Detektiv: Město andělů

xxxxxxxxxo hodnoceno 32x (Seznam vlastníků)

Detektiv: Město andělů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, intriky
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Van Ryder Games
Autoři: Evan Derrick
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve 2

Hráli jste někdo ve 2, jaké to je? Podle BGG je to přesně 66 ku 33 pro hru ve 2, což není úplně nejvíce…  Nevím tedy, zda to risknout nebo nikoliv. Za každý názor předem díky :)

11.8.2023 21:12:55

Zkoušel někdo hrát za loutkáře proti jednomu vyšetřovateli, čili 1 loutkář 1 vyšetřovatel? Hned jako první hru… Díky za odpověď

2.12.2023 09:50:00

Dneska jsem si vyzkoušel hru za loutkáře proti dvěma hráčům hrajícím za jednoho detektiva a bylo to super. Za mě se jedná asi o nejlepší způsob, jak tuto hru hrát, protože je osekaná o všechny ty (podle mě) zbytečnosti, které se používají, když hrají vyšetřovatelé proti sobě. Mně se navíc ani tahle varianta nelíbí, protože podle mě nedává smysl, aby jeden případ vyšetřovalo více detektivů na vlastní pěst. Takhle se zkrátka můžou všichni soustředit čistě na příběh a vyřešení případu.

Ale asi to chce, aby byl loutkář dobře obeznámený s celým případem (ideálně aby si ho sám nejdříve zahrál), protože potom může daleko lépe detektivy mást nebo jim naopak hodit záchranou síť, když vidí, že tápou.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

11.12.2023 17:27:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@BuenoExcellente  díky bueno, navíc je teď ve znatelné slevě….

11.12.2023 17:48:43

Zkoušeli jste už někdo hrát v této variantě i případy se střední a vysokou obtížností? Já mám dohrány všechny tři případy na střední obtížnost (veterán) v sólo variantě, o které si díky možnosti tipnout si pachatele, zbraň a motiv hned třikrát (díky čemuž je možnost mít nejvíce tahu) myslím, že je to nejlehčí způsob jak tuto hru hrát. A říkám si, že u varianty jeden detektiv vs. loutkář, kdy má detektiv pevně daný počet kol, jedinou možnost tipu a kdy mu navíc může loutkář díky páce “zablokovat” otázku, že to pro detektiva musí být hrozně těžké. 

Stačí lehká matematika. Detektiv má za hru maximálně 48 akcí. Je tu scénář, v němž jsou všichni pachatelé neznámí a můžou se vyskytovat na asi osmi různých místech. I kdyby se na všechna místa dalo dojet za jednu akci pohyb, což rozhodně nejde, stálo by cestování a prohlédnutí lokací detektiva celkem 16 akcí (tedy celou třetinu, jež má k dispozici). Pak by bylo záhodno všech pět podezřelých prohledat (dalších 5 akcí). Zbývá tedy max. 27 akcí na výslech. Jenže jak už jsem psal, za pohyb se utratí mnohem více a navíc ve chvíli, kdy detektiv najde nového potencionálního pachatele, nezná ještě všechny karty případu a aby ho mohl lépe vyzpovídat, musí se k němu vrátit. A z toho mi vychází, že na výslech zbývá přinejlepším tak 15 akcí, což i s otázkou zdarma při odhalení nového podezřelého dává v průměru 4 otázky na jednoho podezřelého. A to je počet otázek, po nichž si může detektiv pachatele, zbraň a motiv skutečně jenom tipnout.

Máte s tím už někdo nějakou zkušenost?

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

16.1.2024 04:55:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Jenže k většině informací se dá dostat více cestami. Tak ty propočty nebudou těsné. A součástí hry je zkusit určit, kdo by mohl vědět určité věci a koho se ptát na tu novou věc.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

16.1.2024 09:10:34

Absolutně nesouhlasím. Nevím, jaké máš zkušenosti s tímto módem a s případy na vyšší obtížnost, ale já jsem si zahrál všechny tři případy na obtížnost začátečník za loutkáře proti dvěma hráčům hrajícím za jednoho detektiva v režimu jeden na jednoho a myslím si, že to může být ještě těžší, než jsem napsal. A to díky neskutečně silné páce loutkáře, díky které on může otázku kompletně zablokovat.

Když hraju sám, nebojím se každou trochu nepravděpodobnou odpověď zpochybnit, protože až po třech mýlkách ztratím celý jeden den. Mám vyzkoušeno, že takto ztratím za celou hru obvykle tak jeden až dva dny. Ale díky tomu, že si můžu vzít hned dvakrát tři dny přesčas, stíhám každému podezřelému položit 7-8 otázek, u kterých jsem si ovšem jistý, že jsem na ně dostal pravdivou odpověď. 

V režimu jeden na jednoho si tím moji protihráči nebyli jistí skoro nikdy, protože díky přesílené páce loutkáře nechtěli moc moje odpovědi zpochybňovat, takže jsem jim kolikrát napovídal neskutečné lži. A nebo když nebylo jiné možnosti, tak jsem jim prostě otázku zablokoval, takže na konci hry dokonce dvě karty případu vůbec neodkryli a bez nich neměli šanci případ správně vyřešit. A rozhodně vždy měli na konci hry mnohem méně odpovědí než když jsem stejné případy hrál sám.

Podle mě musí být v tomto režimu loutkář k detektivům velice milosrdný, protože jinak nemají moc šancí případ správně vyřešit. A o to by dle mého názoru mělo jít v detektivce především. Nemělo by stačit si ve stanoveném limitu tipnout pachatele, zbraň a motiv. Tipovat můžu, jak dopadne příští derby pražských S, ale vražda se musí vyřešit. 

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

16.1.2024 19:15:18

Vybíráme z Bazaru

Cyberpunk 2077 + Rodiny a psanci CZ (nové)
Cyberpunk 2077 + Rodiny a psanci CZ (nové)
Akt. cena: 3190 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas