Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lze Dunu předělat na Rexe?

Kdysi jsem hrál Dunu a pravidlově se mi nezamlouvala. Přišla mi nevyvážená. 4 hráči z 6ti byli zklamaní a to hodně (nejvíc asi Harkonen). Teď jsem zkusil Rexe a líbí se mi mnohem víc. Chybí mi snad jen bezcenné karty. Nicméně Duna je prostě atmosférická, silný příběh, vzpomínky na RTS Dune II atd. atd. Twilight Imperium mi nic neříká. Chci se proto zeptat, jestli dle vašich zkušeností by bylo možné vyrobit Dunu, ale aplikovat na ni pravidla Rexe. Nechci investovat prachy ani čas do pouhého "pokusu."

A prosím nerozebírejme, v čem je jedno nebo druhé lepší, proč jsme to hráli špatně a že se vlastně mýlím. Držme se toho, že chci Dunu s pravidly Rexe = zda je to reálné či ne. Co by fungovalo, co ne, na co si dát pozor.

Díky za názory.
25.2.2014 22:13:56

Duna
No obecne pravidla predelat na Rexe asi nebude problem.
Zvetsi pocet jednotek co se daji obnovit.
Generuj dve melanze za tah
Zredukuj pocet kol na polovinu.
Uprav vlastnosti frakci a mas vicemene REXe

Pokud chces byt hardcore tak
uprav mapu a uprav karticky :)

26.2.2014 08:12:16

Duna
Uprine receno tam neni zase tak moc veci co by bylo treba upravovat. Pokud vim tak jde snad jenom o delku hry (to muzes omezit i v Dune), worthless karty, pohyb jednotek a mozna nejaky prijem. Ty dve hry jsou skoro naprosto totozne.

26.2.2014 08:48:32

Mapa
Nikdy jsem sice Rexe nehrál, ale myslím si, že nebude na mapě Duny moc fungovat, tedy pokud konverze, je zapotřebí v prvé řadě upravit/vyrobit mapu.

26.2.2014 13:02:51 | Upraveno autorem (porovnej)

chilli
No mapa duny je vetsi nez v rexovi ... tzn nejak se musi omezit pocet uzemi. Viz bgg
http://boardgamegeek.com/image/1229211/dune

26.2.2014 13:57:32

Uzemi
Pocet uzeminje vetsi, ale podle me by stacilo pouze zvysit mobilitu.

26.2.2014 14:15:53

Mapa
Nejen že má mapa u Rexe (pravděpodobně) méně území, ale hlavně je point to point...

26.2.2014 16:54:42

Mapa
Je právě to jediné, co mi vrtá hlavou. Zatímco v Duně můžu cestovat kam chci, v Rexovi je to pevně dané...

PS: nejde mi o to nevyrábět Dunu, ale mít Rexe (kterého preferuji pravidlově) v kabátku Duny (kterou preferuji designově).

26.2.2014 22:04:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa
Tak si na té mapě udělej pointy, z kterého území kam se dá dostat. A budeš cestovat po pointech, když budeš hrát "ala Rexe" - a navíc můžeš pořád hrát dunu, protože budeš mít "mapu Duny".

27.2.2014 07:21:40

Tangram
To je za bod a potlesk!

27.2.2014 12:34:06

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave
Warhammer Underworlds - Beastgrave
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas