Dračí srdce - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Filosofia Editions
Kosmos
MindOK
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je...

Dobré to je. O víkendu jsme se dostali k několikanásobnému vyzkoušení této hry a tak to snad můžu takto hodnotit. I když je to přesně ten typ hry, o kterém by se daly vést sáhodlouhé diskuze, jak ji hodnotit. Nedávno tady probíhal bouřlivé diskuze o inflaci hvězdiček a subjektivitě hodnocení. Z pohledu ostříleného wargamera, vyžadujícího minimálně 80 stránková pravidla a půl kila žetonů to asi nebude nic moc a tedy se vůbec nebudu divit případným nízkým hodnocením....z pohledu hráče, snažícího se ukázat v deskovkářském kroužku novým zájemcům pozitiva moderních stolních her, fantastiská záležitost: lákavé fantasy téma, pěkné ilustrace, jednoduchá pravidla, vysvětlená do tří minut, přehledný a vše potřebné obsahující hrací plán, rozumná hrací doba a tedy následné vysoké hodnocení. Z pohledu mého osobního: naprostá spokojenost (a nejen proto, že jsem ještě ani jednou neprohrál :), což se mi nestává moc často). Výhodou je opravdu jednoduchost, ale přesto zábavnost. Při víkendové práci na baráku prostě nebyl čas chystat a hrát třeba Thunderstone, ale několik chvilek na Dračí srdce se našlo a i proto má tato hra ode mne pěkných 8 hvězdiček....
20.6.2010 21:18:54

kren
Nesnažím se na tom ušetřit. Chci si ji jen vyzkoušet, tak dělám takovou domácí rychlovku.

28.7.2010 19:50:32

a nemáš jednodušší
si to někde půjčit.

28.7.2010 20:02:43

to darwin
Truhla s pokladem(7): 2x 1, 2x 2, 2x 3, 1x 4
Ohnivý drak(4): 1x 2, 2x 3, 1x 4
Zkamenělý drak(5): 5x 2
Princezna(4): 2x 1, 2x 2
Trol(3): 1x 1, 1x 2, 1x 3
Trpaslík(10): 6x 1, 3x 2, 1x 3
Hrdina(5): 4x 1, 1x 2
Lovkyně draků(6): 4x 1, 2x 2
Lodě(6): se značkou lodě bez hodnoty

28.7.2010 20:20:23

...
Díky moc, krene

28.7.2010 20:33:44

dobrý
Včera jsem v tom hrál turnaj na Deskohraní - 15 her a nenudilo mě to. Z těch patnácti her mi to vysloveně nechodilo jen jednou. Prostě když položíte zkamenělého draka a soupeř vám ho okamžitě vyfoukne, není to nejlepší start. Ale i tak se dá vyhrát. Domnívám se, že karet v ruce se zbavovat dá, sice za cenu jistého risku, ale dá. Je to vážně zábavná hra.
Plusy: svižnost (max. 15 minut), bez textu (intenacionální), hezké obrázky
Mínusy: nic hlubokého, ale není to pitomost

Možná bych udělal (a sám si udělám) cestovní edici bez desky.

15.10.2010 09:05:27

Lino
A jak jsi skoncil?

15.10.2010 09:38:24

Dračí turnaje
Dračí srdce je hra jako stvořená pro nejrůznější turnaje a soutěže pro širokou veřejnost. Zrovna máme v našem školním klubu jeden takový turnaj rozehraný a je super sledovat děcka, jak to prožívají, jak se těší, jak se jim nervozitou třepou ruce a jaká je u toho sranda. A hrát to může opravdu každý, i hrami nepolíbený člověk a šanci uspět mají taky všichni. Příští týden nás čeká semifinále a finále a to budou dramata!
I já mám jedno želízko v ohni. Tím je překvapivě můj nejmladší syn - špunt, který v boji o semifinále zdolal v bratrovražedném souboji speedyho, načež tento prohlásil, že už to nikdy nehraje :)
speedy si to zajisté brzy vynahradí v nějaké strategickotaktické komplexní hře a pro špunta to byl nezapomenutelný zážitek. A o tom to je....

15.10.2010 09:53:37

anaken
Třetí. Akorát na Dračí srdce dole v krámku.

15.10.2010 09:56:04

Lino
To je dobry, gratuluju!;)

15.10.2010 10:00:40

rbx

The Hammer
jj, vsiml jsem si, ze Speedymu moc prohry nevoni :-) Poukazuju na partii Musketyru na Zatroconu :-))

15.10.2010 10:11:02

rbx
Mi to povídej :)
U Dračího srdce mu to zase až tak nevadilo, jen si k němu odskočil, vedle na stolech hrají operaci Frostbite s Atéčkem a tam jim dává co proto. Ještě ani jednou nemusel bojovat a už ovládá polovinu území...

15.10.2010 10:21:56

pravidla
Pánové měl bych malej dotaz k pravidlum, panč se v rámci turnaje hrály obě varianty, podle toho jak kdo byl zvyklý hrát. Jedna strana tvrdila, že všechny karty na desce (t.j. i posádka lodi) jsou přístupné zraku. Druhá strana pak zase že ne, že jsou-li karty položeny ve větším množství než je množství požadované, pak jsou pečlivě ukryty pod vrchní kartou a není je možno počítat a prohlížet. Není tedy možno sklonit hlavu k hraně stolu a jedním okem odhadovat kolik karet je tam na sobě. To platí i pro posádku, která se odkládá obrázkem dolů. Nejsem přítelem této varianty, vnáší další prvek nejistoty a to hře příliš nesvědčí, nicméně není to nic přes co by se dospělý člověk nepřenesl.
Jakého jste názoru?
(PS: díky adminovi za možnost editovat)

15.10.2010 11:06:19 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
My hrajeme variantu "nedívání". Alespoň nám tak někteří matematici nebrzdí hru neustálým přepočítáváním...
Ale jestli někdo měří okem velikost hromádky, to zase nějak neprožíváme a neřešíme...Možná je to i tím, že hrajeme "pouze" o čest a slávu, nikoli o hodnotné ceny...

15.10.2010 11:36:05

The Hammer
Tak varianta nedívání je podle anglickejch pravidel správná. Jestli se smí koukat na posádku jasný není, panč tato není na desce, ale pod desku. Nicméně její pozice je označena obyčejnou čarou což napovídá, že opět pouze horní karta je viditelná. S těma matematikama máš pravdu, ale pořád se malinko přikláním k otevřené hře. Pravidla ovšem mluví celkem jasně.

15.10.2010 11:45:32

prvé hry
tak včera som si to zahral prvý krát a stotožňujem sa s názorom na túto hru s The Hammer :-)

17.12.2010 11:04:04

Ta hra mě pěkně vytáčí
Po Hammerově doporučení jsem ji dal dceři k svátku. Naštudovala pravidla a vyzvala mě na pár kol. Po pěti hrách a skóre 0:5 jsem se ujal role otce a vyhnal ji spát. :D Od té doby jsme ji raději nehráli. :D :D :D

Ale jinak to není špatné, přijde mi to trošku méně hráčsky ovladatelné, než Ztracená Města. Jako výhodu beru rychlost partie, že se dá během chvíle prohrát i několikrát za sebou. :D

17.12.2010 13:57:07

:-D
to si pekne napísal - dá sa behom chvíle prehrať aj niekoľko krát za sebou. tak ono sa tá hra ani netvári na to, že nie je o náhode...ak raz nechodia karty, tak človek nespraví nič, ale zase, ak má niekto aspoň akú-takú fotografickú pamäť, tak vie tú hru trošku ovplyvniť...ale spracovaná je veľmi pekne...teda aspoň podľa mňa...ale beriem, že ja som veľmi ťažko zaťažený na drakov, takže 50% hodnotenia u mňa mala len tá plastová figúrka :-D

17.12.2010 19:32:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Jaka je...
...si muzete vyzkouset na yucata.de, kde je celkem pekna online interpretace s pocitanim vsech karet.

24.7.2011 12:34:27

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - rozšíření Duchové Harrenova
Akt. cena: 15 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas