Cosmic Encounter: Cosmic Incursion

xxxxxxxxxo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter: Cosmic Incursion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Cosmic Encounter
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zážitky ze hry

Včera jsme v Korunce zahráli dvě hry Cosmicu i s rozšířením (nehráli jsme s Reward deckem, protože byli u stolu noví lidi a zbytečně jsem je nechtěl zatěžovat dalšími kartami). První hra se zelenýma alienama probíhala velice nepoklidně, ale ve hře byl z rozšíření jen Ethic (moralista), před kterým se cítíte strašně provinile, což mu umožňuje si vzít kompenzaci i když prohrál pomocí bojové karty (tedy ne jen když zahrál Negotiate proti bojové kartě), a Guerrila (partyzán), který záškodnicky ničí lodě protivníků, když v souboji prohraje. Jelikož v první hře toho moc s rozšíření nebylo a Filchova Wild Flare vládla hře, je o ní popovídáno u základní verze.
Druhou hru jsme ale hráli už se žlutými alieny a ve hře byli skoro všichni z rozšíření: Bully (rváč), který při výhře zastrašuje protivníkovy lodě až tak, že si může vybrat, které jeho lodě zničí (zničí stejný počet lodí, jako proti němu stálo, ale může je vybrat z libovolných protihráčových kolonií); Deuce (dvojčata, je to ten alien vyobrazený na krabičce na popředí), který hraje do souboje dvě karty a pokud jsou obě útočné, tak si je sčítá; Leviathan (na pozadí krabičky, takové to, co vypadá jak červ z Duny), který útočí s celými planetami a ty mu pak přidávají +20 do útoku; Fungus (plíseň), který napadne cizí lodě, které porazí v souboji a ukradne si je do svého vlastnictví dokud není jejich vedoucí loď poslána do warpu; a poslední byl Anti-Matter ze základní hry.
Mohu říct, že Fungus je v kombinaci s vysokými útočnými kartami a vhodnými spojenectvími pěkně nechutný a postupně jeho štos ukradených lodí pod jednou lodí nabral síly 28 (byl to strašný komín, který jsme po jednom incidentu rozdělili raději na tři štosy, které jakože měly být na sobě). Jelikož ale už pak Fungusovi nechtěl nikdo pomáhat, aby ho ještě více nenaboostil, tak se několikrát stalo, že ho buď nikdo nepozval do spojenectví a nebo pozval za účelem ho zaříznout zahranou N kartou. Proto Fungus neměl skoro žádné kolonie a jednu dobu měl dost lodí ve warpu (ale ta jedna s obrovským štosem nakradených lodí mu pořád zevlovala na planetě a když si na ni někdo troufnul, tak Fungus zahrál vysokou kartu a hned měl další lodě do štosíku :-) ). Naštěstí v pravou chvíli zasáhl Bully, kterému se po dlouhé době podařilo zeleného lodě porazit a svou vlastností zacílil právě tu loď s hromadou zajatých. A všechno šlo do warpu. Tolik lodí ve warpu jsem ještě neviděl, naštěstí to všechno zachránily Mobiovy smyčky :-)
Leviatan pořád nalítával na ubohé kolemjdoucí svými planetami ("Bacha, už zase letí!") a vypadal jako hlavní adept na výhru, přičemž Deucovi chvilku moc nechodily karty, tak musel hrát Negotiaty. Hra skončila zcela nečekaně, kdy v jednom svém kole nabral Bully (už obraný o svou vlastnost nedostatkem domovských kolonií) dvě cizí kolonie, protože mu Osud přál a poslal ho na dva hráče, kteří měli na ruce jen Negotiate. Začínal kolo se čtyřmi kartami, z toho dvě byly Attack a dvě byly Flare. Prvním Negotiatem mu Fungus ukradl jako kompenzaci dvě karty a strefil se právě do těch dvou Flarů, takže druhý souboj rozdrtil Anti-Mattera svou těžce vymodlenou poslední Attack kartou na ruce :-)
Alieni z rozšíření jsou opravdu dost drsní a nemůžu se dočkat, až se mi snad jednou podaří přibrat Snivelera (ufňukánek). S tím to bude jiné kafe, aneb "Bůůůůů, maminkoooooo, já chci zpátky svoje loděěěě!" :-D
25.2.2010 10:48:43

Hehe
Super report, nemůžu se dočkat až se k Cosmicu zas dostanu :)

25.2.2010 12:36:45

Leviathan být moc smutný...
...že nedostal příležitost dostat se k poslednímu drtivému útoku, na který se už už chystal.

Ale každopádně byl to opět mazec...:)

25.2.2010 13:30:17

:D
Moc pěkný report... jak já bych si zahrál...
"Bůůů, maminkoooo, já chci hrááát." :)

25.2.2010 15:17:39

Super
Skvelej report, ted uz asi rozsireni neodolam...

25.2.2010 16:00:23

Vybíráme z Bazaru

Halfling Feast (EN)
Halfling Feast (EN)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas