Dune Express - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Print & Play)
(Web published)
Autoři: Felbrigg Herriot
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Hrál to někdo? Respektive vlastní to někdo? Osoně mě to zaujalo ale nějak si nedovedu představit hru pro 2-5 lidí s herní dobou 15 minut.
22.6.2012 15:27:39

herní doba
No v pěti jsme hráli hodinu a kousek... čim míň lidí,tim lepší hra podle mě. Ideál jsou 3.

27.1.2014 23:04:02

Varianta
Hele her mam nahrano uz dost, ale je to opravdu hodne o nahode. V peti hracich to snad ani nejde dohrat. Samozrejme nejvice zalezi na variante kterou clovek hraje my nejcasteji hrajeme variantu s bouri a pevnostmi a s tim, ze kazdy muze mit jednu ochranu od kazdeho typu, a potom je ta hra skutecne nekonecna a vyhrat to de jenom kdyz uz to nekoho prestane bavit a nebo neuveritelnou shodou nahod. 15 minut co je tady v popisu rozhodne neodpovida. Jeste zvazuji verzi s aliancemi a trochu prekopanymi pravidly ta vypada hratelneji ale mam takove tuseni ze klasickou variantu uz moc hrat nebudu je to na me proste az moc o nahode i kdyz ma clovek zdanlive skoro nekonecne mnoho hodu.

Mimochodem specialni vlastnosti kazeho naroda tu hru pozvednou asi o 100% pak se stava hratelna i zakladni varianta.

28.1.2014 00:32:48 | Upraveno autorem (porovnej)

doba
je to tak no, asi po 45 min se na to dva vykaslali a my to uz jen dohrali... 15 min je mozna tak za idealnich podmínek a stesti :D

28.1.2014 17:42:04

Peet
Jako dospel jsem k nazoru e vyhrat se ta hra da v rozumnem case bud s novymi pravidly Alliance, v teto variante to neni ani tak moc nahodne. Druha moznost je osekat tu hru prakticky az na kost, zrusit bouri, zrusit pevnosti, ve hre nechat jenom jednu sadu vsech vyhod, takze nikdy nedojde ve hre k tomu, ze by mel kazdy kazou obranu. Potom bych tam nechal ty frakcni vyhody a tim by to haslo, tak si myslim, ze ta hra bude i dohratelna za pomerne rozumnou dobu.

29.1.2014 00:41:23

blbosti
hra je uplně v poho, nejaky zmeny pravidel... to si rovnou muzu udelat vlastni hru ne :D
Proste je to hooodne o nahode co ti padne na kostkach...a ano vetsinou je to kvuli tomu hooodne dlouha hra,ktera pak uz ani nebavi,ale kdyz mas stesti tak to za tech 15 minut vyhrajes... proste nahoda je nahoda a tak to proste je. me to vyhovuje a komu ne at si jde hrat osadniky treba, nikdo ho to hrat nenuti :)

Ja nejsem priznivcem jakychkoliv domacich uprav pravidel, prijde mi to sprosty vuci autorum hry. Me by se taky nelibilo kdybych nekomu neco udelal a on si to hned zacal upravovat a menit podle svyho,to si to rovnou muze udelat sam a tak jak mu to bude vyhovovat. Kdyz se mi nelibej pravidla hry tak tu hru proste nehraju a najdu si nejakou ktera se mi bude libit, upravy pravidel jsou jako cheatovani v pc hrach. Upravy pravidel by meli delat jen ti co napsali origo pravidla nebo jimi povereni lide.

27.5.2014 07:33:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Obvykle s tvm názorem jednoznačně souhlasím, bohužel to není případ hry jako je Dune Express. Ta hra je Print and Play a dneska bych ji už označil i za komunitní. Pokud si vyhledáš informace o úplně původní hře kterou Fellbrigg Herriot vymyslel dozvíš se, že na počátku ta hra vlastně obsahovala jenom kostky a desku a postupem času se k ní přidávaly žetony. Takže pokud hraješ jenom prapůvodní základ s kostkami a obyčejnou armádou tak pak hraješ skutečně původní hru. Pokud už jsi si do hry přidal bouři, schopnosti jednotlivých národů, pevnosti, žetony obrany proti zrádcům tak už vlastně hraješ modifikaci. Jasně některé modifikace vymyslel sám Herriot a některé vymyslela komunita některé byly vymyšleny dohromady a vylepšeny časem (viz schopnosti národů). Nicméně dle mého předešlého postu vlastně připouštím, že původní varianta hry bez všech těch serepetiček okolo je vlastně lepší, takže s tebou v jistém slova smylu souhlasím.

Nicméně předělávky pravidel a jisté ohýbání původní myšlenky v zkomplexnění a následné jednoznačné vylepšení herní mechaniky mi u hry kterou vytváří komunita vlastně vůbec nevadí. Nicméně tento názor se vztahuje vyloženě jenom k tomuto typu her k žádné jiné. V momentě kdy tu hru otestuje x hráčů a projde to komerční mašinérií a následným zalisováním do krabice se všechno změn. To není případ Dune Express, ta nikdy komerčně nevyšla.

27.5.2014 23:46:07

Vybíráme z Bazaru

Cosmic Encounter + 2 rozšíření
Cosmic Encounter + 2 rozšíření
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas