Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

karty za 0

Včera jsem rozbalila Dominion. Hned první dvě hry mě nadchly. Chtěla bych se zeptat zkušených hráčů, kdy a jakým způsobem mohu získat měďáky, když jsou za 0. V pravidlech to nemohu najít. Na Světu her jsem našla tentýž dotaz a odpověď, že měďák si mohu vzít, když nemůžu nakupovat. To chápu. Ale můžu si vzít pouze 1, nebo víc? Co když mám v ruce třeba 2 a nakupovat nechci, můžu si místo nákupu vzít měďák?
Dík
6.3.2010 13:32:42

Nákup
Fáze nákupu je poslední fáze když jsi na tahu. Pokud máš jen jeden nákup, tak můžeš nakoupit jen jednu kartu. Pokud máš díky dřívěj zahraným akčním kartám nákupů víc, tak můžeš nakoupit tolik karet, kolik máš k dispozici nákupů. Za kupovanou kartu musíš zaplatit její cenu. Takže za jeden nákup si můžeš vzít jen jeden měďák (jehož cena je 0). Nákupy nemusíš využít všechny, které máš k dispozici, ale pokud je všechny chceš využít, tak na kupované karty musíš mít dostatek peněz. Kupované karty se odkládají na odkládací balíček, takže nemůžeš, například jestliže máš k dispozici 2 nákupy, jeden využít na nákup měďáku (nebo jiné mince) a ten pak ihned použít na druhý nákup.

6.3.2010 13:42:04

nákup
každé kolo máš jeden nákup, pokud není změněno akčními kartičkami, jako Jarmark, Dřevorubec, Trh atd. Buď máš na ruce dost mincí na nákup potřebné karty, bereš jí, nebo nemáš, nebo nechceš a tak si můžeš zadarmo koupit jeden Měďák.

6.3.2010 13:42:49

kren
přeně tak :)

6.3.2010 13:43:24

ještě ad měďák
Takže rozhodně není správná (nebo spíše přesná), tvá vyčtená poznámka z jiné diskuze, že měďák si bereš když nemůžeš nakupovat. To není pravda. 1 měďák si můžeš koupit, když máš k dispozici 1 nákup. Měďák nakupuješ stejným způsobem, jako kteroukoli jinou kartu a jediný rozdíl je, že cena je 0. Tedy měďák můžeš nakoupit vždy když nakupuješ i když nemáš k dispozici žádné peníze ať už v ruce nebo na vyložených kartách.

6.3.2010 13:46:35

poznámka
nevím jestli to z toho co napsal kren vyplynulo, ale jen dodám, že si těch měďáků můžeš koupit víc (ne jenom jeden za kolo), ale i 5, ale musíš na to mít těch pět nákupů.

6.3.2010 15:03:20

taktika
To co popisuje Adalpo je pravda, ovšem v pozdějších fázích hry už to většinou není moc taktické. Měďáky zbytečně ředí balíček a neumožňují nákup dražších karet.

Samozřejmě existují výjimky, třeba když hraješ na Zahrady, nebo máš v balíku více Lichvářů, kteří dokážou měďák zhodnotit.

6.3.2010 16:37:01

ad Adalpo
Měďáky se absolutně nevyplatí takhle cíleně kupovat. Vyplatí se kupovat stříbrňáky a hlavně zlaťáky.

6.3.2010 20:35:48

měďáky
Já nechci cíleně kupovat měďáky, jen chci využít fázi nákupu, když nemám žádný prachy. Nechápu, proč jich je takovej pakl- 60 ks:-)

7.3.2010 01:55:58

bisinek
je jich tolik proto, aby nikdy nedošly ani ve 4 hráčích, kdy je jich 28 rozdáno na začátku.

7.3.2010 06:21:03

Medaky...
...a kupovani se hodi prakticky jen k vyuziti karty Moneylender (v cestine to bude asi Lichvar:)) Ale ve vetsim baliku se budou malo potkavat a budou ti ho redit, takze se jejich kupovani prakticky nevyplati.
Rada zni zbavit se jich, jak rychle muzes:) Nejlepe pres Kapli (uplne pryc) ci Dul (povysit na vyssi). Kdykoliv je ve hre karta Kaple, umoznujici zbaveni se medaku, tak nabrat nejake stribrnaky a akcni karty a medaky z baliku vyradit;)

7.3.2010 11:03:23

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas