Duel of the Giants

xxxxxxxxxo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Duel of the Giants - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Pilot Games
Z-Man Games
Autoři: Friedemann de Pedro
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zatím nikdo ?

Ještě nikdo obry nehrajete ? České e-shopy už hru nabízejí, tak snad se brzy objeví ohlasy
7.9.2010 19:32:06

pravidla
Po zevrubném prostudování pravidel, aniž bych hru hrál, si myslím následující:
hra je zřejmě velmi jednoduchá, s mnohem kratší přípravou než duel in the dark, bez vlivu náhody. Přirovnal bych to např. k Legii (ta je ale určitě složitější už jen tím, že má více druhů jednotek), možná vlk a ovce nebo tak něco. Odehrává se na krásném hracím plánu s úžasnými miniaturami tanků, které mají otočné věže. Bohužel jsem ty miniatury na vlastní oči neviděl, takže nevím,jak jsou velké a jak se povedly. Tipuji dobu sehrávky na 15, max. 30 minut.
Ruská strana musí dostat své tanky protilehlým okrajem ven z hracího plánu, má jich osm. Za každý takový úspěšný pokus dostane 5 bodů, další body může získat na zničené německé dělo, poškozený německý tank (německé tanky jsou jen dva, takže je nelze zničit úplně, jen poškodit) nebo za Němcův neúspěšný let letadlem.
Němec získá po dvou bodech za zničený ruský tank. Z toho plyne, že když uniknou tři ruské tanky a více, nemá Německo šanci vůbec, když dva, tak prakticky rovněž ne - neboli Němec musí chytit tanky všechny nebo až na jeden všechny. Prosté.
Doufám, že pro osmiletého kluka to bude ideální, graficky podobné Memoiru, herně a přípravou rychlejší, bez kostek. Figurky použitelné i pro hraní si jen tak na podlaze.
Bohužel, zkušenost ze hry nebudu mít dříve než po Vánocích : - (

18.9.2010 16:59:59

karel
Já si ji nadělím pozítří k narozeninám a hrát to budu s desetiletým klukem tak dám vědět jaká je. Pravidla mám nastudovaná a jediného čeho se obávám jsou prvky přílišné náhody. Ale uvidím po hře.

26.9.2010 05:57:54

náhoda
Prima, jsem zvědav. Máš z Hrasu, nebo odjinud?
A jak myslíš příliš náhody? Tady jsem žádnou nenašel...

26.9.2010 20:08:16

náhoda
Ano z Hrasu, i s českými pravidly za slušnou cenu.
Tou náhodou myslím naplánování pohybu tanků, otočení věže, skrývání tanků pod falešnými žetony (i když to lze ovlivnit průzkumem). Prostě přijde mi že je třeba příliš štěstí na to abych za Němce naplánoval a Rus se chytil. Ale dost odhadů pozítří napíšu dojmy z hraní :)

26.9.2010 20:28:04

karel
Figurky tanku jsem si v HRASU,a jsou hrozný,ale zbytek hry vypadal pěkně.
Určitě bych si jí chtěl někdy zkusit zahrát,ale od koupě mě odrazují figurky.

27.9.2010 00:43:20

oprava
Zapoměl jsem za HRAS dopsat prohlížel.

27.9.2010 00:44:37

kosibratr
Místo nepovedených modelů lze úspěšně použít modely z AAM, jak ti ostatně určitě také pordavač doporučoval :)

27.9.2010 06:22:11

panzer - náhoda
Tomu bych já asi neříkal náhoda. Je to prostě celkem light blafovací hra. Trošku něco jako Stratego - Maršál a špion. I když je to jen nepřesné přirovnání - stratego je podle mě o dost hlubší. Zato rychlá, graficky vyvedená a vhodnější pro menší kluky. Aspoň tak si to představuju.

27.9.2010 16:13:35

panzer
AAM vlastním ale už sem jima nahradil modely v TOI.

28.9.2010 00:34:02

po prvních dvou hrách
Tak píšu první dojmy. Otevření krabice to je hráčský zážitek. Hezký hrací plán, nádherně barevné hexy terénu, masivní karty tanků a děl, krásně vyvedená pravidla na křídovém papíře... Modely jsou opravdu slabší, složené ze tří kusů, ale kdo neporovnává s modely z AAM, ale např.z M44 nebo TOI, nebude až zas tak rozčarován.
A jaké to je? Mě to baví moc, syna, podobně jako Duel in the Dark, moc ne :(
Ve dvou zkušebních hrách zatím vždy vyhráli Němci, ale nijak markantně. Pevně doufám, že hru náležitě dlouho testovali. Je to ten typ hry, kdy jedno nedotažené pravidlo může hru úpně zkazit (zvýhodněním určité taktiky a nebo určité strany). Pokud hraje Rus opatrně, nemá hráč za Němce moc do čeho píchnout - hra končí až zlikvidováním, nebo průlomem, všech ruských tanků. Ze začátku jsou pro hráče za Rusy trochu frustrující nezničitelné Tigery a nezničitelná Stuka, to ale jenom do doby než vyjde na jevo, že tahle hra není o ztrátách (je to ostatně východní fronta).
Zatím tedy dojmy veskrze kladné, lepší než z Duel in the Dark (a ten mám hodně rád :)

28.9.2010 21:29:09

Vybíráme z Bazaru

Když sním
Když sním
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas