Doom: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Doom: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: DeltaVision
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Ubik
Autoři: Christian T. Petersen
Kevin Wilson
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Balanc hry s jedním mariňákem a respawn

Ahoj,
hru jsme poprvé testovali s kámošem a přišlo nám, že ve hře je šíleně málo ammo tokenů, mariňák v podstatě permanentně běhal po mapě s motorovkou. V pravidlech jsem se nedočetl (respektive možná přehlídl), zda by neměl mariňák dostat výchozí náboje při respawnu, pokud jich má míň než výchozí hodnotu.
Taky mi přijde, že by měl startovat se šesti kousky, protože vícero mariňáků má v součtu 6 nábojů a samotnej má jen 4. Hrajete to někdo na 6?
19.2.2016 23:06:09

Rozšíření
Mrkni do sekce ke stažení v rozšíření Dooma. Jsou tam karty obtížnosti. Na té nejlehčí je mimo jiné napsáno i to, že si mariňák bere při sebrání tokenu nábojů tokeny dva.

20.2.2016 11:02:05

rix

zatím jsem to nezkoušel
Doposud jsem Dooma ani nehrál, ale brzy mám v plánu. Zatím tady často čtu o znevýhodnění mariňáků, a že to mají těžké.
Napadla mně jednoduchá úprava. Možná, že už to někdo takto upravil, ale nenarazil jsem na ní.

Stačí použit kostku:
1. Když mariňák dorazí příšeru, hodí obyčejnou kostkou.
2. Každý výsledek má nějaký bonus: 1 = získá 1 život, 3 = 1 žeton nábojů, 5 = vrátí jednu náhodnou kartu z ruky útočníka na jeho dobírací balíček (takže fragování se trochu oddálí), 2,4,6 = bez bonusu.
3. Pokud by měl získat náboje tak hodí ještě jednou a třeba 1,2,3,4 budou typu do pistole, 5 granáty, 6 energie.

Bude to opět o náhodě, ale i v PC hře něco z příšer občas vypadlo.
Pokud by ty bonusy byly moc nebo málo štědré, tak se něčeho ubere nebo přidá.

Jak říkám, zatím jsem hru ani nehrál, jen mně tato úprava napadla v návaznosti na příspěvky. ;)
-----
Úprava:
Získáni nábojů...1 čínské nefunkční náboje (takže smůla) 2,3,4 budou typu do pistole, 5 granáty, 6 energie.

11.5.2017 13:26:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited červená temná strana
Star wars: unlimited červená temná strana
Akt. cena: 135 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas