Core Worlds - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Stronghold Games
Autoři: Andrew Parks
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info

Všechno o hře.
5.11.2011 03:31:21

Info
Najde se někdo, kdo hrál a může k tomu něco říci? Vypadá to velice zajímavě a ten styl ilustrací je naprosto dechberoucí. Takové skoro až retro, ale přitom moderně minimalistické. Trochu mi možná vadí, že je to další z řady deckbuildingů, ale pokud skloubí známé mechanismy z několika her (podle drakkenstrike hlavně Ascension a Nightfall) do jednoho fungujícího celku, tak proč ne.

Pravidla:

http://files.boardgamegeek.com/file/download/7bp6cd0pdb/coreworlds_official_rulebook3.pdf?

drakkenstrikovo video:

http://www.youtube.com/watch?v=auUojwcY-bA&feature=feedu

5.11.2011 03:37:46

info
Koukal jsem na tuto hru a mohlo by to být zajímavější než Star trek (pokud jde o design). Ale fakt je, že deckbuildingu je strašná spousta a už nemám náladu do toho mechanismu investovat více peněz a času - zatím.

4.12.2011 21:19:02

info
Mám doma, zahrané dvakrát, raz v dvoch a raz v troch. Rozhodne jedna z tých lepších deckbuildingových hier. Náročnosťou a stratégiou zhruba na úrovni Thunderstone, avšak s menším podielom náhody a svižnejším priebehom hry.
Interakcia medzi hráčmi však iba v snahe získať obmedzený počet vyložených kariet/svetov, žiadne priame škodenie ani útoky.
Sklamaním je trochu aj množstvo komponentov (balíček kariet a pár žetónikov) za nie celkom nízku cenu (krabica hry je z 90% prázdna).
Osobne som s hrou spokojný, na svojom rebríčku deckbuildingových hier by som ju umiestnil asi tak na druhom mieste tesne za RuneAge, ale vyššie ako Thunderstone či Dominion. Pred kúpou odporúčam najprv vyskúšať, nejde o nič prevratné, len príjemná variácia na zabehnutý a úspešný mechanizmus.

5.12.2011 02:08:36

Vybíráme z Bazaru

Pandemic + Nové hrozby
Pandemic + Nové hrozby
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas