Cyclades: Hades

xxxxxxxxxo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Cyclades: Hades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Cyclades
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlám

1. - keď naverbujem Hádesove jednotky a vykonám s nimi - len s nimi, pohyb na susedný ostrov a obsadím ho (bez boja alebo bojom), ostáva mi tento ostrov aj potom, ako si Hádes svoje jednotky na konci kola stiahne preč? Dočasne si ho len označím svojím žetónom?

2. - keď mám na ostrove nekropolu a chcem na jej miesto postaviť metropolu, ako ju odtiaľ dostanem preč? Podľa pravidiel môže Hádes metropolu len znovu presunúť na iný ostrov, tzn. že po tom, ako príde nekropola do hry, ostáva na hracom pláne do konca hry a môže sa maximálne presúvať po ostrovoch?
15.1.2012 11:41:18

Hermes
Mam otázku ohľadom schopnosti Hermesa.
V pravidlách je napísané, že presunie roh hojnosti na vodnu plochu, na ktorej je hráčova lodička. Tým rohom sa myslí roh, ktorý už vlastním a presuniem si tam roh z niektorého ostrova alebo si vezmem ďalší roh zo zásoby a ten tam umiestnim?
Vďaka za odpoveď

9.1.2014 12:07:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Trocka
U mne v pravidlech se pise umisti (ne premisti). Takze pro mne je to z banku.

9.1.2014 12:36:25 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Trocka
Ne, má tam být umístí, tedy ze společné zásoby.

Nevím, co máš za pravidla, docela bych se na ně podíval. V oficiální verzi (viz http://www.matagot.com/docs/CycladesExt_sheetEN_lr.pdf ) je "place", v místním českém překladu je umístí...

9.1.2014 18:27:43

PJ & rndm
Vďaka za odpovede. Co sa týka pravidiel, tak tie som nemal pri sebe a len z toho co som si zhruba pamatal som to pisal.
Kazdopadne by ma zaujimalo odkial mate to, ze to ma byt zo spolocnej zasoby. Podla pravidiel, vzddy ked je nieco zo spolocnej zasoby tak to treba najskor ziskat a potom to mozem umiestnit. Kazdopadne na karte Hermesa nic tak nie je. Napr. u Apolona je jasne napisane ze je to zo spolocnej zasoby.


10.1.2014 09:22:10

PJ

Trocka
Hm.

ad 1) Takže v pravidlech to napísané nebolo, jen sis to blbě pamatoval a ani ses nenamáhal si text ověřit, než jsi dal dotaz do diskuze. Fajn. Bývá dobrým zvykem si pravidla prostudovat, než se začnu na něco ptát...

ad 2) Mám to díky zdravému rozumu, schopnosti porozumnět psanému textu a zkušenostem (přeložil jsem cca 30 pravidel, dalších zhruba 150 jsem si nastudoval). Přečti si ještě jednou a pomalu originální pravidla a nutně dojdeš ke stejnému závěru jako já a rndm.

10.1.2014 09:59:48

Bajne artefakty
Tak a mam este jednu otazku (tentokrat som si pozrel kompletne pravidla) a tyka sa pouzitia bajnych artefaktov. Konkretne ide o Afroditin pas a Olympske palace. Oba tieto artefakty sa hraju v okamziku, ked boli na hraci plan vylozene dosticky bohov. Mna zaujima ake by malo byt poradie pouzitia tychto artefaktov, ked ja mam jeden a protihrac ma druhy. Ide mi o to ze ja chcem jenmu zabranit v drazbe jedneho boha a poradie bohov mi vyhovuje, tak ako je a pokial on zahra svoj artefakt, tak moj je bezpredmetny. V podstate ide o to kto ho zahra skor, tak ten prehral. Ake je tam teda poradie?
Vdaka za odpovede

20.1.2014 12:58:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Bajne artefakty 2
Tak teda vďaka za pomoc, skúsim štastie na BGG.

23.1.2014 13:24:19

Rado se stalo.
Jednak si opravdu jen tezko predstavim situaci, kdy to bude dulezite. Z tveho ppopisu mi to proste nejde.

Jinak jsem to resil s par lidma a v podstate jsou dva postupy. Prvni poradi dle iniciativy, kterou uz v tuhle chvili mate nahozenou. Tohle je vice mene uzus v deskovkach - jsi na rade a bud zahrajes nebo nezahrajes.
Druhym je "consecutive pass" a ma smysl spis pri hrach dvou hracu. Zacne se obdobne. Hrac, ktery je na rade ma moznost zahrat kartu nebo passnout, pak dalsi, dlasi atd. Ve chvili, kdy vsichni hraci po sobe passnou (klidne to muze byt v poradi 2 3 4 1), se jede dal.

Mozna by to chtelo vic hrat a uzivat si hrani.

23.1.2014 16:10:27

Metropole x Nekropole
Rád bych se jen ujistil. Nekropole se nezapočítává do podmínek vítězství (2xmetropole), tedy když budu mít metropoli a nekropoli, tak nevyhrávám? :) Jak je to tedy s bořením nekropole? Budu mít ostrov s metropolí, na druhém svém ostrově budu mít nekropoli. Mohu tedy v případě, že budu mít postavený chrám, přístav a pevnost na zbylých volných polích a přijde možnost postavit univerzitu tu nekropoli odstranit a nahradit ji metropolí a vyhrát hru? Nebo si musím druhou metropoli postavit na pro ni určeném poli na třetím ostrově, který budu muset získat?

17.1.2016 11:03:21 | Upraveno autorem (porovnej)

MG
Nekropoli zbořit můžeš a pokud máš 4potřebné budovy můžeš stavět. Na výhru ale musíte dohrát celé kolo a ty to musíš ustát: )

17.1.2016 14:39:25

hracik
Ano, pochopil jsem:) a upřesním tedy sám. Nekropole není metropole a tedy 1 metropole a 1 nekropole nesplňují podmínku vítězství. Správně?

17.1.2016 16:18:49

MG
Je to tak.

17.1.2016 17:07:57

Kdy vstupuje do hry Božská přízeň?
Není mi z pravidel jasné, kdy do hry vstupují božské přízně. V pravidlech je uvedeno: "Pokud do hry vstupuje Hádés (viz pravidla modulu č.2), zamíchejte použité i nepoužité destičky “božských přízní” a vytvořte tak nový balíček (je-li ve hře Hádés, nejsou žádné destičky “božských přízní” hráčům k dispozici)".

Co znamená to "pokud do hry vstupuje Hádés"? Měl jsem za to, že božské přízně jsou nabídnuty hned při prvním kole. Ale pravidla říkají, že přízně do hry vstupují až se vstupem Hádése a zároveň, že pokud je Hádés ve hře, přízně k dispozici nejsou. Jak to tedy je? Co znamená "vstup Hádése do hry"?

Nerozumím tomu. Můžete mi prosím objasnit, kdy a za jakých okolností vyložím k poslednímu bohu božskou přízeň?

Děkuji předem

22.2.2016 18:46:04

hades
Doufám, že božské přízně jsou ti "malí bohové" :). Božské přízně se od začátku hry pokládají na posledního boha nad Apollonem. Vydražíš tak při přízni tohoto boha dva efekty. Když jde do hry Hadés, alias jeho track se dostane nakonec, tak se pokládá právě na tuto pozici nad Apollonem místo jiného boha. Toto kolo se přízně nepoužívají a jejich hromádka se zamíchá. Hadés odtáhne zpátky do podsvětí a hraješ jako předtím. Snad si to pamatuju dobře :)

22.2.2016 19:26:04

Hádés
Děkuji, pochopil jsem to stejně, ale chtěl jsem si být jistý - mátlo mě to. Jinými slovy: božské přízně jsou ve hře vždy, mimo těch kol, kdy posledního boha nahrazuje Hádés. Je to tak?

22.2.2016 19:31:38

ano
přesně tak

22.2.2016 21:07:03

Vybíráme z Bazaru

Pandemic + Nové hrozby
Pandemic + Nové hrozby
Akt. cena: 543 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas