Disney Lorcana

xxxxxxxxxo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Disney Lorcana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 0 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Ryan Miller
Steve Warner
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

f0x
Mecenáš trolíků

Česky

Vyjde hra u některého z našich vydavatelů v češtině?

23.1.2024 15:40:38

je to TCG takže nesnívaj. 

toto sa nelokalizuje nikdy

23.1.2024 15:53:42

Je to tak. Netroufam si ani odhadovat, jak masivni by to muselo mit prodeje, aby se to nejakymu ceskymu distributorovi vyplatilo prekladat.

23.1.2024 16:41:51

Cesky nebude zasne CCG. Ber to jako vstup do jazyka. Me MtG naucily anglicky. Je tam par klicovych slov a opakujici se vyrazy, takze idealni pro opakovani a zafixovani

24.1.2024 07:51:32

Anglicky neumím, ale hrávám karetní hry jako Hearthstone atd.. a ono stačí umět pár slovíček a umíš většinu karet, vše se opakuje. 

24.1.2024 08:43:08

f0x

Mecenáš trolíků

O mě nejde, s angličtinou nemám problém. Jde o to, že bychom chtěli hrát i se synem (7 let) a to už trochu problém je, textu je na kartičkách relativně dost.

Chápu, že většinu LCG her není třeba lokalizovat, hrajou ji většinou dospělí, kteří již nějaké základy Aj mají, ale hra s Disney motivy mi přijde určená spíše pro rodiny s dětmi a myslím, že kdyby byla v češtině, měla by i v ČR velký potenciál.

24.1.2024 09:50:18

Vyjdou ti 4 sety do roka po x kartách. Ty sám jako vydavatel by si do toho šel? A toho textu tam není hodně. Na prvním stupni ZŠ jsme hráli Magicy už v pohodě (ty karty byly jednodušší, ale i tak)

24.1.2024 10:40:05

Nebylo a nebude žádné TCG (CCG) česky? Nepravdivý výrok.

 Důkaz: Doomtrooper, Warhammer 40.000: karetní hra, War Cry, Star Wars: Destiny…. Možná jsem další možné vynechal.

20.2.2024 17:38:49

@pasin ještě Wastelands

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

20.2.2024 18:17:29


@pasin 

tak Warhammer 40.000: karetní hra nie je TCG ale jedna krabica, a neviem kolko bolo k nej rozšírení

Star Wars Destiny sa vypredavalo po 8 eur booster box takže pochybujem že blackfire na tomto boli ziskovy,

ostatné TCGčka v češtine čo si menoval nepoznám ale počítam že je ich príbeh podobný,…

 

pochybujem že niektorý z našich vydavatelov by šiel do takeho ekonomického rizika,… myslím si že to je finančná samovražda a asi nie som sám,…

20.2.2024 18:45:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@Lucas 

Tak warhammer 40.000 karetní hra byl cca někdy před 20ti lety tcg a nebyla to jen velka krabice.

Doomtrooper kdysi davno , cca 27 let zpět, vydal starý blackfire. Hra upadla i celosvětově.

Wastelands žijou dál, po několika leté pauze.

SW jsem nehral tak jejich osud nevim.

 

Čas od času někdo něco přeloží, ale náš trh je na to malý. Hlavně v záplavě deskovek nikdo do tcg nebude investovat, většina hraje do šířky a ne do hloubky jak tyto karetky potřebují.

21.2.2024 06:28:43

@Morph 

ano ja to chápem, hral som dlhe roky magic the gathering, ale bolo to časovo a finančne náročné,… tak som prešiel na doskovky, tie vyjdu o hoodne lacnejšie, akurát to miesto no :D

21.2.2024 06:35:18

@Lucas TCG oficiálně přeložené do češtiny: Wasteland, Doomtrooper 

QED, vyvráceno protipříkladem

21.2.2024 08:44:15

@Lucas 

Já pouze rozporuji tvůj nepravdiv  výrok. "Je to TCG… toto se nelokalizuje nikdy" a dokládám důkazy, že se takové hry lokalizovali a hráli. 

 

21.2.2024 08:56:42

@pasin 

ja rozumiem ako si to myslel, a uznávam že nejake to LCG lokalizvané čiastočne bolo

ale aj tak som skepticky k tomu že lorkanu lokalizuju - ekonomika si myslím že nepustí, 

navyše ravensburger by predsalen skorej ako češtinu zvolil napríklad poľštinu, a pokiaľ viem ani v poľštine nie je.

21.2.2024 09:47:32

@f0x to spíš už je větší šance kdyby se našel nějaký nadšený fan překladatel. Jen je otázka jestli se někdo takový najde, protože to chce disciplínu a velkou motivaci u toho projektu pak zůstat.

21.2.2024 12:45:26

tak na domáce hranie si to preložiť može každý, karty sú dostupné na internete vo vysokej kvalite a dnešné prekladače to zvládajú paradne. Nie je nutné to moc upravovať.

21.2.2024 13:40:29

Vybíráme z Bazaru

Hitster nová zabalená
Hitster nová zabalená
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas