Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

V 2 hrácoch

Dá sa to hrat primárne v dvoch hrácoch ?? U nás sa len málo kedy nazbierame viacery poprípade dá sa to hrat stýlom ze jeden hrách hraje za dva národy ??
16.8.2011 20:39:22

re
Hodne lidi Pegase odstranilo ze hry....

Otazkou je ted jen, KDE TO SEHNAT? :)

13.9.2011 14:07:18

to ndru
No Pegas je fakt silnej, to taky, ale ty trvalé figurky mi vadí, že když je někam posadíš tak tam smrdí strašně dlouho a nic s tím nenaděláš.

13.9.2011 14:07:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
Dlouho? Nemám teda před sebou pravidla, ale tuším, že jen Kraken zůstává na mapě, než ho dostane někdo jiný...zbytek figur je na mapě jen do začátku dalšího hráčova tahu? Mně právě vadilo, že ty figurky se na mapě ani neohřejou:), tak občas nerad nasadím house rule, že figura je na mapě tolik tahů stála peněz-1.

13.9.2011 14:14:33

to kren
Následující čtyři bytosti se hrají všechny stejně: hráč si vezme kartu bytosti a figurku, kterou umístí na libovolný ostrov. Schopnost bytosti se projevuje až do okamžiku
odhození její karty. Karta bytosti je odhozena v okamžiku, kdy majitel karty provede akci nějakého boha v průběhu následujícího kola. Pokud se setkají dvě figurky bytostí na
stejném ostrově, navzájem se zničí - hráči odhodí jejich karty a vrátí jejich figurky do zásoby.

jedno kolo je strasne dlouho?

13.9.2011 14:16:31

to Odulin
Jo, tak jsme to hráli, neuvažoval jsem, že se to hraje jinak. Dávali jsme pod ně žetony peněz, aby bylo vidět, jak dlouho tammají být. Moje chyba. Máte pravdu, nicméně nechci se hádat, prostě mi tam pocitově nesedí ať tak nebo tak.

13.9.2011 14:23:46

to kren
jj. chapu. ja to mam obdobne s filosofama (e;

13.9.2011 14:25:01

Kren
Jasný, rozumím.

13.9.2011 14:31:57

re
Skoda, ste me natesili na cyclady a ted patram po netu a ne a ne to nekde najit skladem...

Ze sem semka vubec lezl :)

13.9.2011 14:35:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to Habrik
Z toho si nic nedělej, já si je chci taky časem koupit, ať si to furt nemusím půjčovat a když vychází rozšíření, tak to snad časem bude.

13.9.2011 14:38:02

to Habrik, kren
kdyz nabidnete nejakou dobre premrstenou cenu, tak se urcite nekdo ozve (e;

13.9.2011 14:42:24

přemrštěná cena
No vzhledem k tomu, že jsem si v poslední době kupoval asi 6 her od GMT a z toho dvě z bazaru na BGG, tak mám teď na nějaký čas s nakupováním utrum :(. Takže Kyklády musí počkat. Kyklády na rozdíl třeba od takového Pax Romana budou vždycky :).

13.9.2011 14:49:03

Habrik
V Čechách ne, zatím jsem našel toto: http://boardgamegeek.com/geekads/viewall/thing/54998

Edit: Tak nula, ale v říjnu by měl bejt reprint...

13.9.2011 14:49:05 | Upraveno autorem (porovnej)

reprint
Expected restock date: November 2011.

13.9.2011 17:00:27

Štěpa našel...
tři kousky tady:

http://www.timewellspentgames.com/html/gamepage.php?id=2904

13.9.2011 18:08:29

diky
Ale tam sem to neprisel jak to objednat ani nemam zkusenosti s nakupem ze zahranici.
Este se podivam po polske verzi :)

13.9.2011 20:10:46

to Habrik
tu jsem zatim zahlidl jen jako 'neni skladem' ci 'nedostupna'

13.9.2011 20:16:36

re
Tak uz koupena, prvni hra za nama, moc se ve dvou libi :)

28.9.2011 08:39:10 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Mno tak tahe hra me jako moc bavi. Je to napinave az do konce. Meli sme s manzelkou oba dva 2 metropole, manzelce ke treti chybel pristav. Stavy penizek byly na obou stranach nic moc. V odhazovaci balicku byl pegas a mezi priserkama ta potvora, co umoznuje hrat z vyhozenyho balicku(chimera).
Otocili se tri bohove v poradi Poseidon, Zeus, Ares. Nebylo moc penez, tak po chvilce hadek sem ziskal Zeuse, zena Poseidona! a Arese. Rikam si, necham ji postavit pristav, pak pomoci chimery vezmu pegase a jednu metropoli si ziskam. Mel sem v ty dobe cca 5 zlatacku po drazbe. Manzelka to vytusila, postavila pristav = 3 metropole a chimeru me sebrala a vzala tu obludu co pridava penize, jako ste meli na zacatku (moiry). Takze po prvnim bohu vede manzelka. Zamichal sem balicek bytosti, vcetne pegase a modlil se abych mych 5 zlatacku stacilo. Protocil sem balicek a u 3tiho zlatacku nalezl pegase a za 1 ho koupil. Vlitl sem na nehlidanej ostrov a ponechal na mym kazdym ostrove tak 2 vojacky. Rikam si , ze konecne sem vyhral, kdyz mam ty 3 metropole. Jenze zena jde na arese a rika, hele ja mam este 20 zlatacku, tos asi nevyhral.
Koupila 3 + 1 zdarma vojacky, prelezla se svejma 6 na muj ostrov se 2 chudakama a lup a prohra byla v kapse :)

Takovy zaver snad zadna jina hra nema :)

3.10.2011 11:44:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán
Gloomhaven: Lví chřtán
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas