Cosmic Encounter: Cosmic Alliance

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter: Cosmic Alliance - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Cosmic Encounter
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Schizoid

Asi jsem natvrdlý, ale absolutně nechápu tohoto mimozemšťana...

Jak se dozví o podmínce vítězství ostatní hráči, když je karta lícem dolů?

Hráči musí znát všech 6 karet schizoida na zpaměť a vyřazovacím způsobem (a opět si pamatovat na zpaměť, které karty už viděli) je separovat pomocí vítězství v souboji nad Schizoidem?

Schizoid musí být neustále v pozoru a sledovat zda někdo náhodou haluzově nevyhrál na tu skrytou podmínku aby to nepřehlédl a neochudil někoho o výhru?

Bohužel jsem nikde nenašel obrázek, takže mi může odpovědět asi jen ten kdo hru má (což je zatím asi jen jeden mimo mě :) )
23.3.2012 17:03:46

to Beholder
Opiš text a pak s tím budem moct něco dělat. Rozšíření ještě nemám, tak jinak nemůžu posloužit.

23.3.2012 18:24:08

Kadaver
Že jsi to ty :)

Game Setup: Take the six schizoid cards, choose one of them, and place it facedown on this sheet. Take the other five schizoid cards and place them facedown in a deck near this sheet.

You have to power to Alter Reality. The schizoid card that is facedown on this sheet lists the victory conditions players must fulfill in order to win the game with normal victory. The conditions on thi schizoid card replace the normal victory condition of accumulating enough foreign colonies to win. Alternate victory conditions (szch as those of the Masochist or Tick-tock) are not affected by this power. Any player who has completed the normal victory condition may play a "Cosmic Zap" on you at any time to win the game.

Each time you are on the losing side of an encounter, the winning main player randomly chooses a card from schizoid deck and reveals it to the winner(s) of the encounter. Then, shuffle the chosen card back into the deck.

23.3.2012 18:32:32

Schizoid
Díky, už se mi ho taky podařilo najít na webu i s výčtem jeho karet:
http://cosmicencounter.wikia.com/wiki/Schizoid

Věc se má tak, že ostatní se o té podmínce jen tak nedozví (a to je hlavní výhoda hráče s tímto mimozemšťanem), v průběhu se jen dozvídají, které vítězství to nejsou. Nejsem si jistý, jestli by ostatní hráči měli znát, co je na Schizoidových kartách, ale aby ten vyřazovací způsob měl něco do sebe, tak by to vědět asi měli. V tom případě navrhuju vytisknout na papírek výčet všech těch jeho možných vítězství a mít ho na stole k nahlédnutí (nebo vytisknout pro každého hráče jeden a třeba mu i dovolit si odškrtávat vyřazené karty, které viděl).

Schizoid samozřejmě musí stále kontrolovat, jestli někdo nevyhrál, ale to by neměl být pro zkušenější hráče Cosmicu takový problém. To je to samé, jako si pamatovat vlastnost svého mimozemšťana a nezapomínat ji používat. To se prostě zažije. A navíc věřím, že se lidi budou vehementně doptávat, jestli náhodou tímto úkonem nevyhráli, což může být příjemným obohacením hry. Obzvláště, když Schizoida bude hrát dobrý herec :-)

Je to taková divná vlastnost, ale naštěstí se to dá kosmicky zapnout pro normální výhru :-)

23.3.2012 18:47:05

Kadaver
Aha, díky.

To napsání mě nenapadlo. Otázka je jak moc je to fér a jestli autoři nezamýšleli spíše to pamatování si...

23.3.2012 19:01:53

to Beholder
Asi záleží na herní skupince, jestli na začátku všechny karty jen přečteš, aby lidi měli možnost si je zapamatovat a tím to skončí, nebo jim je napíšeš. Já bych u sebe volil spíše tu metodu, kdy mohou kdykoli nahlédnout, protože to podle mě bude zábavnější. Hlavně kvůli tomu, že si lidé i budou sami kontrolovat, jestli teda právě náhodou nevyhráli a odhalovat tak postupně ta možná vítězství. Ale asi nepůjdu tak daleko, aby si to mohli proškrtávat. Bude záležet na reakcích naší skupinky.
Každopádně už jasně vidím, jak Schizoid má tři kolonie a hraje N karty, aby zablafoval, že vybral to vítězství s uzavřením dohody. A samozřejmě už vidím, jak s ním nikdo nechce ten obchod uzavřít :-)
EDIT: Ale jak dostane svoji flare kartu, tak to je konec :-)

23.3.2012 19:09:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
jo, to je dobrý kompromis, povolit taháček, ale nesmět zaškrtávat...

23.3.2012 19:13:54

to Beholder
Asi tak Ti to řeknu. Hlavně aby to byla zábava a ne opruz. To s tím pamatováním všeho už mi připadne jako opruz. To se zaškrtáváním mi připadne příliš jednoduché a není to výzva :-)

23.3.2012 19:16:08

Vybíráme z Bazaru

Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas