Descent: The Road to Legend

xxxxxxxxoo hodnoceno 25x (Seznam vlastníků)

Descent: The Road to Legend - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Descent: Journeys in the Dark
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pomoc s pravidly

Tak mi kamarád pomohl rozšířit si sbírku této báječné hry a koupil toto kampaňové rozšíření. Máme ho pár dní, ještě jsme ho nehrály, ale poctivě jsem se, jakožto Overlord připravoval a pravidla si několikrát celé přečetl, ale mám pár nejasností které jsem nenašel:

V pravidlech píšou že za 2 threat může Overlord přidat nebo vylepšit kostku a pohnout se o 1 pole jako při použití staminy u hrdinů. Může to použít kumulativně? Zaplatí 6 threat pohne se o 3 políčka? A může u Encounteru toto použít lieutenant když battluje?

Zamíchá se karta dungeonu potom co ho hrdinové prošly/neprošly zpátky do balíčku aby se mohla zase vytáhnou nebo se dá stranou a tahá se ze zbytku?

Bere si overlord 3 karty z balíčku když jdou hrdinové do dungeonu a hraje s ním všechny 3 patra? Nebo si při každém patře restartuje balíček? Včetně treachery.

Při sebrání gold pile dostanou hrdinové do společného banku 100 nebo 400 mincí. Píšou že se hraje jako v klasické hře, sice jsem to nehrál, ale zdá se mi to moc.
23.11.2009 19:47:04

Stručné odpovědi
1. Ano threat při encounteru můžeš používat kumulativně. Na leutenanta threat může byt použit.
2. Karta dungeonu by se měla míchat do baličku, ale podle mě to zas nemá nějaký důležitý význam, můžeš klidně ji dávat bokem, jestli chceš aby se levly neopakovali během jedné kampani.
3. Overloard si bere 3 karty v každém levlu, ale nikdy nerestartuje baliček, jenom když dobere, tak dostane 3 CP, jestli ho vyčerpá dva krát během jednoho levlu, tak hrdinove prohráli tento dungeon.
4. Gold pile má hodnotu 400 zlataku, které jdou do společné zásoby.

23.11.2009 21:16:14

Kompatibilita s JiD
Mám drobnou otázku ke kompatibilitě rozšíření s JiD. Vzhledem k tomu, že po tom co hrdinové vlezou do dungeonu je v RtL psáno, že se aplikují pravidla originální - chci se zeptat zda platí i to, že za master creature se vyplácí 50 coinů? Nebo ne, tj. "platí" se pouze za leadery levelů? Zatím jim těch 50 jako OL vyplácím, ale nejsem si jistej...

21.4.2010 09:42:22

Vybíráme z Bazaru

Ptačí říše - nová
Ptačí říše - nová
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas