Dominion: Roh hojnosti

xxxxxxxxoo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Dominion: Roh hojnosti - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Hans im Glück
Hobby Japan
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

...moc nechápu k čemu prakticky slouží zmínka v sekci "nová pravidla" o tom, že hráč vyloží všechny peníze, které chce a pokud tak neučiní, tak si po nákupu karty už potom nemůže koupit jinou kartu i kdyby měl nákup navíc.

Taktéž nechápu proč a k čemu je u vysvětliky ke kartě "roh hojnosti" text: "kartu roh hojnosti ve své fázi nákup nemusíte vyložit" (to chápu), ale dál to pokračuje "a vy si vybíráte pořádí vykládání karet peněz" ???


...jinak tedy musím říct, že toto rozšíření se nám opravdu moc líbí a jsem ráda, že jsem ho pořídila.
12.12.2011 09:21:06

ta"jemná"
To je trošku zvláští překlad. V originál pravidlech je napsáno:

"Během fáze Nákupu musí hráč zahrát všechny karty Pokladů (v češtině asi peněz), které si přeje zahrát, před tím než nějakou kartu koupí, i kdyby měl +Nákupy. Po tom co si koupí kartu, již nemůže hrát další karty Pokladů (Peněz)"

A v čem je problém u toho druhého? Je to logické. Pořadí hraní karet Pokladů (Peněz) je čistě na tobě, protože na tom záleží v jakém pořadí je zahraješ.

12.12.2011 09:35:29

problém
je v tom, že nechápu, proč to tam je tedy napsané...v principu je to stejné, jako když hrajeme základní Dominion, ne?

12.12.2011 09:39:16

ta"jemná"
Je to asi nasané pro jistotu aby nevznikaly případné problémy. V základu žádné takové karty peněz se speciálními akcemi nejsou, tak je tím zdůrazněné, že je nutné zahrát nejprve všechny karty peněz, v tom pořadí které si zvolím a pak až nakupuju.

12.12.2011 09:43:05

Beholder
...no a k čemu to pravidlo vlastně slouží? :-)

12.12.2011 10:15:39

ta"jemná"
které konkrétně? Dyť se to snažím celou dobu vysvětlit a píšeš, že to je samozřejmé :)

12.12.2011 10:17:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
já jsem si přečetla celou tu naši diskuzi ještě jednou a nějak jsem se v tom zamotala :-ú

Protože mi přijde uplně jedno v jakém pořadí vyložím karty peněz na stůl...tak pořád hledám jestli to má nějaký praktický dopad :-)

12.12.2011 10:23:48

ta
No na pořadí obyčejných peněz (měďáky, stříbrňáky, zlaťáky, platina) určitě nezáleží, ale na pořadí speciálních karet peněz (se schopností) už záleží. Např. ten roho Hojnosti. Když zahraješ ve svém kole třeba vesnici a kovárnu a pak ve fázi nákupu zahraješ roh hojnosti, a pak třeba Diadem (nevím jak to je v češtině) tak si za roh hojnosti můžeš vzít kartu v hodnotě 3 (za 3 různé karty včetně Rohu hojnosti, za Diadem už ne, protože jsi to hrála až po rohu hojnosti). Kdyby jsi zahrála první Diadem a pak roh hojnosti, tak by sis vzala kartu v hodnotě 4.

V tomto rozšíření jsou pouze 2 karty peněz se schopností, tak proto to pořad není až takové důležité (nicméně v tom mém příkladu je vidět ta možnost zisku dražší karty). Ale v Prosperity (které asi nemáš) je takových karet více a už je třeba se více rozhodovat o pořadí.

12.12.2011 10:36:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholdere
jj, tak to chápu dobře - děkuji za ten příklad, ten vysvětluje vše :-)

12.12.2011 10:41:58

Vybíráme z Bazaru

Etherfields+d.5 hráč+SG ENG/poštovné v ceně
Etherfields+d.5 hráč+SG ENG/poštovné v ceně
Akt. cena: 1799 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas