Cosmic Encounter: Cosmic Incursion

xxxxxxxxxo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter: Cosmic Incursion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Cosmic Encounter
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Jelikož jsem se včera rozhodl do naší první hry Cosmicu zařadit i alieny z rozšíření, tak jsem za dopoledne přeložil všechny Flare karty. Když mi ještě zbyde chvilku čas, tak bych chtěl doplnit ještě překlad Reward karet, a pak bych to tady nahodil.
Překlad karet je psaný ve stejném stylu jako překlad karet u základu od VaskaVydry, snažil jsem se i napodobit jeho stylování, aby to nebylo moc odlišné (i když se mi to samozřejmě nepodařilo, ale aspoň to má modré nadpisy :-) ).
21.2.2010 11:11:56

Překlad dokončen
Tak jsem dojel ten překlad karet. Jsou tam přeloženy všechny Flare karty (pro všechny mimozemšťany) a všechny Reward karty. Pokud narazíte na nějaké chyby, tak mi dejte vědět, rád je opravím.

21.2.2010 23:38:11

preklad
Skoda, kdybych si toho vsiml driv, tak bych ti klidne poslal ten svuj preklad ve wordu. Byl to nejakej automatickej format z wordu07. Ale co aspon to od sebe pujde poznat.

A co konecne nejaky postrehy a fotky z rozsireni?

22.2.2010 00:14:35

to VasekVydra
Fotky tady někde sliboval Sydo (myslím, že v jedné s diskuzí u hlavní hry), tak jsem mu je nechtěl vyfouknout, ale klidně můžu pár alienů a karet naskenit. Fotku ze hry jsem se snažil pořídit, ale z mobilu mi vylezlo něco absolutně nedívatelného a seč jsem se to snažil vyladit sebevíc, tak se mi to nepodařilo dostat do dívatelné podoby. A stejně bys tam viděl maximálně oranžové lodě nového hráče a v pozadí možná Fúrii (nový alien). S rewardami jsme zatím nehráli.

22.2.2010 10:38:39

Kadaver
Jen foť, já se ke hře dostanu asi až zítra.

22.2.2010 10:39:31

ad sydo
Tak jo, hodím tu pár skenů, abyste viděli, jaké chutné alieny nám kuci ušatí z FFG přinesli.

22.2.2010 10:42:38

ad kadaver
Tak tak sem s tim :) A klidne i nejake ze hry nebo z rozestaveni, ty jsou take zajimave, jako celkovy pohled na rozsireni.

22.2.2010 13:22:30

to Kadaver
Krabičku jsem bohužel nechal u kámoša, ale můžu se pokusit nahodit celý obsah krabičky, abyste viděli, kolik tam toho je (bohužel bez krabičky samotné). Ňák se s tím poperu.

22.2.2010 13:26:42

to VasekVydra
Sakra, už se bavím sám se sebou... Pokročilé stádium senility. Já jsem věděl, že to jednou musí přijít! :-)

22.2.2010 13:32:42

to kadaver
Supr uz se tesim. Jinak koukni do osobky ohledne te sablony z wordu.

22.2.2010 13:44:05

to all
Obrázky nahrány, můžete se kochat, až nám je schválí :-)

22.2.2010 14:40:43

Shame on me
Takže už schválili překlad karet, ale jen co jsem jej otevřel, tak jsem se zhrozil (to mám za to, že to dopisuju o půlnoci). Hlavně že jsme se o těch sirotcích bavili v jiném vlákně. A ještě mi tam uletěl trochu Merchant, jehož nadpis zůstal samotný na konci stránky. Trochu jsem doupravil (nakrmil sirotky a hodil Merchanta na novou stranu) a aktualizoval. Takže zatím netiskněte, snad bude brzy nová lepší veržn.

22.2.2010 15:28:10

To Kadaver
I tak ti všichni moc děkujeme! :D Já se na to těším... A určitě se těším ař napíšeš nějaké zážitky z hraní nových alienů..
Takže za mě, velké díky!

22.2.2010 15:32:22

to SSZGSA
Jsem nový hráč celého Cosmicu, takže zatím hrajeme jenom se zelenýma alienama a v těch dvou hrách, které jsme hráli i s rozšířením, se objevila jenom Fůrie, která je pěkně nechutná. Má podobnou vlastnost jako Warrior, akorát žetonky dostává za své lodě, které jí jdou do warpu. Potom může jako hlavní hráč nebo spojenec zahodit libovolný počet žetonků a každý dá libovolné straně v souboji +3 nebo -3. Warrior hadra proti ní.
Bohužel to byla první hra a naše skupina ji hrála spíše jako kooperativku, přičemž jeden hráč dokola hrál Emotion Control (vracený vždycky zpátky na ruku Clonovou Wild Flare) a hráči si v nastálém vyjednávání vždycky vyměňovali kolonie. Navíc hráči přizvávali jako spojence i ty, kteří měli hodně kolonií, takže hra byla rychle u konce a Fůrie si vůbec neužila. Snad další hry už budou rozumnější a hráči pochopí, že je větší sranda to hrát záškodnicky a ne kooperativně.

22.2.2010 15:41:56

To Kadaver
My jsme to hráli poprvé stejně. Člověk se to učí.. :) Ale postupně se to vše zlepšuje.. :) A hlavně když někdo chytne pěknou mrchu. Třeba Vacuum je pro mě sen.. vždy se k někomu přidám a oznámím mu, že pokud nevyhraje ať se těší! :D To se pak chudák kamarád až potí jen aby nepřišel hned o 8 lodí...
Jsem na hru s roz. opravdu zvědav. :)

22.2.2010 16:31:24

Aktualizace překladu
Tak už je schválená ta opravená verze. Teď už klidně stahujte a tiskněte.

22.2.2010 22:24:17

Překlad pravidel
Nahodil jsem tady překlad pravidel k tomuto rozšíření. Tímto bych chtěl také poděkovat Caulymu za vložení mého textu do původní grafiky, neboť já jsem na to levý, ač jsem informatik :-)

10.4.2010 11:22:51

překlad karet
Některé Kadaverovi překlady karet se mi nějak nezamlouvají (nezlob se) a já, přesto, že jsem původně chtěl při převodu karet z jeho překladu co nejvíc vycházet (a tak jsme se také domluvili), s nimi mám problém.
Zatím se konkrétně jedná o název karty Kicker - Nakopávač. Já bych si spíš představoval něco jako Zesilovač, Urychlovač.
Další je typ karty Vyjednávání - Crooked Deal - Křiváckej kšeft - tady mi vadí ta nespisovnost. Představoval bych si něco jako Podlý kšeft nebo tak nějak - nějaké návrhy?
Kdyby bylo na mě, až tak bych to něřešil, ale je tu již nahozený překlad pravidel a přijde mi hloupý, aby tam byly takový zásadní rozdíly. Jestli vám ale ty překlady od Kadavera přijdou korektní, smířím se s tím. Reakci čekám samozřejmě i od tebe Kadavere. Bojím se, že přes PM by jsme to třeba nevyřešili - názor proti názoru - proto to dávám k veřejný diskuzi.

11.1.2011 22:48:31

to kalif
S překladem názvů jsem se moc neštval, takže si je klidně uzpůsob. Rozhodně bych to klidně nechal na lidech, co se jim bude líbit víc. Šlo mi o to to rozšíření co nejrychleji přeložit, abychom si s ním mohli co nejdřív zahrát.
Co se týče Kickeru, tak je tam dvojsmysl. Může Tě dobře nakopnout (x2, x3), nebo pěkně nakopnout (x0) :-)
A ten Křiváckej kšeft je schválně tak přeložený, protože ani Cosmic se nebere jako žádná vážná hra a tak se tam trocha toho žargonu klidně hodí. Je to prostě funny hra a žádná šílená strategie. Kdyby to tak nebylo, volil bych vážnější výrazy.

12.1.2011 09:53:40

to Kadaver
Já vcelku rozumím o co ti šlo a máš pravdu, že tahle hra to snese, jen si prostě nejsem jistej. Lze to vzít tak, že si hrajeme na válku a jsme fakt zlý a vážný, ale přitom je to vlastně sranda. Nebo to od začátku (tak nějak zgruntu) odlehčovat. No a já mám pocit, že tahle hra využívá spíš prvního principu, že se tváří vážně, ale má to bejt hlučná komunikativní zábava...

12.1.2011 10:19:15

Překlad
Pro Crooked deal by se hodilo krásné české slovo "dojebávka" :)

12.1.2011 10:24:32

kalif
Prave som tlacil tvoj preklad kariet mimozemstanov, mimochodom dakujem je paradny :)
Trochu ma iba zarazilo ze na tvojej karte Ethic (Mravokarce) je rozdiel oproti originalu. Na originalnej karte je este 2. odsek kde sa hovori, ze kompenzaciu moze zobrat aj z decku nieken zo superovej ruky.
Vyhodil si to odtial schvalne, alebo si to iba prehliadol?

9.5.2011 09:12:40

Překlad Leviathan
V textu karty je že schopnost můžeš použít jako obránce a v přehledové tabulce jako útočník neví někdo jak je to doopravdy?

15.8.2017 12:51:35

horysimus
Máš pravdu, je tam nějakej renonc. Mrknu na originál a opravím, pokud to ještě někde najdu.

15.8.2017 14:07:04

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Harrowdeep
Warhammer Underworlds - Harrowdeep
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas