Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření Spice Harvest, The Duel, rozsireni o Laansardy a Ixy, 10 postavy atd.

Zase asi nejspise otazkla na Syda. Na mnohe jsem se jej uz sice ptal a na mnohe mi odpovedel. Jelikoz jsem zatil letem svetem proletl zakladni pravidla, zatim nemam uplne predstavu jak se to hraje. Takze dam sem takove strucne otazky:

1. V cem zhruba spociva rozsireni Spice Harvest? O co to hru obohacuje, popripade cim ji "kazi"?

2. Stejne jako prvni dotaz - tentokrate na rozsireni The Duel.

3. Ma cenu si pro obohacenio hry z tech rozsireni vzit aspon Treachery a hrat to s nima bez dalsich pravidel z Duelu a Spice Harvestu? Nebo i ty karty v zasade delaji hru nevyvazenou a lepsi se je drzet ciste zakladu?

4. Predpokladam ze jak mi uz Sydo na stejnou vec odpovidal - desitkove pridavne postavy (zrejme z rozsireni The Duel) nema cenu pouzivat.

5. Maji rozsireni Spice Harvest a The duel navic i nejake Spice karty (treba cervy navic a pod)?

6. Co vsechno obsahuji dalsiho tyto dve rozsireni krome Treachery Cards a pridavnych pravidel? Dle obrazku baleni techto rozsireni jsou tam i nejake velke karty s planetami a podobne srandy, ktere jsem nikde k vyrobe nenasel (pokud jsem se blbe nedival:-)

7. Opravdu je zakladni hra nejlepsi bez jakychkoliv vylepseni a nemam se jimi vubec zabyvat nebo je to spise vec nazoru jak to komu sedne? Jsem dost puntickar a nerad bych se treba vynechanim rozsireni o neco zajimaveho ochudil:-)
16.2.2009 07:12:53

otazky
1) Spice hravest je taková "předehra", ve které hráči bojují o Spice, což může zásadně ovlivnit počáteční rozestavení hry a tím posílit některé hráče tak, že už samotná hra není tak zajímavá.

2) rozšiřuje souboj - prodlužuje hru k neúnosnosti

3) karty klidně vyzkoušej, ale některé jsou opravdu přesílené

4) přesně tak

5) Ne

6) Jo, tak to přesně nevím, bo jsem je zkoušel jen po internetu a už si je tolik nepamatuju

7) Samozřejmě je to věc názoru, ale naprostá většina se shoduje na tom, co jsem tu probíral. Jde hlavně o to, že rozšíření už tak dost dlouhou hru VELMI prodlužují a nedávají za to tolik nazpět. Samozřejmě ti nikdo nebrání je vyzkoušet, výroba není náročná.
Co se týče další "kontroverzní" věci - hrát či nehrát s Advanced rules: opět je většina hráčů vynechává, jelikož jen posilují "bohaté" frakce (Gilda, Císař) a zbytečně komplikují souboj. Neplést s Optional Rules, které jsou naopak doporučena.

doporučuji www.starbasejeff.com

jsou tam FAQ a spousta rad.

16.2.2009 07:34:20

2 SYDO
diky moc, v podstate jsi mne presvedcil ze se nemam ani tedy pidit co vsechno je v rozsirenich, vyrabet je nebudu. Akorat ty Treachery karticky si udelam a zkusim je pridat do balicku, uvidim co to udela (samozrejme az po te co odehraji a naucim se nekolik her, akorat musim zacit shanet hrace, potencialne 4 bysme byt mohli, to uz snad nejak hratelne bude. Jinak predpokladam ze kdyz budu primichavat ty karty z rozsireni, tak je dobre vzit cely balik aby se parovaly utocne a obranne karty, takze kdyz vemu Poison Weapon z rozsireni, musim pridat navic i Poison defence kartu do balicku.

16.2.2009 07:57:16

jo a jeste neco
Duna ma nejake pevnosti? V soupisu na vyrobu hry jsou nejake extra strongholds, to je taky rozsireni. A taky Nuked Shield Wall?

16.2.2009 08:11:54

ringo
pokud budeš přimíchávat karty, chce to doplnit i útočné a obranné karty, podle toho, kolik karet přidáš. Samozřejmě útok/obrana a jed/zbraň ve stejném poměru.

V základu je 5 pevností - Arrakeen, Karthag a 3 Sietche, kdo první drží 3 pevnosti, vyhrál. Ty dvě navíc jsou pro hru ve více hráčích, než 6 (tj. s Landsraadem, Ixiany nebo Bene Theilaxu).

Nuked Shield Wall se položí na Shield Wall po použití Family Atomics, aby bylo vidět, že Arrekeen, Karthag a Imperial Basin již nejsou chráněny před bouří.

16.2.2009 08:38:54

2 sydo
sakra, skoda ze nikde nemuzu najit puvodni grafiku pro boure, pevnosti a tu nuked shield wall, jenom tu novou. Budu to muset nejak zkombinovat. Ciselne zetonky jsem taky musel vzit z te nove verze.

16.2.2009 08:48:33

ringo
Pevnosti nepotřebuješ, jsou na mapě, alespoň tedy ty základní. A Nuked Shield Wall taky nutně ne, stačí udělat žeton pěkného atomového hřibu a ten na Shield Wall položit (dřevěný hřib by byl perfektní). Starou bouři bohužel nevím, kde sehnat.

16.2.2009 08:56:18

...
sakra, ted jsem nasel jestze dalsi dve karty - Semuta Drug a Stone Burner, je dobre pouzivat i tyhle dve nebo to taky nejak mrvi hru?

16.2.2009 09:27:09

stoneburner
Stoneburner má dvě verze, ta prvotní mi přijde totálně přitažená za vlasy, ta druhá (http://www.boardgamegeek.com/image/279754) už je o něco lepší, ale stejně se mi moc nelíbí.

U Semuta drug nějak nevím, co si o tom myslet. Raději bych leadera zabil, než ho oslabil, takže nějak nemohu přijít na výhodu této karty.

16.2.2009 09:45:10

2 SYDO
vykaslu se teda i na vsechny rozsireni vcetne rozsirujicich karet, stejne mi prijde divne pouzivat nejake karty navic z rozsireni do zakladniho balicku, kdyz to nerozsirim i o ty dalsi pravidla z rozsireni. Asi to musi kazdopadne hru narusit.

16.2.2009 09:54:20

Jeste mi je zahadou
jak to ze se nikde nevali nejaky scan z ofiko pravidel kde by byl seznam vsech karet a co ty karty delaji - tedy hlavne ty z rozsireni. Ty ze zakjladni hry se asi daji docist z Aid karty.

16.2.2009 11:18:38

karty
JJ, karty ze základu jsou na tom aidu, ostatní nevím, asi v pravidlech rozšíření.

16.2.2009 11:26:08

2 sydo
v pravidlech rozsireni jsem je prave nenasel. Ale mozna jsem jen slepy a prehlidl jsem to. Koukam ze ty karty v rozsirenich jsou do normalniho zakladu hry pouzitelne a nemaji nejakou primou souvislost s rozsirenim, takze je asi preci jen pouziji, ale ty jakesi dve fandovske karty z General (ty dve ktere jsme posledne rozebirali) resit nebudu. Tak snad uz jsem posbiral veskery matros tak jak ma byt a dam to konecne do kupy:-) Desku uz mam, 3/4 karet taky, pekne tvrde podlepene a dal jsem i rubovo ustranu at to vypada k svetu. Ted jeste vyresit, do jake krabice to dam:-)

16.2.2009 11:37:23

Legalnost
koukam ze vyrobit si Dunu doma neni uplne az tak ilegalni, kdyz casopis General vydal v priloze CD se vsemi materialy k vyrobe. Na eBayi jsou ty CD i na prodej, jsem uvazoval ze bych si ho koupil, coz by dodalo me Dune doma punc legalnosti, akorat jak znam sve puntickarske ja, chtel bych si to vsechno vyrobit znovu presne podle materialu na CD a to se mi fakt uz nechce, takze to CD radsi asi kupovat nebudu:-)

17.2.2009 09:32:45

Vybíráme z Bazaru

Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas