Cosmic Encounter

xxxxxxxxoo hodnoceno 103x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Games Workshop
Mayfair Games
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Kevin Wilson
Peter Olotka
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zážitky z hraní

Tak jsme včera hráli po třetí CE a začínám být opravdu spokojen jak se hra projevuje. Je sní strašná sranda...:)
Včera jsem poprvé měli mezi námi i kartu rasy Filch ( Chmaťák? ), která dá držiteli možnost krást karty nebo tahat lodě z Warpu. Při první hře jsem kamarád přichtl hned při jeho prvním pokusu a pak celou hru jsme chechtali kdykoli se jen pokusil cokoli vzít. I přesto vzal 4 karty... :) Druhou hru se nám nikoho nepodařilo nachytat i přesto, že byl opět mezi námi. Nakonec to byl opět stejný kamarád a bez problémů si nahrabal cca 10 karet. :) Nojo, kdo by věděl, že to bude zase on, že? :D
Cosmic je parádní hra.. :)
18.11.2009 14:37:54

sakra :(
snad to nebylo mým vysvětlováním :( ono za to podle mého může to, že já jediný jsem věděl o co jde, všichni ostatní byli nováčci. Dle mého jsme měli dát ještě jednu hru, bylo by to mnohem rychlejší a taky byste už od začátku věděli, jak věci fungují. Ale Jiramanovi a jeho kamarádovi se to líbilo. Snad sem příjde a zastane se :)

7.6.2010 14:04:14

To Kandelabr
Máš naprostou pravdu..Jakmile jsi jediný kdo to zná, tak to není úplně ono.. :) Příště zahrajeme spolu a vezmeme k tomu nováčky.. uvidíme..:D

7.6.2010 14:06:11

kandelabr
Ja to nijak neodsuzuju, v tu chvili jsem si prochazel krizi spankoveho deficitu...:) Vysvetlit pravidla se ti podarilo dobre;) Nektere mechanismy se mi tam libi, ale hra jako celek mi zas uplne super neprisla, no;)

7.6.2010 14:13:00

ad hra
ok, tak já to teda ještě někdy zkusím, bude-li příležitost

ale zatím si za tou kritikou stojím, snad jen u té meziherní variability sem trošku přestřelil (tam prudím hlavně proto, že mi vadilo, že takový štos atraktivních karet sme hned před začátkem hry odložili do krabice)

to kandelabr:
to co popisuješ - cituji z tvého příspěvku: "strhujici atmosfera: to jsem ted spoluhrace pekne vypekl, to jsme mu to nandal....sakra, ted to nandal on me, to jsem vubec necekal", to je přesně to, co se mi líbí na diplomatických hrách, třeba na klasické Diplomacii, a ta taky nepotřebuje výpravné figurky, ta se dá hrát s precizními modely lodí stejně dobře jako s dřevěnými kvádry a hernímu zážitku to neubere ... ale po partii Diplmacie jsi schopný na ni myslet ještě týden, rozebírat co se jak udělalo a mohlo udělat jinak, a když půjdeš po partii se svými protihráči na pivo, tak máte o téma hovoru na dost dlouhou dobu postaráno ... navíc Diplomacii hraješ proti osobnostem, proti hráčům (tj. proti Tomášovi, Honzovi a jejich herním stylům), kdyžto tady sou moje vzpomínky takové, že sem hrál proti barvám na stole (tj. proti červené a žluté) ... bez tohohle vlákna bych si ani nebyl jistý kdo tam s náma hrál a stejně pořád nevím jestli sem měl anekena napravo a kandelabra nalevo nebo naopak ... za to přesně vím že nalevo ode mě byla červená a anpravo zelená

(teda ne že bych se dalo porovnávat Diplo a CE, jsou to úplně jiné herní mechanismy, ale když mluvíte o tom spojenectví a ukecávání, tak se mi prostě Diplo vybavila jako první)

7.6.2010 15:33:00

trohat
Nechci tě něják urazit, ale nemůžu si pomoct, některé tvoje soudy jsou naprosto zcestné a zkreslené tím, že jsi hrál jen jednu partii (to znamená, že jsi v případě CE využil tak 10% jeho potenciálu) a ještě navíc s lidmi, které jsi (předpokládám) viděl poprvé v životě! Takže celý ten půl odstavec o barvách a rozeznání hráčů je naprosto mimo mísu. Když hraješ s lidmi, které znáš, nemáš problém rozeznat, že červenou barvu má Franta a zelenou Olda.

Fakt si to ode mě neber osobně, já respektuju, že se ti hra nelíbí, ale tvá kritika stojí na naprosto nepochopitelných věcech (viz. barvy/hráči, žádná variabilita, žádná atmosféra, můžu dělat jen jednu akci...)

7.6.2010 15:48:27

ad hodnocení po první hře
samozřejmě že můžu hodnotit po první zahrané partii, vzhledem k tomu, že třeba jen deskovek je (podle BGG) 47 tisíc, tak i kdybych chtěl veškerý svůj volný čas věnovat (deskovým) hrám, tak pro většinu z těch, které si stihnu za život zahrát, to víc než jedna partie nebude

a pro opakované hraní si vybírám ty, které se mi napoprvé líbily (to je logické, ne ?), takže když bych chtěl hodnotit jen ty hry co jsem v nich toho odehrál víc, tak bych nikdy nemohl dát nízké hodnocení

jo kdybych chtěl napsat kritickou recenzi tak by to ještě pár partií chtělo, ale proto taky ta kritika skončila jen jako příspěvek ve vlákně a stejně tu za jeden až dva měsíce zapadne

a že sem jí shodil (společnými silami s Elenistarem) z top 10 ? no z toho taky výčitky nemám, pokud by hra byla tak dobrá tak se tam po dalších 20ti nadšených fanoušcích zase vrátí (statistika je prostě statistika), ale tady si zase vypomůžu BGG, kde je CE s ratingem 7,3 až na 74. místě (čili je na ZH trošku nadceněná)
teda ne že bych chtěl považovat názor Američanů za směrodatnější než nás Čechů, to spíš naopak, ale považuji BGG za větší statisktický vzorek (skoro tři tisíce lidí kteří hlasovali oproti necelým třiceti zde na ZH)

jako s tou kadaverovou bláznivou komedií: i mezi lidmi, kteří hodnotí tu nejlepší bláznivou komedii všech dob se najde někdo, komu se komedie nelíbí (buď jako celý žánr nebo jen tahle jedna, protože se třeba trefila do jeho citlivého místa), a ten může její hodnocení srazit dolů

7.6.2010 15:52:15

rbx

trohat
hodnotit po jedne odehrane hre samozrejme muzes. Muzes hodnotit i podle toho, jestli to ma hezkou krabici ci nikoliv, nebo podle toho, jestli maji karty cerne, nebo bile okraje. Ale nikdy nebude takove hodnoceni objektivni, to je cele.

7.6.2010 15:57:22

throat
"strhujici atmosfera: to jsem ted spoluhrace pekne vypekl, to jsme mu to nandal....sakra, ted to nandal on me, to jsem vubec necekal"...to jsi citoval z meho prispevku, ale je to vesmes jedno:-)

7.6.2010 19:33:02

Ringo
oops, promiň

7.6.2010 20:45:38

tak jsem po dlouhé době
konečně překecal část brněnské kliky a zahráli jsme opět cosmic a musím říct, že mě ta hra prostě děsně baví. Vím, že je náhodná až běda (o čem svědčí fakt, že jsem nevyhrál :) ), ale hrozně se mi líbí. omlouvám se za ne zrovna moc informacema nabitý příspěvek, ale chtěl jsem jen tak zapět chválu na svou oblíbenou hru :)

24.1.2011 15:18:33

kandelabr
Zapomnels rict, zes nevyhral hned 2x. Ja se musim priznat, ze jsem CE vzal na milost. Hral jsem ho predtim 2x a ani jednou me moc nebavil, v sobotu to docela sedlo. Ze by tomu pomohly ty zada v kombinaci s ciderem?:)

24.1.2011 15:39:32

aneken
no jo, ale oboje to byly žabařské sdílené vítězství. králem vesmíru může být jen jeden. však počkej příště! :) jinak jsem rád, že se ti cosmic líbil, a jestli k tomu abys ho hrál potřebuješ jedny záda a jeden cider, je to cena kterou jsem ochoten zaplatit :)

24.1.2011 15:49:42

to Kandelabr & Aneken
Kluci tohle mi nedělejte, už se mi zase sbíhají sliny, ale nejsou hráči... Beholdereeeee, kde jsiiiiii?!? A nevymlouvej se na zkoušky... Jednu... Dvě... Tři... hry přece zvládnem, ne? ;-)

24.1.2011 15:58:13

Kadaver
Budes na te korunkovske chate? My tam s kandelabrem, Eyronem a dalsima jedeme;)

24.1.2011 16:01:54

Kadaver
vymlouvám, vymlouvám :), ještě musím dát 2. Za 14 dní končí zkouškové tak jako tak, a pak jsem v Korunce jako na koni :))

24.1.2011 16:07:46

to Aneken
Už mě ukecávalo asi 5 lidí, ale bohužel nemůžu. Kombí se mi v tom termínu oslava narozek a deadliny na články na konference, takže času bohužel nebude nazbyt. Ale jednou... možná přijde i kouzelník :-)

24.1.2011 16:11:58

to all
my sme hrali CE teraz v sobotu a bola to ako vždy brutálna sranda :-)

24.1.2011 18:50:46

re
Tak už jsme po včerejší hře pochopil o čem tahle hra je a moooc mě to bavilo, čistá devítka :-)

25.1.2011 09:55:09

:)
Náhoda, my taky včera vytáhli Cosmic po delší době :)

25.1.2011 09:57:25

eyron
jsem rád, že jsem vás konečně na cosmica navnadil, už se těším na další partii a konečně mám důvod pro to obědnat rozšíření (slyšíte to, to pláče má peněženka).
byla to skvělá partie včera, sice trvala dýl než normálně, ale zase to bylo fakt napínavé shadow a (jak se sakra jmenoval ten hrabiňův alien? když mu chcípne loď bere s sebou cizí do warpu?) bylo docela hnusné kombo. hned bych zahrál zas.

25.1.2011 10:46:15

sydo
a hrajete aj na technologie? a co jste měli za sestavu alienů?

25.1.2011 10:46:44

kandelabr
JJ, techy musí být, bez svých Xenon laserů jsem jak nahý :)
Byly dvě hry, v první Mercenary, Macron, Guerilla, Mite, druhou sestavu už asi dohromady nedám :(

25.1.2011 10:53:34

kandelabr
No taky to vidím na rozšíření a asi i to další :-)

Ps: Binho měl Vacuum (ty Grudge, já Citadel, Pemon Shadow)

25.1.2011 10:55:34

kandelabr
Eyron ti sparávně radí :). Počkej raději do února a vem obě rozšíření naráz.

Mít hromadu alienů a širokou barevnou škálu lodí doporučuje 8,5 alienů z 10 :)

25.1.2011 11:28:44

to Kandelabr
Můžu potvrdit, že aliení komba jsou občas velmi vypečená. My jsme jednu hru měli v Korunce kombo Tick-Tock a Parasite a bylo to velmi nepříjemné. Člověk (ehm, teda MZák) nevěděl, komu raději pomoct... Samozřejmě pokud si celou dobu v ruce neschováváte Sorcererovu Wild Flare, která umožní vyměnit alieny mezi hlavními hráči... A tak se stalo, že mnou podporovaný Tick-Tock s 8 žetonky si nakonec vyměnil místo s mým šikulou (ani nevím, koho jsem tehdy hrál) a Beholdera málem odvezli (původní vlastník Tick-Tocka) :-)
A to nemluvím o kombu Masochisty a Warpishe... To už byl opravdu hnus :-)

25.1.2011 12:44:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Emperor Chest (Rift in Time Storage Solution)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas