Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vlastní setting

Pokud máte nějaký zajímavý vlastní set deseti balíčků a rádi se podělíte, jen do toho.

Může jít o čistý Dominion, nebo i mix s Intrigue.
Určitě se najde dost lidí /včetně mě/, kteří oživení v podobě neotřelých kombinací ocení.
27.8.2009 13:05:32

Rachmael
Já myslím, že nejzajímavější set je random set ;)

27.8.2009 13:32:51

náhodný set
To právě nesouhlasím ... občas se povede, ale občas jsme hráli s dost šílenou kombinací, se kterou nás to moc nebavilo a šlo to hůř. Takže osvědčené a vyladěné sety taky uvítám.

27.8.2009 13:49:25

nahodny set
Musim potvrdit, ze jsme taky zkouseli nahodny, teda lepe receno zapojit karty, ktere jsme v uvodnich nastavenych nemeli a sesla se hodne kruta kombinace, kdy hlavnim ukolem bylo poslat co nejvice kleteb a co nejvice nakrast :))

27.8.2009 13:51:57

Merlin
Random je IMHO nejlepsi. Jakykoliv set se totiz driv nebo pozdeji naucis efektivne hrat a bude to o nahode, komu to bude lip chodit. V randomech musis vic zapojit intuici a zkouset to ruzne kombit. Nekdy nejde ani kombit, tak jedes pres vetsi zlata. Sila te hry aspon pro me spociva v tom, ze kazda hra je jina;)

27.8.2009 13:54:22

náhodný set
Samozřejmě jsme zkoušeli náhodné sety. Někdy to vyšlo dobře, někdy to bylo slabší.
Zajímavá je třeba i varianta, kdy si každý hráč vybere dvojici balíčků a zbytek se dá náhodně.
Ale tohle téma jsem nadhodil pro případ, že by se někdo chtěl podělit o zajímavý a plně funkční set.

27.8.2009 14:27:46

Rachmael
Mno ono je hlavne otazka, co je to funkcni set;) Postavit to tak, abych pokazdy protocil celou ruku, neni zas takovej problem, das tam vesnice, trhy, festivaly, doly, kovare, padaci mosty, knihovny, dobrodruhy, sklepeni a trunni saly a ses tam:) Me naopak laka hrat to, kdyz to tolik nekombi, je to tezsi. Jinak ale uz zaklad skoro nehraju, Intriky se mi libi o hodne vic...

27.8.2009 14:42:30

to aneken
Souhlasím, ale to platí prakticky o každé karetce a vlastně o každé hře - časem se jí naučíš hrát :-)

27.8.2009 14:45:29

Aneken
Funkční - alespoň pro mě znamená s nějakou myšlenkou, nebo nápadem, který se dá využít mnoha způsoby.
Třeba se mi pekelně líbí hry s Kaplí, kdy jsem zkoušel hrát rychlý balík s minimem karet....
Nejde jen o to několikrát protočit ruku, nebo rovnou celý balík.
Spíše je mi bližší nový přístup k již skoro probádané hře.
Samozřejmě Intriky jsou cesta, také už mi včera přišly poštou, ale spíš chci ze starého Dominionu vymáčknout ještě víc :o)

27.8.2009 14:58:58

Rachmael
Tak to ti doporucuju vyzkouset si to na Brettu, tam to maji nekteri hraci hodne zmakly a uvidis, ze se je porad co ucit;) Ja mam vyhry tak 50:50 a obcas dostanu pekne na budku. Dominion hraju docela intenzivne skoro rok a porad bych nerekl, ze ho mam zmaklej;). Zajimava je i kombinace zakladu a Intrik, promichat baliky, uz sem to zkousel. Pak ziskas obrovske mnozstvi kombinaci. Urcite doporucuju;)

27.8.2009 15:17:12

Zaujímava stránka
Tu je internetová stránka na zostavenie settingov aj random aj custom . Vyskúšajte
http://www.dominiondeck.com

2.7.2011 17:05:46 | Upraveno autorem (porovnej)

stejná cena
Pokud vás trochu omrzelo hraní klasickým způsobem, zkuste si nalosovat jen z karet co stojí stejně - třeba 3. Pokud bude chtít vyhrát, budetet muset výrazně změnit myšlení. Nejzábavnější hry byli jen s kartamy cena 2 a jen cena 3.
V jedné hře s kartami jen za 5, jsem udělal brutální kombo ze 6 akčních karet, pomocí kterých jsem získal 112 bodů (hráli jsme 2)

13.7.2011 16:26:37

Vybíráme z Bazaru

Gunkimono
Gunkimono
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas