Dominant Species

xxxxxxxxxo hodnoceno 96x (Seznam vlastníků)

Dominant Species - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Chad Jensen
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Počet hráčů

Chci se zeptat, jak je to s počtem hráčů. V kolika je to OK, v kolika dobré a kolik je dle vás ideál. A dále na herní dobu, pokud by hráli zkušení hráči, co už hru umí. Díky.
13.10.2011 11:10:04

skyfire
Já to hrál ve třech (spíše se začátečníky) a čtyřech (poměrně zkušených) hráčích a obě hry byly stejně dobré. Herní doba u obou asi 4h. U této hry je potřeba hlídat poměrně hodně věcí, proto bych jako nej volil hru ve 4, nebo 5ti hráčích, ale s šílencema jako já bych ji dal i v 6ti. Ve dvou by mě hraní této hry vůbec nelákalo.

13.10.2011 16:25:14

DC

hra
Já to naopak hrál ve dvou a přišlo mi to perfektní. Ale je to o tom, co od toho člověk chce. Ve dvou je to "solidní" hra, kde máš možnost si spousty věcí ohlídat a promyslet. Ale je to chudší na interakci. Když se hraje ve víc lidech, tak je tam spousty okamžiků, kdy prostě nemáš možnost s tím něco udělat, nastávají situace, kdy někdo třetí rozhodne o tom, jestli vyhraješ ty, nebo někdo jiný a přitom ten, kdo o tom rozhoduje skončí třeba poslední. Já mám třeba i Caylus raději ve dvou a spousty lidí ho hrají nejraději ve čtyřech.

13.10.2011 17:52:26

Hra ve 2
Já mám taky s hrou ve dvou dobrou zkušenost vzhledem k tomu, že čím víc hráčů, tím má každý míň "workerů" pro umisťování, je ve dvou toho rozhodování nejvíc a je to pak pořádná taktická bitva, sice protivník je jen jeden, takže se masíte navzájem, ale i tak je to fajn. Navíc je možnost aby každý hrál až za tři druhy, což může být taky zajímavá varianta. Mám osobně pocit, že tahle hra dobře funguje v každém počtu hráču a v každém počtu hráčů je třeba hrát trochu jinak

13.10.2011 18:58:51

plný počet
Protože méně možností volby a více interakce mnohem lépe simuluje jak evoluce a vztahy mezi druhy doopravdy fungují. A to je to, co se mi na hře stráááášně líbí.

EDIT: A hry od GMT jsou hlavně o reálnosti a ne o tom, jak by se mi to líbilo. Což jim dává jedinečný punc kvality a mnohem větší míru zábavy, než když můžu ve hře všechno a k tomu ještě zabíjím pohledem...

13.10.2011 19:14:22 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

ve dvou
Jen je trochu škoda, že vlastně na každém hexu jsou nakonec oba hráči a tudíž stále oba bodují. Navíc je celkem jednoduché udržet dominanci (mi přišlo :-))

13.10.2011 19:33:03

3 - 6
Ideální počet nevím.. Ve dvou to asi bude hodně o plánování, ale v šesti to je pořádná řežba! V méně hráčích se dá asi více promýšlet strategie.. Ale čert to vem. Pořádná evoluce je v šesti :)

A herní čas? Když se uberou karty přidávající action pawns.. Dá se i v plném počtu do 3h, jinak jsme to hráli asi 4h. A ke konci jsme ze země udělali pořádnou pustinu a spousta zvířátek pochcípala :)

13.10.2011 20:01:41

hra ve 2
Já to nemyslel tak že ta hra je ve dvou špatná (zatím jsem ji v tomto počtu nehrál), ale prostě mě to nějak neláká, z velké části jde v této hře o area control a u tohoto typu her dávám přednost většímu počtu hráčů.

13.10.2011 20:09:44

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail: The Fall of Avalon
Tainted Grail: The Fall of Avalon
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas