Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odflaknuta praca

Najviac mi je luto na tejto z mojho pohladu asi najlepsej hre ako to vydavatel odflakol... Na tejto hre ide doslova o kazde slovo na kartickach, zivotoch, cislach atd, ako je vobec mozne nieco taketo dat do obehu, to je ako by som si kupil kozenu bundu, len bude na nej podsivka zle usita, ze to bude vyzerat ze mam deformovane telo... Ako sa toto vobec moze dostat do obehu, potom aby clovek mal vytlacenych 300 papierov a sledoval karticku ci je tato spravna a ktora nie, kupim si auto, ale zabudnu pripojit kabel na vystrazne blinkre, sak maximalne niekto do teba nabura... Ale tak ma to serie... Malo by byt povinostou vydavatela okazite vsetko vydat opravene a poslat na poziadane kazdemu kupujucemu, a ziadne polepky a podobne, to potom ako vyzera ta karta ked je v balicku, je jasne kazdemu co taha... Som klupil 11 kopii som to chcel rozdat spolupracovnikom ako dar a takto si nahrabat aj hracov, ale daj niekomu dar o ktorom vies, ze je na H... Urcite tu je milion preklepov a chyb, ale fakt som taky n....ty... a potom sa este cudovali ked som im doniesol 10 kopii vratit, ze sak to je v poriadku, ze to je chybne, v púoriadku neviem pre koho. Este som pisal do vydavatelstva, ze som ochotny tie chybne karty kupit len aby to bolo ako z tlaciarne teda ak original , ale nieco take neexistuje... A uplne najhorie je ze uz je to pravidlo pri vsetkych lepsich a zlozitejsich hrach... Take nieco by sa nemalo objavit ani na pultoch do kym neni chyba odstranena, ale CZ/SK trh tam je mozne predavat cokolvek, staci si precitak par clankov o potravinach, navodoch k vyrobkom... Len v susednom rakusku, pre chybu v navode stahuju vyrobok, alebo okamzite posielaju domov novy navod v tlacenej podobne ako original, ziaden zdrapo papiera...
21.4.2014 19:32:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas
Naprosto souhlasím. Chtěl jsem si hru koupit, ale čekám, až bude řádně opravena, jinak do ní nejdu. Pokud mohou jiná vydavatelství vydávat opravené části her (např. Rex Hry), tak proč ne toto vydavatelství?

21.4.2014 23:59:54

Info
Tak mam pre teba rovno zlu spravu, zistoval som priamo vo vydavatelstve ked som chcel opravene karty, za ktore som chcel zaplatit, ze dalsia verzia, teda dotlac neni ani v plane, nad tym zacnu uvazovat ked budu dochadzat zasoby tohto vydania, co tak skoro vraj nehrozi...

22.4.2014 08:54:34

debata na toto téma
už tady, chlapci, bouřlivě proběhla po vydání :-) Osobně jsem se hry zbavila taktéž a příště bych si cokoliv /především od BF/ koupila až v případě, že budu vědět, že je hra naprosto v pořádku, protože chci mít hry tip ťop vymazlený, žádný přelepky, papírky, popisky...Asi je lepší po vydání chvíli počkat, já jsem to kupovala hned a to není dobrý, zvlášť ne u her od BF...:-)

4.5.2014 15:08:54

Mas pravdu
Ja som to kupoval troska neskor nie hned ako to vyslo, ale moja chyba ze som si to neprecital ohladne problemov... A tiez mi je divne, ze ta predavajuci neupozorni na to ze kupujes nieco ako druhu triedu ci nieco co neni spravne... Pritom je predavajuci toto povinny spravit pri kazdom jednom a druhu tovaru

4.5.2014 16:11:54

povinnosti
O povinnostech prodavajícího bys měl spíš než spekulovat otevřít zákoník, dle tvojí logiky by například překlep v knize stál vydavatele nové vytištění všech původních kusů, mysli trošku...
PS: prodávající tě upozorňuje docela silně o tom, že kupuješ český překlad a ne originální anglický, nebo sis nevšiml české vlaječky, českého textu, češtiny, všeho českého?

18.6.2014 13:58:24 | Upraveno autorem (porovnej)

chyby
Ake su rozdiely medzi povodnymi a opravenymi kartami? Dakujem.
Erratu som nasiel v sekcii "ke stazeni".

16.10.2014 21:25:02 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Je v zakladnej hre pocet kociek dostacujuci, alebo sa ozaj oplati dokupit?

Mohol by som tiez poprosit o zaslanie fotky chybnych kariet? Uplne staci mobilova, len nech je citatelna :). Chcel by som si ju porovnat s erratou, kt. som tu nasiel. (iggylk@gmail.com)
Dakujem

28.10.2014 11:50:30

Súhlas
Vydavateľstvo na tejto hre zjavne kruto kasíruje. Pravidlá sú (môj skromný a subjektíny názor) absolútne na nič. De facto človek nekupuje hru tak, ako je prezentované, ale krásnu a praktickú platformu pre hru na hrdinov á la Dračí doupě. So skúsenosťami a fantáziou Vám základ + apoň jedno rozšírenie dá dosť kúskov mapy a postavičiek (ak ešte dokúpiš rôzne neautorizované navyše, je to super) a kartičiek na inšpiráciu na to, aby si mohol vytvoriť svet a odohrať jednotlivé príbehy rýchlejšie než pri úplne abstraktnom "dračku". Sú to hodiny práce navyše, ale stojí to za to. Navyše na webe vydavateľa spustili QUEST VAULT http://tools.fantasyflightgames.com/ ... . a je to dokonalé. Stačí naklikať a vytlačiť. Ja si tú prácu na tom užívam rovnako ako radosť potom z hrania, keď vidím že to malo zmysel a hráči sa náramne bavia :)
... o to predsa ide.... za to platíme.. aby sme sa smiali a bavili. Nie aby sme mali nervy, pocit krivdy a chytali sa za slovíčka na kartičkách, ktoré sú nezmyslené a s chybami ;c))-

5.2.2015 12:53:01

Chyby
Zdravim chtěl jsem se zeptat kde všude jsou teda chyby? Mohl by je mi někdo napsat ? Děkuji ;)

8.12.2015 20:13:09 | Upraveno autorem (porovnej)

lama37
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/descent-vypravy-do-temnot-2-edice-2578/k-stazeni/karty-oprava-prekladu-cz-verze-4298/
Přesně ty karty čj si stáhneš jsou i s chybami

8.12.2015 21:06:28

mija
Díky moc ;)

8.12.2015 21:16:13

lama37
Ano, kartičky jsem sem dával opravené snad všechny, ale to není vše, mrkni sem http://www.hraj.cz/produkt/74-descent-vypravy-do-temnot
jsou tam červeně odkazy, jeden na soupis errat, kde jsou kromě karet i opravy pravidel a almanachu dobrodružství. A pak i opravená pravidla a almanach.
Ale ani tam není vše opraveno, tady je můj soupis toho co tam není, případně toho co není uvedeno v erratech i když je to opraveno v těch stažitelných souborech i s poznámkou čeho se to týká.

JÁMA - (Pravidla strana 18) - změna dle FAQ 1.5 (není ani v erratech ani opravených souborech)
V tomto odstavci by měl být text, “Jámy jsou označeny zeleným okrajem. Pokaždé, když figurka vstoupí do jámy, utrží 2 zranění. Figurka v jámě nemůže utrácet body pohybu. Efekty, které pohnou figurkou o určitý počet políček nebo ji umístí na jiné políčko, aniž by byly potřeba body pohybu, se mohou nadále používat i na tuto figurku. Figurka v jámě má výhled pouze na sousedící figurky a pouze figurky na sousedících políčkách mají výhled na figurku v jámě. Pokud je figurka v jámě, může provést pouze zvláštní akci vylezení z jámy.
Jakmile tuto akci provede, umístí hráč svou figurku na nejbližší volné sousedící políčko dle své volby. Pokud není žádné sousedící políčko volné, tak figurka nemůže tuto akci provést. Velké nestvůry jsou jámou ovlivněny pouze tehdy, pokud všechna políčka, na kterých skončí svůj pohyb jsou jáma."


KARDINÁL V NESNÁZÍCH Střetnutí 2 (Almanach - strana 9) - změna dle FAQ 1.5 chybí v oficiálních erratech, v opraveném Almanachu už je správně
(odstavec ZVLÁŠTNÍ PRAVIDLA - Namísto textu:
“Pokud hrdina skončí svůj tah na políčku sousedícím s kardinálem,” má
být správný text “Když hrdina poprvé otevře dveře do Knihovny,”

MAŠKARNÍ BÁL Střetnutí 1 (Almanach - strana 10) - změna dle FAQ 1.5 chybí v oficiálních erratech, v opraveném Almanachu už je správně
odstavec VÍTĚZSTVÍ - Změň 4. řádek na, “Hrdinové poté hodí kostkou (v závislosti na počtu hrdinů ve hře), aby určili, zda mezi zachráněnými hosty byl Lord Theodir. Pokud jsou ve hře 2 hrdinové, hoď hnědou kostkou obrany, pokud jsou ve hře 3 hrdinové, hoď šedou kostkou obrany a pokud jsou ve hře 4 hrdinové, tak hoď černou kostkou obrany. Pokud padne nejvýše tolik 4, kolik se hrdinům podařilo zachránit hostů, dokázali hrdinové ochránit i Lorda Theodira. Jestliže hrdinové nezachránili žádného hosta, tak bez ohledu na výsledek hodu, nedokázali Lorda Theodira zachránit.”).

DVOJICE SOŠEK Střetnutí 1 (Almanach - strana 32) - (není ani v erratech ani opravených souborech)

ZVLÁŠTNÍ PRAVIDLA
první dvě věty mají být takto.
Soška lebek je velice těžká. Nestvůra nesoucí sošku může provést ve svém tahu pouze jedinou akci pohyb nebo jako akci položit sošku na sousedící políčko.

VÍTĚZSTVÍ
Místo "pokud nestvůra položí sošku slunce na jedno ze dvou označených políček..."
má být "pokud nestvůra položí sošku lebek na jedno ze dvou označených políček..."

RITUÁL STÍNU Střetnutí 2 (Almanach - strana 28) - (není ani v erratech ani opravených souborech)
VÍTĚZSTVÍ
místo "Pokud lord Merick Farrow opustí mapu přes díl Východ,..."¨
má být "Pokud lord Merick Farrow opustí mapu přes díl Vchod,..."

8.12.2015 21:52:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Děkuji moc :)

9.12.2015 19:52:15

Výměna karet a manuálů za anglickou verzi
Zdravím,

nechtěl by někdo vyměnit své karty a manuály v angličtině za české verze? Mám koupené rozšíření v angličtině a časem plánuji koupit další a je divné to hrát napůl česky a napůl anglicky :-)

31.12.2015 19:15:57

Vybíráme z Bazaru

THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas