Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nePC verze - hraní :)

Tak dneska jsme, pokud jsem to někdy nezapomněl na BBG zaznamenat, po 12 hráli dobyvatelé. Tahle karetka se mi líbí, sice jsem si zatím nezvykl na to, že se platí za vyložení karet jinýma kartama a při produkci je zboží představováno taky kartama jen obrácenýma obrázkem dolů. Chápu, že ti co mají odehrány desítky her a znají všechny karty na zpaměť to považují za geniální, ale mě to zatím vadí, protože mi je líto, že některé karty jen tak projdou hrou bez zahrání a některé jsou tak slabé, že si o použítí k zaplacení jiné karty přímo říkají. Ale časem si na to asi zvyknu. Ale co mi vadí trošku více je, že se mi zdá, že hra vždy strašně rychle skončí. Buď vyložením 12. karty na stůl a nebo stačí zahrát ze 2 větší spotřeby a body jsou fuč - což znamená konec. Přijdem mi to, že hra vždy skončí v nějlepším...
6.9.2009 19:16:02

priezkum
má táto možnosť vôbec význam? ano ked hladáš konkrétnu kartu ale není výhodnejšie použiť Spotrebu:obchod???? tam za predaj žltej karty dostanem minimálne 5kariet do rúk a to s priezkukom nedosiahnem :)

16.10.2010 12:02:46

průzkum
No tak pokud máš vyloženou žlutou kartu, tak je to fajn. Ale to třeba hlavně zpočátku bývá málokdy, co si tak vzpomínám, tak bývají docela drahé. Navíc při obchodování pak musíš spotřebovat všechno ostatní zboží např. za 1 VB, kdežto takhle ho můžeš ušetřit na spotřebu x2 třeba. Já používám průzkum +5 třeba když jedu na vojenské planety a potřebuju přidat vojenskou sílu a to nemívám moc dobré produkční planety.

16.10.2010 12:45:45

Tak jsem pomalu začal pronikat...
... do tajů téhle hry. Asi po dvou měsících, kdy kolem ní přítelka chodila jako okolo horké kaše (temná krabice, ponuré ilustrace, složité na vysvětlení...), jsme se do toho nesměle pustili. Jedna hra, druhá a třetí jako odveta druhý den. Během toho mě hra velmi zaujala i mimo jiné proto, co se tady okolo ní píše (rozhodně jsem nepoznal všechny její krásy...), nicméně řekl bych, že náhoda hraje trošku větší roli, než se tady píše (ne že by to nějak vadilo, je jí tam tak akorát). Zdálo by se, že při množství karet, které vám rukou projedou by se měla téměř eliminovat, ale není tomu tak úplně. Následně jsem si tedy nainstaloval RftG a zkusil pár her ještě s AI. Poslední hra mě opět malinko potvrdila, že to tak je. Za celou hru mi rukou prošlo 8 z 12 šestkových technologií, z čehož jsem 4 vyložil a další 3 jsem měl na ruce, když soupeř dobral VB. To pak může těžko vyhrát. Jel pěkně - produkce, 2x spotřeba, točil body, ale na výhru to rozhodně nestačilo, když se mi počítadlo zastavilo na 52 VB. Jindy se hra zase né a né dát do pohybu. Co myslíte?

13.12.2011 09:43:12

Pelly
Podle mě hraje náhoda nezanedbatelnou roli. Často si uvědomím, že o tom, kdo nakonec vyhraje (když hrají oba stejně dobře nebo stejně blbě), rozhodne třeba jedna karta. Jeden i druhý si tam něco syslí a nakonec mu přijde/nepřijde karta do kombinace, která ty vyložené nějak násobí a vydělá/nevydělá na ní tolik, aby to rozhodlo o konečném skóre.

13.12.2011 11:10:13

tak to už chodí :)
Darmo, náhoda patrí ku moderným spoločenským hrám a má významnú úlohu pri variabilite hry a hlavne aby mali možnosť vyhrať hru aj menej skúsený. Ak nechce náhodu daj si dungeon twister alebo šachy :)

13.12.2011 11:18:35

Pelly
Ano, náhoda hraje určitou roli, ale já razím teorii, že "syslení" a spoléhání se na jednu strategii prostě nefunguje, respektive se dá snadno přehrát (především pokud je hra komplet, včetně všech rozšíření). I v základu se dá s přehledem vyhrát bez šestkové technologie ;-)

13.12.2011 11:20:56

Eyron
úplne súhlasím, dá sa vyhrať rôznymi spôsobmi, ale treba mať šťastie na karty. Kartovky sú aj o šťastí, jedine ak niekto vie počítať karty :)

13.12.2011 11:22:33

Eyron
... ale to nesmí mít soupeř 4 na stole ... :)

13.12.2011 11:50:45

Eyron
Jsem se špatně vyjádřila... Já vůbec nemyslela spoléhání na jednu strategii, chraň bůh. Já to myslela tak, že i když buduješ několik věcí naráz nebo strategii přizpůsobuješ, tak stejně nakonec může rozhodnout to, že soupeři přijde jedna karta, která třeba díky kombinaci s tím, co má vyloženo, změní skóre v jeho prospěch a už nic nestihneš udělat. Kdyby mu byla nepřišla, vyhrál bys ty. Stává se to i mě, že mi nezaslouženě :) přijde nějaká bomba a nemám pak ten správnej pocit morálního vítězství.

Takhle samozřejmě funguje spousta her a nevadí to. Jen souhlasím, že náhoda tu roli hraje a ne jen v tomhle, to byl příklad.

13.12.2011 12:07:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový rekord
Hráli jsme základ ve 4, počítadlo se mi zastavilo na 66 bodech.

19 bodů v žetonech
25 bodů na kartách
22 bodů na technologiích

Startovní planeta Stará země, postupně šly do hry: Zóna komet, Galaktická federace, Cech obchodníků, Replikanti, Planeta ztracených druhů, Teraformovací roboti, Mimozemská továrna, Prosperující planeta, Turistická planeta, Galaktická renesance a Teraformovaná planeta.

Body na dalších místech
43
38
31

2.3.2012 08:14:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
nechci být hnidopich, ale 2 galaktické federace?

Jinak - gratuluji k perfektnímu výsledku ;)

2.3.2012 14:40:07

sry
"druhá" Galaktická federace měla být Galatická renesance ... :)

2.3.2012 14:47:33

Skóre
Já jsem se nedávno se na Board game areně dostal na 71 (soupeř měl 61, hráno jen se základní sadou, bez rozšíření), dal jsem screenshot do obrázků. S všemi rozšířeními jsem se ve čtyřech hráčích dostal tuším na 104.

4.3.2012 11:50:40

Ranca
koukal jsem na ten tvůj shot. Mazec... Tomu říkám hvězdný války :)

11.7.2012 10:30:23

ve dvou hráčích
jen ZS - 63 bodů. Se holt zadařilo :)

17.5.2013 10:37:25

Vybíráme z Bazaru

Hlavně klid!
Hlavně klid!
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas