Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zábavnost?

Ahoj, pár dnů zpátky jsme se s přítelkyní konečně dostali k vyzkoušení této hry (ano, levné knihy:) ), ale já byl teda dost zklamán. Příjde mi, že si každý hraje na vlastním písečku a nějaká interakce nebo zábavnost prostě není. Hráli jsme to asi hodinu, pořád se nějak nic nedělo a mám dojem, že jsme to ani nedohráli. Jí se to celkem líbí, ale já nevím. Je někde chyba? Hráli jsme to blbě, nebo prostě to není hra pro každého? Mám rád karetky, třeba Citadelu nebo Gilotinu miluju. Stejně tak takové to střílení mafiánů (Rodinný podnik? ), ale tohle nějak nepobírám:(
11.4.2012 02:22:44

Zajímavý pohled
My právě hrajeme každý dvě akce. Uvidíme, mám rád kombení a vymýšlení nových strategií, ale zatím je to u mě v této hře boj s větrnými mlýny. Nicméně nikdo neříká, že to není moje chyba a třeba opravdu nedokážu vytěžit víc z možností, které hra nabízí.

Nechám si poradit, něco přečtu a zkusím, třeba mi něco zůstalo ukryté.

S tím rozšířením je problém, jelikož mám CZ hru a rozšíření k tomu nepůjde (rub karet). Musel bych obalit do barevných obalů a to se mi nechce.

8.12.2020 16:34:26

ackerman17
Plně souhlasím, že základní hra nabízí rozhodně víc strategií než jen dvě.

Pokud jde o mix českého základu a rozšíření v jiném jazyce, potom zásadní problém není v rubech karet (ano, jsou jiné, ale těch karet je tolik, že znalost toho, jestli si lízneš kartu ze základu nebo z rozšíření, až tak zásadní vliv nemá - nějaký čas jsme to takhle s přítelkyní i hráli a problém v tom nebyl), ale především v tom, že některé karty výslovně odkazují na jiné (na jejich názvy). Dá se sice dohledat, jak se která karta jmenuje a udělat si nějaký přehled, nicméně nakonec jsme to vyřešili tak, že jsem pořídil základ v angličtině a vše hrajeme v ní. Výhodou bylo mj. i to, že jsem šel do druhé edice základní hry, ve které došlo k úpravám efektů pěti karet (https://boardgamegeek.com/boardgame/268829/race-galaxy-retrofit-cards).

Pro úplnost dodávám, že hra má i celkem fajn appku, která funguje slušně a obsahuje možnost dokoupení i několika rozšíření.

8.12.2020 17:06:51

strategie v RftG

V tý hře je určitě hodně strategií, na BGG je o tom spousta příspěvků ve fóru. Hodně dlouho jsem ji nehrál. Jsou tam rozšíření, varianty pravidel, různé počty hráčů. Já se hry snažím hrát neupravované, ale už si moc nepamatuju, do jaký míry jsem to dodržoval. S tou hrou jsem měl problém, že se mi absolutně nedařilo dohrávat jednotlivé sehrávky do 5 minut. A zahrát v tom 30 minutovou hru, když dost často je produkční strategie neprorazitelná, nedává smysl. Vojenská strategie je jednou z mnoha, je možné, že jsem ze začátku měl taky pocit, že jsou tam 2 strategie, ale co si matně pamatuju, byla to klasická záčátečnická chyba.

8.12.2020 22:31:21

strategie
Ahoj,

do sekce hraní jsem přidal dvě ukázky, jak fungují různé strategie. Zatím tam jsou dvě, první zaměřená na modrou produkční a druhá na rozvoj. Odehrané mám už i další, ale sepsat to trvá, tak jestli vám to příjde užitečné, dal bych i ty ostatní, ale asi bych kvůli motivaci potřeboval odezvu :-)

7.3.2021 10:42:17

Vybíráme z Bazaru

Souboj generací
Souboj generací
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas