Cosmic Encounter: Cosmic Conflict

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter: Cosmic Conflict - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Cosmic Encounter
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bouře meteorů a čmoudící svinstvo :)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1806
8.12.2010 23:45:12

další nový alien
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1848

29.12.2010 20:46:40

A ještě jeden přídavek
ve formě obrovského klepeta, které Vám může velmi jednoduše očórovat celou planetu:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1877
Pěkný alien, toho chci :-)

6.1.2011 18:31:07

rbx

Release
zacatek unora by to melo byt venku.

6.1.2011 20:17:05

to rbx
Skvělé zprávy, doufám, že nějak kolem té doby stihnou vyjít i Mansions of Madness, abych nemusel moc dlouho čekat s objednávkou :-)

6.1.2011 20:48:16

ten je ale roztomilý :))
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1917

19.1.2011 18:37:58

Beholder
Mně přijde ještě roztomilejší ten Hate, jak se tváří :D Už se na to těším.

19.1.2011 18:47:16

to Beholder
Jo, tak ten obrázek je hodně podařený. A jeho vlastnost jakbysmet. Už aby tady to rozšíření bylo, ať si zase užijeme kvalitní backstabbing chvilky s novými miláčky :-)

19.1.2011 22:33:23

Pravidla
Tak tu máme pravidla k tomuhle krásnému počinu:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Cosmic%20Encounter/cosmic-conflict-rules.pdf
A příští týden to prej bude k dostání. Mimozemšťané všech zemí, těšte se! :-)

1.2.2011 08:35:48

Novinky
Tak v pravidlech nic extra překvapivého nenajdete, pokud jste sledovali preview. Jediné překvapení pro mě bylo, že hra obsahuje 6 Destiny karet, přičemž měla obsahovat jen 3 pro nového černého hráče. Ty zbývající 3 jsou použity jen, když ve hře vystupuje Invader (jeden z nových alienů) a dělají určitě něco božího :-)
V rozšíření je tedy jen jeden nový mechanismus a to jsou Hazardy. Ty vlastně odpovídají klasickým Event kartám, které najdete v mnoha hrách. Pokud je na Destiny kartě zobrazen speciální znak, tak se přibere náhodný Hazard a provede se. Hazard může být jednorázový nebo permanentní a zůstávat ve hře, dokud není splněna nějaká podmínka. Hodně dobrá záležitost, která měla být v Cosmicu už od začátku, ale poměrně nepříjemně mě překvapilo, že je Hazard karet jen 29. To je podle mě trošinku málo a rychle se ohrají. Ale aspoň něco.
Každopádně dalších 20 alienů a černé lodě stojí opravdu za to, takže pro mě je tohle rozšíření must have. Tak zatím nashledanou, setkáme se ve vesmíru :-)

1.2.2011 08:58:10

Už letí!
A je to tady, Cosmic Conflict je oficiálně k dostání v obchodech... Ehm... Teda aspoň v Americe... (http://new.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1965)
Nemáte náhodou někdo cestu kolem? Mohli byste mi pozdravit Sochu Svobody a vyzvednout jednu kopii :-)

9.2.2011 20:46:19

...
Tak jsem právě nacpal CC do krabice a zjišťuji, že je totálně plná, takže už prosím žádné rozšíření :). Stejně těch 90 alienů neohrajeme ani do konce života :)

9.3.2011 13:57:21

to Beholder
Máš nějakou malou krabici, já tam mám všechno obalené do FFG obalů a kdyby se vyhodil insert, tak je tam ještě spousta místa. S insertem se to tam krásně vleze (když jsou karty pod ním).
Další rozšíření? ANO, PROSÍM! :-)

9.3.2011 14:11:39

Kadaver
sakra, tak to máš nějakou jinou kosmickou krabici nebo co :). Insert tam mám taky protože v něm dobře drží obalené karty a pod insertem mám narvané všechny žetony a lodě, tak že se mírně nadouvá a další pytlí s loděmi bych tam možná tak tak narval, ale karty už není kam dávat :)

EDIT: no možná, když nad tím tak přemýšlí, tak po nějaké reorganizaci by se tam ještě jedna expanze vešla. (Bílé lodě by se mi líbily :D)

9.3.2011 14:18:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Cosmická krabice
Má krabice s Cosmicem je totiž nekonečná jako vesmír sám :-)
Alieny mám naskládané v prohybu insertu, na nich mám rozestavěné planety na čtyři kupky (tři kupky po dvou barvách a čtvrtá jen o jedné barvě). Vedle alienů mám nasypané pytlíky s loděmi a žetonky. Ty se tam tak akorát vlezou, že čtvrtý nejmenší štosek planet leží zčásti na pytlíku lodí. Karty jsou pak v otvoru na karty v insertu (hrací karty + destiny), flary mám v jedné gumičce pod insertem a rewardy, hazardy, technologie a spešl karty (Invasionovy destiny + moderní verze flare, které nepoužívám) mám pak v druhé gumičce pod insertem.
A ještě je tam místo na další galaxie, i když při dalším rozšíření už asi půjde insert do pryč :-)

9.3.2011 16:34:11

Kadaver
Já to mám podobně akorát naopak :). Alieny a karty uprostřed a planety, lodě a žetony pod insertem. Možná že bych ještě pod insert vměstnal jeden pytlík s loděmi a planetami (ale už by to chtělo hodně pečlivé uspořádání :) ) a doprostřed k alienům a kartám bych ještě 20 flér a nějaké ty spešl karty možná dal. Ale víc ani ň :)

Otázkou je spíše co se dá ještě kromě dalších vymazlených alienů s dalšími šílenými schopnosti rozšiřovat. Speciální rewardy jsou, další speciální typ karet by už asi byl moc. Balíček event je, možnost využití lodí když nevím co s nimi taky je (technologie). Nějak si nedovedu představit další nový prvek aby to ale nebylo už přeplácané.

Můj ideál:
Poslední 3. symbolické, mini rozšíření:
- bílé lodě a planety
- jen 10 nových alienů (abych jich bylo krásných 100 :) )
- a od každého typu pár nových karet (nějaké hazardy, nějaké artefakty, nějaké encountery, nějaké reinforcementy a nějaké technologie)
- a navíc speciální plastový, kosmický pořadač/zásobník/krabička na lodě pro všech 8 hráčů :)

9.3.2011 16:58:56 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Aneb Miskatonic Horror pro Cosmic :-)
Jinak, co se týče mě, tak by alienů mohlo být klidně i 200 a nebylo by to dost. Jinak už taky nevím, co tam ještě přidat za mechanismus, ale to jsem nevěděl ani před prvním rozšířením, takže se rád zase nechám od kluků z FFG překvapit.
A Hazardy jsou velmi povedená záležitost, ale zdálo se mi, že jich v té naší hře přišlo do hry celkem málo. V pravidlech je sice varianta, že se může Hazard otáčet v každém encounteru, ale to je zase podle mě trochu moc. V jednom review jsem ale četl zajímavý house rule, že ignorují hazard ikonky na destiny kartách, ale otáčí Hazard pokaždé, když má hráč druhý encounter v kole. To může být zajímavé i takticky, že prostě ten druhý útok může být nejistý, protože se v něm stane něco nepředvídatelného. Druhé encountery jsou navíc plně volitelné, takže když člověk nechce riskovat nějaký hnusný Hazard, tak se toho druhého encountery vzdá.
No, budeme to muset někdy odzkoušet.

9.3.2011 17:14:35

Kadaver
No hrálo nás 5 a každá barva v destiny decku (3 karty) má jeden hazard symbol. Takže na jedno protočení destiny decku by mělo být 5 hazardů. my jsme myslím ani neprotočili destiny deck, takže byly 4 možná těch 5 hazardů ne? Početně to sedí a vzhlede k tomu, jak jsou některé šílené, tak mě to i stačilo :)

9.3.2011 17:27:22

Vybíráme z Bazaru

1995: Milosevic's Last Gamble
1995: Milosevic's Last Gamble
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas