Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se libi?:)

Docela me prekvapuje, ze kolem tak vyborne hry, jakou dle meho nazoru Dominion je, neni na Zatrolenkach jeste diskuze. Tak co, kdo hraje, jak se libi a tak?:) Ja hraju nazivo i na Brettu, oboji se mi libi fakt hodne a uz ted jsem zvedav na rozsireni:)
5.4.2009 12:52:24

Beholder
Jo, myslim si to same, Chancellor je vice mene na prd, vzdy jsou tam lepsi karty. Jinak uz sem se dival na nejake nove karty z rozsireni Intrigue a tesim se na to jak male decko;)

14.6.2009 11:33:48

aneken
jj, taky jsem koukal některé jsou fakt zajimavé a bude se více škodit, takže Moat bude asi nejhranější karta :D. Btw i graficky se mi líbí a obrázky mi přijdou hezčí než ze základu.

14.6.2009 12:16:13

Pocit ze hry
Tak jsem si dnes po delsi dobe poradne zahral Dominiona nazivo a musim priznat, ze s nikym si to clovek nezahraje tak, jak s magicarama:) Rychlosti se to blizi netu, hrali jsme cca 20 minut na hru. Nemam totiz v tyhle hre rad cekani na soupere...:)

31.7.2009 01:51:31

Už i my
Tak se náš rodinný herní klub dočkal a máme český Dominion doma. Manželka mi ho sice chtěla schovat, prý na vánoce, ale to bych nevydržel! A tak v rámci zachování duševního zdraví, jsme jej ihned rozbalili a pustili se do hraní. Dojmy jsou zatím jen velice pozitivní. Dnes se tady hodně diskutovala kvalita pravidel, za nás musím říct, že jsme zatím na žádný zádrhel nenarazili a připadají nám celkem v pohodě. Možná i proto, že jsme hráli zatím jen tu základní hru a možná i proto, že už máme nějakých pár her i pravidel prostudovaných, tak se možná lépe orientujeme....
Samotné hraní nás zatím velmi bavilo a chytlo. Neměli jsme zkušenosti s hraním na netu, přesto první hra trvala cca.35 min, další byly ještě o něco rychlejší (vždy ve dvou). Bylo to až tak rychlé, že jsem si snad ani nestíhal prohlížet obrázky na kartách...Odehráli jsme tak hned několik partií a bohužel jsem opět zjistil, že porazit speedyho bude těžký oříšek, všechno vyhrál, ale i tak jsem se hrou dobře bavil, a o to přece jde. Závěrečná výhra nad Balduinem mě jen navnadila na další partie.
Takže moje odpověď na diskuzní otázku "Jak se líbí?" zní - Moc. (terminologií mých dětí: super farka)

25.8.2009 22:21:11

na vánoce :D
to jsme taky jednou zkoušeli...bez šance :)

25.8.2009 22:39:50

na vánoce
To jsem ani nezkoušel ... v mém případě by to mohlo zafungovat maximálně na hry pořízené kolem páté odpoledne 24.12. :-)))

25.8.2009 22:59:21

To Merlin
Zkus si to příště na ten termín objednat a domluvit přesnou hodinu doručení se zásilkovou službou. Předpokládám, že to bude v ten den ale asi dost drahé ;-))).

25.8.2009 23:25:57

pohled na dominion
Takze Dominion mame doma 2 dny. Vcera jsme hru s brachou rozbalili a odehrali neco pres 10 her. Pred koupi jsem si precetl pravidla a zjistil o co jde, takze uz prvni hra nam nezabrala vic jak kolem 45 minut. Ostatni se vesly do 30 minut. U tohohle typu hry je pro me dulezite, aby hra co nejvic uprasovala:)Coz se taky delo. Tah jsme zacinali uz kdyz protihrac uklizel. Bohuzel me sem tam trosicku, ale jen opravdu trosicku zmatla pravidla-mam na mysli hlavne jednotne nazvoslovi(odhodit,zahodit,odstranit)...musim se priznat, ze tady me trochu mrzelo, ze mam hru v cestine. Prece jenom herni terminologii mam za tech 21 let hrani cehokoli zazitou o hodne hodne vice, ale myslim ze selskym rozumem se vse da vyresit;) Dojmy shrnu jako dost pozitivni. Hra je rychla, jednoducha na vysvetleni a proste me bavi:) Myslim ze rozsireni na sebe nenecha dlouho cekat;)hawk

30.8.2009 11:37:35

první hra, ve které mne porazila přítelkyně
Neuvěřitelné se stalo, byl jsem poražen, sice o dva body, ale poražen...řeknu Vám, je to divný pocit, ale budu si muset zvykat...Dominion je hra, co samičku chytla...Ač včera silně nadopována léky proti horečce kývla na souboj. Je možné, že si vítězství nebude pamatovat, ale úsměv v jejich očích nebyl jen horečnatý, ale byl to úsměv dominátora :) skvělá hra a moc děkuji za její českou verzi.

30.8.2009 13:03:56

kaves
koukám na tvoji fotku - uspořádání základu+seaside+prosperity a vypadá to skvěle, to se mi hodně líbí. Z čeho to je? Teoreticky by se tam vešly i Intriky, kdyby se vyhodily ty desky ne? :)

3.12.2010 12:18:04

Beholder
Dik, aj mne sa to paci :D.
Krabica je zo Seaside, ta modra sa mi najviac pozdavala. Insert som vyhodil. Do vnutra som vlepil modry filc. Tie 2 velke oddelovace su z takeho materialu ...(neviem ako sa to vola, v strede je 2mm polystyren a z kazdej strany tenky plast alebo leskly karton) ... sa to pouziva asi v modelarstve. Mozno lepsie by bolo pouzit balsu alebo karton. Chcel som to oblepit tiez tou modrou latkou ale bolo by to hrube a karty by nevosli.
Oddelovace na karty su z 1-1.5mm kartonu. Otupil som asi 3 cepele do modelarskeho noza.
Nazvy kariet su vytlacene na samolepacom papieri a nalepene na oddelovace (z obidvoch stran).
Podla mna sa tam vojdu aj intrigy, len asi fakt treba vyhodit tie dosky.
Je to ovela pohodlnejsie mat vsetko v jednej krabici. Ale je poriadne tazka teraz.

Edit: este doplnim nejake udaje
material na pozdlzne oddelovace 1x A4
material na oddelovace kariet 5x A3

3.12.2010 17:11:15 | Upraveno autorem (porovnej)

kaves
nějak mi tvoje odpověď utekla, až teď jsem si ji přečetl :). Díky za info. Btw ty desky jsou fakt zbytečné v Seaside i v Prosperity :). I když je pravda, že jsem si už párkrát splet discard s odhozenými Islandy, ale ani to mě asi nedonutí ty desky vytahovat :)

25.12.2010 11:37:59

Vybíráme z Bazaru

Verona
Verona
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas