tvym jmenem tady na Zatrolenkach? Ja se ho zeptal. Moje anglicke jsou vicemene taky zkopceny, ale alespon jsou doplneny o variantu Advenced. Respektive jde o verzi Alliance od Erica Pietrocupy ktere jsem prevedl do grafickeho stylu Ilyi Baranovskeho. I v tomto pripade jsem Erica na moznost upravy jeho pravidel taky ptal a navic jsem s nim diskutoval ruzne varianty aby to davalo co nejvetsi smysl. O prekladu pravidel se bavit nebudu, muzou se ti libit a nemusi. Cestinarsky urcite nebudou nejlepsi, pripoustim preklad pravidel delam hodne sporadicky a modifikace skoro vubec, nicmene se jedna o kompletni soupis vsech zatim dostupnych pravidel a variant ktere se daji na BGG vubec sehnat. Opet pokud se ti nelibi udelej vlastni verzi, pokud prelozis jenm ty od Ilyi bude to fajn pujde o originalni kousek protoze ja je vlastne ani neprekladal spise kompletne prepsal. A posledni vec k tvemu popisu Dune Express, jasne je to tvuj popis ktery jsem jenom prepsal, pripoustim. Tato moznost zde na Zatrolenkach ovsem je z nejakeho duvodu. Taky pripoustim ze ten prepsany popis neni zrovna veledilo (kdyz si ho prectu dnes rekl bych ze je naopak skutecne dost spatny), ale nesouhlasim s tim, ze by tvuj byl zrovna lepsi. Prepisoval jsem ho prave proto, ze ten tvuj byl daleko horsi a navic, prestoze ten popis je i tak mizerny coz v komentari na prvni strance potvrzuje i Zeus, musel byt lepsi i podle nej, protoze ho potvrdil a schvalil. Navic evidentne je ten popis stale spatny nic ti nebrani v tom ho prepsat. Nevim chces li muzeme v dohadovani o tom kdo docura dal klidne pokracovat.

27.5.2014 23:17:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra o trúny - cyklus Let Vran
Hra o trúny - cyklus Let Vran
Akt. cena: 13 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas