Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Hra roku 2009

Asi nikoho nepřekvapí, že Dominion má na své hrudi připíchnutý další metál, cenu české "herní akademie" Hra roku 2009.
Myslíte si, že měla připadnout někomu z jiných nominovaných? Nominovány byly tyto hry:

- Blokus Trigon
- Cesta kolem světa za 80 dní
- Doba kamenná
- Dominion
- Le Havre
- Pandemic
- Ticket to Ride: Märklin
- Vikingové

Skoro si říkám, že budu tentokrát souhlasit s porotou. Pandemic me hodně bavil, teď už tolik ne, tam to chce chystané rozšíření jako sůl. Vikingové jsou hodně dobrá hra, ale na takový titul zase nemá. Totéž platí pro Dobu Kamennou. Le Havre je pro geeky, jinak nehratelný (můj názor)... zbytek bych osobně ani nenominoval :-)
28.9.2009 08:05:31

Vikingové
Dle mě jsou nejlepší hrou a ne jen roku, ale nejlepší hrou co jsem kdy hrál Vikingové. Nespočet kombinací, které mohou nastat, super hratelní ve dvou, třech i čtyřech. Přehlední, kdy hráč stíhá v pohodě mít přehled o situaci u soupeřů (což je u mnoha her problém), zábavné i při tazích soupeře, protože se musí pořád přemýšlet co bude nejlepší tah, optimální herní doba, rychle nachystané a rychle sbalené, super atmosféra. Zkrátka pro mě jsou nej Vikingové.

28.9.2009 08:25:17

Ještě dodatek
Skoro vše co jsem napsal o Vikingech platí i o Dominionu, takže hra je to určítě kvalitní, ale zábava je pro mne jednoznačně na straně Vikingů.

28.9.2009 08:27:30

PJ

Vikingové...
...jsou pro mě taková malá perlička. Moc hezká, příjemná hra, navíc v jedné krabici spolu s rozšířením. Bohužel žádný nespočet kombinací tam nevidím, to je podobné jako u Osadníků, kde je sice taky nespočet kombinací jak bude vypadat ostrov, ale hra je stejně repetitivní. Asi největší slabinou je objevení jedné téměř vždy vítězné strategie, která spolehlivě zařízne spoluhráče... osobně vyzkoušeno na čtyřpoháru :-/

28.9.2009 08:28:58

PJ
JJ, tak jsme loni na 4poharu uhrali ve Vikinzich tri vitezstivi, bo jsme to natrenovali:) Mam tu hru velmi rad, byla by u me na druhem miste. Dominion to vyhral zaslouzene dle meho nazoru...

28.9.2009 08:46:53

"nálepky" (ocenění) na krabicích
pro mě osobně je to to poslední na co se dívám a přesněji řečeno se na to nedívám vůbec :). Někdy mě ta ocenění celkem rozesmějí, třeba 2004-Ticket to Ride (jen tak mimochodem, o víkendu jsme hráli 2 hry TtR...je to hrůza a děs, neskutečná nuda, která totálně válcuje hezké zpracování). Ale v tomhle případě, když už to ocenění musí být (někdo na tuto reklamu hledí), tak v případě Dominionu není co řešit. Kromě toho, že se mi tato hra moc líbí, tak pro mě získala nový rozměr - výzva. Protože mám nahráno asi 10x více než přítelkyně a přesto mě hodně často poráží (z čehož jsem na prášky :) ) a zjišťuji, že je stále co trénovat...

28.9.2009 09:18:11

dobra volba
dominion z ponukanych bolo ndobrou volbou. hral som vacsinu nominovanych hier (Cesta kolem světa za 80 dní? úps) a aj ked pandemic je oblubena hra u nas, dominion bude trolinku lepsie na tom.

28.9.2009 09:34:39

vítězná strategie
To by mě zajímala vítězná strategie u Vikingů, protože já když je hraju, tak se hlavně dívám jak hraje soupeř a co potřebuje a podle toho si vikingy a pevniny vybírám, takže když zasáhne náhoda a potřební vikingové nejsou nebo ti je bere soupeř, tak to by mě zajímalo jak aplikujete připravenou strategii. Právě ta interaktivita mezi hráči je u Vikingů daleko větší než u Dominionu, tam je to takové náhodné, že vemu třeba čarodějnici a vyjde mi zrovna když protihráč nemá příkop. U Vikingů je interaktivita cílená a promyšlená.

28.9.2009 13:51:59

vítězná strategie
Taky by mě zajímala ta zaručená vítězná strategie. :)

28.9.2009 15:26:06

Richmond
Nerikam, ze mam zarucenou strategii, ale jsem u Vikingu schopen vyhrat docela dost her a ani se pri tom nejak zasadne nezapotim;) Tim nijak tu hru neshazuju, zahraju si ji kdykoliv rad, mozna mam stesti/smulu na protihrace...

28.9.2009 19:54:41

Oceňení
Mylsím, že tentokrábyla volba vlemi snadná, Dominion si cenu oprávněně zaslouží...

30.9.2009 10:24:24

Vybíráme z Bazaru

Lucidity KS Deluxe edice, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas