Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Už fakt nevím

Takže už jsme s manželkou zahráli cca. 7 her a vždy naprosto stejný rpůběh. Manželka má štěstí na karty, takže už ve třetím (někdy 4 nebo 5) tahu má dvě produkční planety a dvě planety kde spotřebovává za body a je po hře. Myslím, že je jasné, že když ve hře dvou hráčů někdo z nich získá převahu v produkci a spotřebě, tak už mu jen stačí točit produkci a spotřeba 2XVB. A než druhý hráč dosáhne stejné nebo lepší produkce a spotřeby, body jsou fuč a je po hře. A těch spousta různých karet z X výhodami a X značkami jsou totálně k ničemu, protože když má prostě hned na startu někdo štěstí a rychle produkuje dvě zboží a taky je umí spotřebovat, tak jsou všechny karty k ničemu. Tato hra mi připadá na náhodu ještě horší než Osadníci, kde když vám to nepadá, tak se můžete třeba na hlavu stavět a stejně s tím nic neuděláte. Takže zajímají mě vaše názory k čemu jsou šestkové karty a spousta karet, kde získávám karty, výhody dívat se na o jednu kartu víc a podobné prkotiny, když má soupeř štěstí a po pár kolech vyložené 3 nebo 4 karty, kde umí vyprodukovat dvě zboží a rovněž je umí i za body spotřebovat?
3.10.2010 08:04:58

to Joe
No ty si už musí Skyfire rozebrat sám. Dobyvatelé byla (je) má oblíbená karetka, ale bohužel ji nemám s kým hrát a tak leží ladem už dva roky v krabici a práší se na ni, takže mé zkušenosti jsou v tomto směru mizivé. Jenom si z těch pár her před dávnými časy :) pamatuju, že Tobiáš měl dvakrát Spartu, já měl Zemi a vždycky mne krutě vojensky vydrtil.

4.10.2010 12:28:18

Obrana Sokratova
kren: moje první zkušenosti s hrou taky ukázaly, že Sparta je poměrně silnější a přímočařejší než ekonomický kolotoč. Ale záleží, taky jak ty karty přijdou. Občas se stane, že není kde vypalovat zboží a malé vojenské planetky moc bodů nedávají.

Parxel, PJ: pánové, rád bych se pozastavil nad tím, co je v poslední velká móda na ZH - používat velká slova a předčasné soudy. Jakmile někdo přijde s kontroverzním tvrzením (já, Beholder, Merlin) a nemažou herní komunitě med kolem úst, hned se najdou tací, kteří odzátkují svoji nahromaděnou zlobu a bodají jako divoké vosy. Parxel napsal, že moje argumenty jsou pitomé a mimo mísu. Skutečně? Já jsem ale žádné argumenty neuváděl, protože jsem vycházel z toho, co psal původně skyfire. Nebylo by snad vhodnější v takové situaci napsat něco ve smyslu "Nesdílím tvůj názor. Mám jiné zkušenosti. Obhaj to, co tvrdíš."? Abych ale uznale upřesnil svoje tvrzení, tak hra nemusí být nevyvážená, ale mně se tak zdá, protože principy pro více hráčů jsou v menším počtu leckdy silnější. Ať už je to ekonomika, či vojenská síla. Nicméně ze začátku se mi líbilo mít kontrolu nad hrou a mít všechny karty co potřebuji a drtivě vyhrát, ale s dalšími a dalšími zkušenostmi se ukázalo, že to je dost utopistická záležitost a člověk během každého kola musí svoje strategie přehodnocovat a to je to, co mám na hře rád. Ne, že pojedu třeba celomodrý konzumační balík od začátku do konce. PJ bych rád uctivě poopravil, že to není filipika proti hře samotné (já ji vážně zbožňuji), ale proti hře ve dvou - tu rád nemám, ale dám vám do ruky zbraň a řeknu, že je to možná jenom předsudek. Přirovnal bych to hodně s nadsázkou jako hrát Bang ve dvou. Najednou je více (více karet v zásobě a tudíž šance, že přijde, co potřebuji) a zároveň i méně zas jinde (balík se skoro neprotočí, mám tedy malou šanci, že bych se znovu dostal k zahozené kartě a mám málo akcí na to, abych mohl vůbec něco udělat). Pak je potřeba těch dvou fází na hráče. My jsme si udělali malou úpravu, že každý měl jen jednu fázi a třetí se vytáhla úplně náhodně, takže občas to pomohlo, jindy vám to zhatilo plány na příští kolo. To nebylo vůbec špatné, ale byl to house rule. A chvástání? Další milé slovo do sbírky. Ohledně toho jsem argument uvedl. Ve hře více hráčů se karty protočí hodně rychle a po chvíli ty karty nejde neznat, alespoň rámcově. K tomu nám zhruba tak těch 7-10 her vážně stačilo. Možná je to tím, že mám radši karetní než deskové hry. Pokud jste někdo hrá Ascension, tak musíte uznat, že ty karty znáte skoro nazpaměť už tak po 2-3 hrách (ano je jich sice méně, ale v DV jsou ty karty založené na určitých principech a jen málo jich má speciální vlastnosti).

4.10.2010 13:35:25

ad Havelock
S tím, co napsal Havelock polemizovat nebudu, to si rozeberty vy, koho se to v tomhle případě týká. Chci říct něco jiného a z jiného soudku. Obdivuju vás (takové lidi jako Havelock a ostatní), kteří jste schopni si pamatovat co v karetní hře už šlo a co ne a pamatovat si jak je složený balíček. Na tohle jsem já úplný tupec a prakticky je promne vždycky každá taková hra jakoby hraná poprvé. Možná, že je to ale taky tím množstvím her co mám doma a tím, že k hraní nějaké hry častěji po sobě se málokdy dostanu. Většinou to doma střídáme a tak si vždycky znovu a znovu oživuju pravidla, které jsem po čase úspěšně zapoměl :).

4.10.2010 13:51:24

PJ

Havelock
Aplikaci včelího produktu kolem svého orálního otvoru od přítomných nevyžaduji a nashromážděnou zlobu si kompenzuju jinde než na internetu - sem se chodím bavit, debatovat o hrách a řešit herní situace. To jen pro info, víc nemám potřebu komentovat, neb vše k tématu z mé strany již padlo.

4.10.2010 16:25:06

all
Zeus by to tu měl zavřít, mé konzervativní srdce puká! Tolik kontroverze! Teď jsem se fakt pobavil, vyměňování názorů je kontroverzní? Od kdy?

4.10.2010 16:42:00

:)
.ale no tak pani bratia sestry drahi v kristu! "Milujte sa, mnozte sa, hrajte sa!"..jo!?
;)

4.10.2010 16:44:49

Havelock - uz jenom kratce
Mě nevadí, že máš na hru jiný názor, než já. To je tvoje věc a to jsem schopný pochopit. To co mě vadí je, když někdo začne psát podobným způsobem jako ty viz. formulace dříve, které už nebudu opakovat.

Vadí mi to proto, že pak vznikají o hrách různé fámy a Dobyvatele vesmíru považuji za tak zajímavou a kvalitní hru, že si to podle mě nezaslouží. Čili je to celé o tom, jakou formou jsi to podal. Sám vidíš, že když člověk napíše názor
podobně jako jsem to udělal já sám v reakci na tebe, tak z toho nevzniká nic dobrého. Popravdě jsem tě tím chtěl trochu vyprokovat, aby sis to uvědomil.

Rozhodně to není o tom, že by jsi tady na ZH musel tlumočit názory ostatních, alespoň já jsem tady sám za sebe. A už se mi také párkrát stalo, že jsem si se svojí horkou hlavou naběhl.

4.10.2010 17:28:13

to skyfire
Tak v tom případě ti musím dát už jen poslední radu: Važ si své ženy, neb je asi chytřejší než ty a sám musíš uznat, že v dobyvatelých ji asi neporazíš. I já znám hry, u kterých ať dělám, co dělám, tak vždycky prohraju. Zkus třeba něco s kostkama, kde je hodně náhody a její inteligence jí nepomůže, pak ji třeba porazíš :-)

4.10.2010 17:28:42

Vybíráme z Bazaru

Drako: Zlobři a rytíři
Drako: Zlobři a rytíři
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas