Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla - fáze spotřeba

Ahoj, prosím o radu k pravidlům.
Nastane situace, že ve fázi IV. (obchod + spotřeba), kterou si zvolí soupeř (já tedy bonus nevyužívám), mám na svých planetách dohromady 4 kusy zboží. Ovšem mé planety dovedou spotřebovat pouze 3 kusy. Co se stane s tím jedním zbývajícím? Zůstane na planetě nespotřebován, nebo se odhodí bez "výdělku"?
Díky moc za radu
18.7.2010 18:59:28

PJ

Venca81
Zboží zůstane nespotřebované.

18.7.2010 19:05:26

Díky
Díky moc za velmi rychlou odpověď. Hráli jsme to "naživo" správně, ale hrál jsem teď PC verzi hry a tam jsem měl pocit, že mi zboží zmizelo, i když nemělo. Chtěl jsem se proto ujistit.
Ještě jednou díky!

18.7.2010 19:10:49

pls, rozsudte nás...
nastala nám vyhrocená situace s ukončením hry Dobyvatelů... (základní hra)

jeden člověk zarytě trvá na tom, že hra skončila, nebot se vyčerpala zásoba žetonů v tomto kole...

druhej člověk trvá na tom, že se má hrát dál, nebot sou v zásobě ještě 2 vítězný body... tento člověk totiž odmítá použít vylepšení pro fázi 4 na jedné ze svých karet, který říká, že SMÍ zahodit až 2 karty ze své ruky, každou za vítězný bod... (karta schodkový výdaj)

otázka kterou bych potřeboval zodpovědět je teda, zdali první věta pravidel pro fázi 4 která říká, že hráči musí použít všechna vylepšení pro fázi 4 na svých vyložených kartách pokud je to možné se vztahuje i na toto vylepšení, tedy na zahazování karet z ruky za vítězné body...

moc prosím o radu a za radu předem velmi děkuju...

27.9.2010 22:06:39

M.N.
na karte schodkovy vydaj je ze MUZE, tzn. keby musel,tak by sa potom karta kde je napisane MUZE nijak neodlisovala od karty kde nie je volitelna moznost (aspon myslim), cize podla nas s manzelkou NEMUSI tieto dva body ziskat, a teda by hra mala pokracovat

ale my sme hrali DV len asi 10x, cize mozno sa mylime :)

27.9.2010 22:20:54

MN
Mám nahráno kotel her a mám za to, že to co říká acedrac je pravda. ostatní využívat musíš když to jde

27.9.2010 22:25:31

a safra...
díky moc za rady...

ale byl sem teda pevně přesvědčenej že větší váhu má věta v pravidlech... no nic...

28.9.2010 07:44:22

Pravidla
V každých pravidlech, co znám, se píše, že jakmile je popis na kartě/herním materiálu v rozporu s pravidly, tak vždy platí to na kartě/herním materiálu.

28.9.2010 07:50:06

mám otázku
včera som kúpil túto hru a mám dilemu.
Dám sem iba príklad.
Mám napríklad 3planéty a na nich mám zbožie. a potom mám 3 karty planét na ktorých neni zbozie ae na každej je ten symbol že môžem spotrebovať 1 lubovolné zbožie. Takže môžem spotrebovať všetky 3zbožia? tie vylepšenia s asčítavajú???
Ďakujem velmi pekne

15.10.2010 10:58:59

tovar :)
Ano, každý bonus můžeš použít na jeden tovar, takže tři bonusy na tři tovary

15.10.2010 11:02:54

ďakujem
velmi pekn ďakujem som si tým nebol istý aj led logicky to má zmysel tak ako som popísal ale pre istotu :)

15.10.2010 11:11:01

Není zač :)

Jinak by se nedalo skoro nic spotřebovat, protože bonusů, které dovolují spotřebovat víc kusů tovaru, je ve hře málo (např. Turistická planeta). Takže ideální je pro každou planetku mít jednu kartu se spotřebou.

15.10.2010 11:25:21

ještě ad M.N.
a ono to je i v pravidlech napsáno - viz tam kde se píše o Vylepšeních - str. 6, spodní třetina - "Vylepšení nemusí být použita pokud je v jejich popisu použito slovo "smí / může".

4.1.2011 11:58:47

Vysvětlení hry.
Byl by někdo ochoten vysvětlit mi pravidla ? Z originálního návodu to fakt nedávám a ani z PC verze hry. Kontaktujte mě prosím přes SZ. Díky

26.5.2011 12:14:15

re
Tak jsem se toho ujal :-) SZ

26.5.2011 12:55:50

Dohady ohledně spotřeby - obchod
Narazili jsme při včerejší hře na zajímavou věc. Během hry ve třech jsme se dostali ke kolu, kde já hrál Spotřeba - 2xVB a moji soupeři oba Spotřeba - obchod. Nastal následující problém:

Jak to vidím já - v tomhle případě si oba soupeři normálně odbudou obchod prodejem jedné nebo více karet (dle vylepšení na vyložených kartách) a poté proběhne normální spotřeba, kdy já prodám co mohu s dvojnásobným přídělem VB, zatímco moji soupeři normálně spotřebují co mohou.

Jak to viděli soupeři - oba soupeři normálně odbudou obchod prodejem jedné nebo více karet (dle vylepšení na vyložených kartách) a poté proběhne spotřeba, kdy všichni tři prodáme co můžeme za normální počet VB (dle logiky, že karta Spotřeba - obchod se vyhodnocuje celá jako první) a potom se pro mě aktivuje spotřeba podruhé, kde již prodám co mohu (a co mi zbylo) za 2xVB.

Já jsem to zamítl (přestože bych tímto stylem v předposledním kole získal o 1VB a 1 kartu navíc), protože nic takového jsem nikdy neviděl v pravidlech a nenašel jsem to ani ve FAQu. Soupeři to stavili na tom, že při rozšířené hře dvou hráčů je možné vyložit karty fází tak, že jedna fáze může proběhnout vícekrát. Popravdě jsem to ve dvou s rozšířenými pravidly nikdy nehrál a nikdy jsem se s takovou myšlenkou nesetkal. Soupeř stavil na tom, že z logiky věci by se schopnost karty v rozšířené hře pro dva měla uplatňovat i ve hře více hráčů, načež jsem já tvrdil, že pokud takové pravidlo existuje, vztahuje se pouze na rozšířenou hru dvou hráčů.

Co na to říkáte?

29.7.2011 07:24:24

Thales
Já na to říkám akorát to, že je to přesně tak, jak to říkáš ty.

29.7.2011 07:35:29

Thales
Je to přesně tak jak říká ikri.

To co říkají soupeři, že fáze může proběhnout dvakrát se týká pouze 2. a 3. fáze (výzkum a osidlování).

Pokud hraješ průzkum nebo obchod, tak se to hraje jinak. Fáze proběhne jednou, ale uplatní se jenom bonusy na kartě, kterou jsi zahrál. Přesně jak jsi psal.

Je to na straně 8 anglických pravidel.



29.7.2011 07:41:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Thales
je to přesně tak jak říká Parxel :)

29.7.2011 07:53:06

ikri, Parxel, trohat
Díky všem, hned jim to napíšu, aby je kromě mé výhry štvalo i to, že jsem měl pravdu. :-D

Edit: Parxel - jo, stejně tak je to popsáno v českých pravidlech. ;-)

29.7.2011 07:56:15 | Upraveno autorem (porovnej)

hpy

Dvě fáze
Každá fáze, kterou si někdo zvolil, se hraje VŽDY JEN 1x.
Pouze platí, že hráč(i), kteří tu fázi volili, v ní mají zvolené bonusy (prodej nebo 2xVB - pravidla str. 8).

Jedinou výjimkou je pokročilá varianta pro 2 hráče, kdy lze hrát 2x rozvoj a 2x osidlování, a to jen když si jeden hráč tu fázi vybere dvakrát (pravidla str. 12).

29.7.2011 08:00:14

Vybíráme z Bazaru

Cthulhu Wars: Duel - Česká verze
Cthulhu Wars: Duel - Česká verze
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas