Dominion: Prosperita

xxxxxxxxxo hodnoceno 97x (Seznam vlastníků)

Dominion: Prosperita - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

http://www.youtube.com/watch?v=z70QgoNi3Pg

asi to bude pecka :)
13.9.2010 17:22:33

Beholder
Na geeku uz se da podivat na hodne karet a zatimco Alchemy me ponechalo dost chladnym, o Prosperity zase uvazuju, vypada to dost zajimave;)

29.9.2010 09:24:14

aneken
jj, díval jsem se. Spousta zajimavých karet. Vasel je z toho nadšený, prý zatím nej rozšíření Dominionu. Alechemy jsem původně chtěl, zkusil jsem si pár her v pc verzi a nebyl jsem vyloženě proti, ale časem to nějak vyšumělo (stejně hrajem pořád seaside, občas intriky) a teď se těším na tohle :)

29.9.2010 09:59:09

Beholder
No ono i na geeku to ma docela neskutecny hodnoceni a uz to hodnotilo 150 lidi skoro. Sice to predpokladam byli fandove Dominionu, ale i tak je 8.75 hodne sila:)

29.9.2010 10:10:18

aneken
jj, taky jsem si říkal :). 1. Portoriko má "jen" 8.197 :)

29.9.2010 10:40:01

re
Tak jsem se díval na karty z tohoto rozšíření na BGG a některé vypadají opravdu zajímavě... Takže jsem poměrně nahlodán ohledně svého rozhodnutí další rozšření Dominionu už nekupovat :-(

21.10.2010 13:25:41

česky?
No jo, ale je možné, že vyjde česky? Vím, možné to je, ale vyjde? :-)

21.10.2010 13:37:04

Beholder
Jenomže Puerto Rico hodnotilo 21196 lidí. To už je slušnej statstickej soubor. 150 Dominionářů je jako "pšouk ve vířivce" (Červený trpaslík). Některé hry mají hodnocení dokonce okolo 10 :)

21.10.2010 17:07:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Deth
ja doufam ze jo, kdyz uz prelozili Seaside a Inriky tak myslim ze Dominion podoji.

21.10.2010 20:48:42

Hezký...
Tak musím říct, že mě kaves svými fotkami pěkně navnadil :) Vypadá to opravdu velmi slibně, tak doufám, že časem to snad bude i česky?!

Mimochodem, k čemu přesně jsou ty podložky?

23.11.2010 06:19:48

The Hammer
na ty podložky si dáváš ty kovové žetonky co můžeš při hře získat, jsou to jen takové odkladové desky :). Něco jako ty co jsou v Seaside, akorát že tam jsou jen tři a navíc obludných rozměrů, takže s nimi nehrajeme, ale tady ty jsou podstatně menší a je jich více, takže možná že už budou potřeba aby člověk něco nespletl nebo nedal něco někam kam nemá :)

23.11.2010 09:50:48

Hammer
Co mame info, tak zaklady se jim prodavaji fakt slusne, rozsireni taky docela, tak asi neni duvod, aby casem Prosperity v cestine nebylo...

23.11.2010 13:42:19

...
Beholder: za chvíli z toho bude desková hra :)

aneken: bodejť by se dobře neprodával, když ho chválím, kudy chodím a každému doporučuju :)
ale jinak díky za povzbudivou informaci...

23.11.2010 14:00:28

...
Ako pisal Beholder, podlozky sluzia na to, ze si na ne davas zetony vitaznych bodov. Je ich tam 8 roznych pre hracov. Podla mna su uplne zbytocne a nevmestia sa do krabice, podobne ako tie v Seaside. My ich vobec nepouzivame. Jedna podlozka s ciernym okrajom sluzi na ukladanie minci pre kartu Trade Route (podla mna tiez zbytocnost).

Celkovo som z hry velmi nadseny. Je pravda, ze som zatial hral iba zakladny Dominion a tento vikend som si kupil aj Seaside (az po Prosperity). Ked mam porovnat obidve rozsirenia, ktore zatial mam, tak Prosperity sa mi paci viac. Tie nove Treasure akcne karty je dobry napad. Ked sme hrali iba s kartami z Prosperity, tak mnozsto penazi ktore sa da ziskat za par kol je az trochu prehnane, ale ked sa zmiesaju zo zakladnou hrou a inymi rozsireniami je to super zpestrenie. Nespomaluje to hru a nie je to priliz kompolikovane.

23.11.2010 21:35:09 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Podle mě kvalita a zábavnost rozšíření s vydanými rozšířeními postupně roste až na jeden výkyv a to je Alchemy. Intriky jsou fajn, více interakce a trashování ale Seaside hru ještě více vylepšil díky novým mechanikám (duration karty a mince), hry se Seaside mi přijdou delší, ale o to více napínavější a strategičtější (či taktičtější na tom nesejde). Prosperity jsem sice ještě nehrál, ale podle Vasela je to zatím nejlepší rozšíření a hodnocení na BGG tomu taky nasvědčuje.

Každopádně by to chtělo pauzu s rozšířeními, protože her je hodně a už nemastíme Dominion, tak jako předtím. Intriky ani Seaside nemáme zdaleka tak ohraný jako základ (a i ten bych si zase někdy rád dal, protože jsme ho dlouho nehráli). Co nevidět budeme mít Prosperity, takže zase nové karty. Vážně by si měl dát Vaccarino s Dominionem na rok, dva pauzu :))

23.11.2010 21:58:12

Rozsirenia
No mohol by si dat vazne pauzu, ja som to zacal hrat iba nedavno a hned chcem vsetky. Aj ked asi Alchemy vynecham a intrigy este snad dokupim. Najvacsi problem je, ze uz mam 3 krabice. Tie inserty su pekne, ked mas jednu krabicu, ale ked chces hrat so vsetkymi rozsireniami, tak prehrabavat sa v tych krabiciach nie je bohvieco, o prenasani ani nevravim. Takze prave riesim ako vyrobit oddelovace a nastrkat to vsetko do jednej skatule.

23.11.2010 23:37:55

první dojmy
Včera jsme zkusili první partii Prosperity. Dali jsme ten první set pro začátečníky a prohrál jsem těsně 75:78. Automaticky jsem tady a na BGG tomu vrazil devítku, protože je to prostě Dominion :). Ale čeho jsem si všiml, tak je tam dost recyklovaných karet ze základu (jen jsou dražší a mají silnější efekt do hloubky ne do šířky jestli mi rozumíte :) ). Já bych každopádně uvítal velmi dlouhou pauzu co se týče rozšíření do Dominionu a dokonce si i zahrávám s myšlenkou, že to je poslední rozšíření, které jsme koupili, protože 4 krabice, cca 100 akčních karet, miliony kombinací, to se neohraje ani do konce života :).

Každopádně je Prosperity super rozšíření. Treasure karty s dodatečným efektem jsou zajimavé, karty, které poskytují kovové bodíky taky :)

Desky jsou opět k...víte čemu :)

25.12.2010 00:31:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Počet hráčů
Ahoj, mám pouze základ a chtěl bych se zeptat, zda s Prosperity jde hrát v počtu 2-6 hráčů, tedy zda hra obsahuje další karty s vítěznými body. Dík

1.1.2011 20:37:03

@Elnie
Neobsahuje. Pravidla pro 5, 6 hráčů najdeš v Intrikách, který jediný obsahují i karty peněz a vítězných bodů. Prosperity je jenom rozšíření. Jsou tam nové karty peněz (Platina, talisman, ...) a nová bodová karta (Colony), které ovšem ke hře nestačí.

2.1.2011 10:08:42

@ Beholder
My jsme postupne zkusili tři přednastavený sety. Nejvíc se nám asi líbil druhý - je dost možností, jak to hrát a pak třetí. Ten první je fajn, ale ty další byly zajímavější.

2.1.2011 10:10:59

dilli
jj hráli jsme taky už i ten druhý set a super. Ty nové Treasure karty jsou opravdu mocné, zvlášť teda Bank a Hoard

2.1.2011 10:27:26

...
Tak jsme vyzkoušeli i třetí přednastavený set, seznámili se se všemi kartami a teď už pojedem random :). Zpočátku jsem byl trochu na rozpacích z toho, že hodně karet jsou jen naboostované kopie z předchozích Dominionů a taky z toho "velikářství" (drahé karty, kolonie, hodně bodů na konci...), ale postupně tomu přicházím na chuť. Akorát tam je málo trashování :(

A jako v každé krabici Dominionu jsem si našel svého "loosera" :). V Prosperity je to karta Loan. Tváří se to jako copper za 3 peníze s možností trashovat coppery, ale přijde mi to moc drahé a podařilo se mi s tím trashnout akorát jeden copper na začátku hry a pak mi to jen discardovalo velké peníze, tak jsem Loan raději trashnul přes Mint :)

2.1.2011 21:01:54 | Upraveno autorem (porovnej)

tohle rozšíření vynechám
tak, prohlížel jsem si nové karty a prvotní nadšení z dalšího rozšíření vystřídalo zklamání. Nechápu, jak někdo může skočit na laciné přihození platiňáků a kolonií...co je na tom skvělého? NIC. Další karty (až na výjimky) jsou bezduché napodobeniny karet z dřívějších vydání dominionu nebo splácaniny bez myšlenky. Uvidíme, co přinese roh hojnosti ;)

13.7.2011 16:02:36

černý vlk
Bohužel mám z tohoto rozšíření podobný pocit. Nejvíc se mi líbí karta monument, dostávání bodů za vyložení karty je zajímavá myšlenka, ale rozšíření jako celek je nic moc.

13.7.2011 23:39:55

5-6 hráčů ?
Nevíte, jestli je tohle rozšíření možné hrát v 5-6 lidech, když mam Dominion základ + Intriky ? Jak to bude s VP Kolonie za 10 ?

21.3.2012 12:32:00

1. hra
Po prvních 3 hrách, doporučených sestav karet ve 2, zatím konstatuji, že počáteční Hype z nejlepšího rozšíření opadl.
Čekal jsem v balíčku více karet Platiny a Kolonii. Vzhledem k tomu,že se nám už i ve 2 stalo,že došla Platina, tak ve 4 hráčích si myslím, bude vykoupena ještě dřív. Jinak nejoblíbenější kartou se zatím stala Banka a nepochopenou Půjčka (tam si nejsme jisti jak se má hrát a k čmu je dobrá).

21.6.2012 08:31:39

Vybíráme z Bazaru

Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Akt. cena: 4400 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas