Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Heirs of Blood

xxxxxxxxxx hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Heirs of Blood - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Požadavky


Ahoj,

chtěl bych se zeptat co vše je potřeba vlastnit za rozšíření či Lieutenant Packy abych mohl zahrát celou kampaň? Nebo k tomu postačuje pouze základní hra? Předpokládám, že spíš ne. Díky
4.2.2020 14:20:24

Smith-g
Staci ti zakladni hra, tam jsou vsechny potrebne zetony velitelu.

4.2.2020 14:48:56

Lieutenant Packy
Děkuji za rychlou odpověď. A k čemu pak jsou tedy Lieutenant Packy se stejným jménem jako je obsaženo již v základu? Např. jsem našel Alric Farrow Lieutenant Pack, který se v kampani objevuje a měl by tedy být součástí základní hry, ale dá se i dokoupit zvlášť. Jaký je v tom rozdíl? Díky

4.2.2020 15:03:35

Lieutenant pack
Je tam figurka a zetony +karty pro vladce zla a pravidla k tomu jak to zapracovat do hry viz muj preklad pravidel tady
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/descent-journeys-in-the-dark-second-edition-valyndra-4471/k-stazeni/pravidla-poruciku-5027

4.2.2020 15:09:38

Lt packy
AFAIK je to takové malé rozšíření o plastovou figurku a pár karet do balíčku pána zla, které mu umožní přivolat konkrétního velitele do hry i když není součástí scénáře.

4.2.2020 15:10:05

Tipy

Děkuji za odpovědi. A poslední bych se zeptal dá se třeba pár takových přídavků doporučit? Co hru hodně obohatí? Co stojí za to mít? Se kterými rádi hrajete?
Díky

4.2.2020 18:05:26

Smith-g
Dal bych prednost krabicovym rozsirenim ty ti hru obohati vic.

4.2.2020 18:44:22

tip
Až hru vyzkoušíte s overlordem (tj jeden hráč hraje pána zla), tak doporučuji vyzkoušet i s tabletem a aplikací Road to legend - je to téměř jako úplně jiná hra - hrajete společně proti appce která vám postupně odhaluje mapu a říká co mají potvory dělat.. Za nás se tahle varianta stala nejoblibenější, protože pán zla v Descentu nemá až takové možnosti a překvapení jako jsou např v kampani u hry Star Wars Imperial Assault (obojí vydalo FFG, na Descentu si to odladili a v SW:IA už mají super i kampaň udělanou formou překvapení a rozhodování pro pána zla i během scénáře - toto ale hodnotím pouze základní krabici s descenta vs základ od IA..

Je pravda že ač mám další rozšiřka do descenta, tak papírové kampaně jsme vůbec nezkoušeli u nich..
Pokud někdo hrál, můžete nějak srovnat ty kampaně? Jsou nějak lepší ty další než základ? (mě třeba na descentovi dost vadilo, že je jasně dané cíl pro obě strany a během samotného hraní už se nějaké zvraty příběhové(a tedy i herní typu něco se někde zavře, objeví, změní se cíl mise atd) moc neudály.. naopak v SWIA kolikrát hráči otevřeli dveře/rozbili počítač atp a já si mohl vybrat co se stane z několika variant a tu zvolenou jim pak přečíst a postavit je před situace kdy se z "máme to v kapse" stala situace "Co to do pr..." :D

4.2.2020 22:12:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaily
Tak Runa stínu nebo jak se jmenovala česky ta úplně první základní je asi nejslabší ze všech, Heirs of Blood je mnohem lepší, ale mám to jako ty, co vyšla appka, už hraju jen s ní. Jinak nějaké alternativní situace se myslím objevovaly v Nerekhallu, tam se dalo zvolit si jednu barvu žetonu vlivu a podle toho se pak mohla vyhodnotit určitá situace.

4.2.2020 22:14:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gemini Gauntlet
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas