Doom: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Doom: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: DeltaVision
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Ubik
Autoři: Christian T. Petersen
Kevin Wilson
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Anketa Blackfire - CZ verze

Tak na FB firmy Blackfire je zmínka, že by bylo možno počeštit novou edici hry, tedy pokud by byl zájem... Cena kolem 2000,- Kč... Dávám to sem, páč ani já FB nemám, ale chtěl bych se v pomyslné anketě vyjádřit. Za mě rozhodně

ANO

koupil bych :-) A co vy?
23.8.2016 21:07:59

vydavatelství
Můj názor je ten, že buďme rádi, že se vůbec něco překládá. FFG a spol. mají svůj velký trh Ameriku, Německo ... takže nějaká ČR je nevytrhne. FFG tlačí Blackfire do lokalizací, které mají největší obrat za 1 rok a evidentně je nezajímá, že by se jiná hra prodávala lépe v delším horizontu. Těžko hledat útěchu, když ani o jednu avizovanou novinku od BF nemám zájem. Snad konečně oznámí lokalizaci něčeho normálního.

26.8.2016 14:32:05

Rozšíření
O debatě ohledně překladů zasahovat nebudu, přiznám, že už mě nebaví. Ale zaujalo mě toto:

"mám takový pocit, že dlouho si spousta lidí právě vystačila se základem, který se jen tak neohraje."

To je hodně mylná představa. Ve skutečnosti je to tak, že Civka se prodávala a prodává hlavně proto, že je to Civka. Spousta lidí tu značku zná a hru koupí aniž by měli s deskovkama jakékoliv předchozí zkušenosti. Následně si vylámou zuby a pokud bych měl sestavit žebříček nejméně hraných her (v poměru k prodaným kusům), tak Civka bude určitě na jedné z předních pozicí.

Pravý důvod malých prodejů rozšíření tedy není, že by si lidé dlouho vystačili se základem a rozšíření si koupili později, důvod je ten, že Civky se sic prodalo hodně, ale hraje ji jen zlomek vlastníků, z nichž zase jen zlomek - upotřebí rozšíření, z nichž zase jen zlomek, by si koupilo druhé rozšíření. Suma sumárum je to marný boj a druhé rozšíření do Civky by byl komerční propadák a BF do toho zcela rozumně nepůjde.

Na druhé straně stojí Doom, který herní komunitě radost neudělal a raději bychom viděli jiné tituly. Nicméně BF moc dobře ví, že tu hru prodá čistě proto, že je na ní napsáno Doom. Možná to nebude kdo ví jaký trhák, ale tratit na tom nebude, to mi věřte. Ta anketa na fb byla spíš jen nepovedený pokus nastartovat hype okolo hry, než opravdový pokus o prozkoumání trhu.

26.8.2016 14:33:41

to Zhan_Shi
Jasně, věřím tomu, že o tomhle budeš vědět víc. Proto jsem psal, že vycházím spíš z pocitu (domněnky), než ze statistik. Ta Cívka byla spíš jen taková vsuvka k přístupu BF. Jen z toho co jsem vyčetl jsem pochopil, že teprve s druhým rozšířením tvoří hra kompaktní celek a už jen z tohoto důvodu mělo být druhé rozšíření lokalizováno. Určitě si myslím, že hra není jednoduchá na vysvětlení příležitostným hráčům plus věnovat čas k jejímu dohrání. Za mě měl zůstat buď základ nebo obě rozšíření. Takhle napůl se mi to prostě nelíbí...

26.8.2016 15:01:57

Cimm
A to je tak maximum co s tím můžeš dělat :) Hele ono to je i u knížek, vydá se první díl nějaké ságy, pak třeba druhý a pokud jdou prodeje do háje tak už ti třeba ten poslední třetí nikdo nevydá a máš smůlu, firmy nemůžou podnikat tak, aby prodělávaly a dělaly radost nějaké malé skupince nadšenců.

26.8.2016 15:06:33

Zhan_Shi
A když už sem do diskuze vstoupil Petr, tak bych skoro apeloval na to, aby se v recenzích Deskofobie (vzhledem ke sledovanosti ze strany hráčské komunity), začalo o chybách více a konkrétněji mluvit. Třeba by to prospělo svému účelu.

26.8.2016 15:12:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Cimm
Deskofobie byla například první, kdo zdokumentoval zmršená pravidla Quadropolis, také jsme jako první upozornili na nesrovnalosti v Talismanu. My se určitě tématu špatných překladů nevyhýbáme. Zákazník by měl vědět, co kupuje. Na druhé straně tam to pro mne do značné míry začíná i končí. Považuji za rozhodnutí každého zvlášť, zda hru koupí i s chybami, nebo si raději pořídí eng originál. Nemám k tomu tak vyhraněné emoce a nemyslím, že by to byl například důvod k tomu, aby to ovlivnilo hodnocení hry, už z toho důvodu, že další print může chyby opravit. Za mě je důležité informovat, ale hejt je už za hranicí - už z toho důvodu, že nic nezmění a je to jen neustále víření negativních emocí.

26.8.2016 15:33:21

Oprava chýb BF
Viem, že debata už odišla trochu inam, ale až dnes som si túto stránku prečítal. Zaujali ma argumenty k tomu, že BF nemôže vytlačiť karty, pretože to skrátka nejde.

A ja s týmto súhlasím. Dokonca mám dojem, že väčšina sťažností nebola k tomu, aby BF dodalo opravené karty. Zvlášť u hier FFG je jasné, že to je nereálne.

Ale tu sa práve volá po dvoch veciach:
1. aby (aj práve kvôli tomu, že chyba sa nedá ľahko opraviť) urobili preklady poriadne
2. a keďže chyba sa stane tak či tak (nejakú tú chybu človek pochopí, ale niektoré hry toho majú fakt dosť - WhQ napr.), potom vydali aspoň elektronickú opravu chýb - ľudia si tie karty pokojne vytlačia a vložia do obalov

Čo sa týka rozšírení, no, tak to si musíme zvyknúť - ono je jasné, že tie rozšírenia až tak veľmi vychádzať nebudú. A nielen kvôli tomu, že by to bolo stratové - ono už len kvôli tomu, že tak nízke čísla ani FFG tlačiť nebude. Skrátka v tomto máme nevýhodu. U Civky podľa mňa bola trochu chyba ísť vôbec do toho prvého rozšírenia (samozrejme po vojne je každý generál - nevravím teda, že sa jej dalo predchádzať), lebo tým práve namlsala niektorých ľudí.

26.8.2016 18:22:02

:(
nerad bych trolil a rozjížděl flame, ale přec, představte si ,že jste bf máte monopol na ffg hry a úplně se vám nepovede překlad, bude to na to ffg upozorňovat a chtít to s ním řešit? proč byste to dělali, abyste si ohrožovali monopol a krátili zisk? ale kdepak, prostě zkonstatujete, že jste udělali chybu a u dalších her si dáte pozor, a jaképak přelepky a náhradní karty..

26.8.2016 21:25:10

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu: 2400
Kronika zločinu: 2400
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas