Conquest of Nerath

xxxxxxxxoo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Conquest of Nerath - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Peter Lee
Richard Baker
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Ačkoliv jsou pravidla vcelku srozumitelná, měl bych jeden dotaz: Hráč může mít maximálně ty tři hrady? V pravidlech píšou, že jednotek je jakoby neomezeně, ale zrovna u hradu bych to takhle neviděl. Předem dík za jakoukoliv odpověď.
27.7.2011 16:41:10

rbx

MStrauss
taky jsme na to narazil a ten neomezeny pocet plati i pro hrady. Udelali jsme si takovy house rule, ze musi stacit pouze tri hrady a vetsinou staci. Ono je to s nimi totiz trochu osemetne, protoze ty hrady pote nejdou moc ubranit a stavaji se velmi vyhodnou koristi.

27.7.2011 16:49:37

opustenie nepriateľovho dobytého územia
Nie je nám celkom jasné ako to funguje, keď dobyjem napr. Vailinom uzemie Karkothu na stredovom ostrove a ďalšie kolo z tohto územia (olemovaného čiernou) stiahnem svoje jednotky, lebo idem dobývať ďalej. Ostáva to územie moje, alebo som ho opustil, a preto patrí opäť Karkothu? A ak je moje ako ho označím? Lebo žetóny vo farbe realmu sa, podľa pravidiel, majú používať na označenie území nepriateľa, ktoré ste vo vašom aktuálnom ťahu dobyli...
Vopred dík za pomoc :)

31.7.2011 11:36:21

acedrac
Už jsme si to vysvětlili poštou, ale radši to hodím i sem - třeba mě někdo opraví.

Podle mě území zůstává tomu hráči, který ho jako naposled dobyl. Pokud ho opouštím, dávám na něj svůj žeton a v klidu postupuju dál. A beru za něj peníze dokud ho někdo jiný nedobyje pro sebe...
Barva podle mě slouží jen pro počáteční přehlednost a taky pokud dobýjím území, které má mou barvu a získám ho, tak z něj nemám VP...

31.7.2011 17:01:05

ipetrk
No tak potom je v pravidlách uvedená blbosť, alebo neviem po 12 rokoch anglicky :). Presne takto sme používali tie žetóny aj my, v podstate tak isto ako v Cyclades. Na označenie vlastníctva regiónu, v ktorom už nemám jednotky, ale stále mi patrí.

Takže ak mám na nepriateľovom území už len žetón (nie jednotky), môže on v rámci kupovania nových posíl a ich následného pohybu obsadiť tento môj región, alebo nemôže, lebo sa to berie ako vyvolanie novej vojny?

31.7.2011 19:21:44

VOJNA
Jako vyvolání nové vojny.

Ve fázi Pohyb pohneš jednotkama na cizí území (jedno, jestli s jednotkama, nebo bez) a musíš se tam zastavit (jako by tam cizí jednotky byly) a ve fázi Boj to území zabereš...

31.7.2011 23:44:00

rbx

Acedrac
dobite územ nepritele si okamžitě po dobití oznacis zetonem, vezmes si bod a pobiras z nej v in oné fázi peníze. To ze na nem nikdo nebyl, je pouze chyba soupere. Co je na tom nejasného? Vždyť speciálně na toto ma karty Nerath, který s oblibou zabírá cizi území, které nejsou chráněny zadnou jednotkou.

1.8.2011 03:38:45

rbx, ipetrk
Ja som z gympla, takže aj v jednoduchých veciach vidím nejasnosti :).
Celé som to pochopil teraz. Ja sa tiež niekedy divím ako dokážu ľudia pochopiť úplne jasné pravidlo a sám medzi nich neraz patrím :).
Ďakujem za vysvetlenie.

Ešte doplním vysvetlenie, ktoré mi poslal ipetrk poštou:

Tzn. území, které máš zabrané pro své království ti nikdo nemůže zabrat v rámci nákupu nových jednotek, nebo repozice. Protože tam je stanoveno, že po nákupu, nebo v repozici se jednotky můžou umísťovat jen na friendly place, což území zabrané protihráčem není...

1.8.2011 07:58:02 | Upraveno autorem (porovnej)

hrad
Tak už to mám taky doma. Holt pro příště vím, že do planety nemám chodit s hotovostí,protože ji tam vždy nechám :D

Má otázka zni:
Když mi soupeř sebere obyčejný hrad, tak ho nemůže kolo používat na nákup. Ale jak je to s obranou, kdybych hned jak se dostanu na tah ho chtěl dobýt zpátky? Brání se nebo se aktivuje až v novém kole hráče, který mi ho dobyl?

1.8.2011 20:18:28

rbx

Lapcis
To omezeni platí pouze pro nákup jednotek. Vse ostatní je zcela funkcni a tudíž se i bráni.

1.8.2011 21:08:32

dve otázky
01. Len sa chceme uistiť či môžeme hrať karty (event/treasure) aj v ťahu protihráča alebo len vo svojom, pokiaľ karta vyslovene nehovorí u použití mimo ťah?

02. Ak presuniem jednotky cez more prostredníctvom lode, pričom sa loď nepohne (bridging), minula si loď svoj pohyb?

Dík :).

1.8.2011 22:31:29

acedrac
01. Praveze je v pravidlach napisane, ze mozes :)
Strana 5 vlavo hore sivy ramik Free-For-All Agreements, posledna odrazka:
Using Event cards against someone who attacks another player you have an agreement with.

02. To by ma tiez zaujimalo ako pouzivate Bridging. My to hravame tak, ze je to specialny pripad nalodenia/vylodenia, takze pre to platia vsetky pravidla.
Teda jednotky sa predtym nesmu hybat, je takto mozne presunut max 2 jednotky a po vylodeni sa konci pohyb lode.

ako to hravate vy? respektivne co som zase nepochopil v pravidlach? ;)

2.8.2011 08:47:12

Bridging
Ano je to tak, přemostění je normální způsob přepravy jednotek se všemi pravidli pro nalodění, vylodění a pohyb lodi, akorát se při tom loď nehýbe.

2.8.2011 08:54:10

syon
Ok, bridging je teda vysvetlený, ale hranie tých kariet je písané v odseku FREE FOR ALL AGREEMENT, čiže ak hrajú všetky národy proti sebe. Vo dvojici sa však hrá ALLIANCE, a otázka teda zostáva:

Môžeme hrať karty (event/treasure) aj v ťahu iného hráča (spoluhráč/ protihráč) alebo len vo svojom, pokiaľ karta vyslovene nehovorí o použití mimo ťah?

2.8.2011 09:23:08

Pravidla
1.) Bridging - je to jako by loď jednotky přepravovala, tzn. vstupem a výstupem na loď se vyčerpá i její pohyb

2.) Event karty hrajeme kdykoli se nám to hodí... tzn. i v případě, že se bráním atp. Není nad to, když na tebe někdo útočí a ty mu vyměníš pěšce za svýho fightera a pak ještě přitlačíš jednoho monstera...
Koneckonců řada event karet je použitím omezena (např. použij na začátku boje, který jsi vyvolal - tedy jen pokud útočíš...).
Hrajeme to tedy naopak, než acedrac - můžeme hrát kdykoli, pokud to karta přímo nezakazuje (viz výše uvedený text...)

2.8.2011 14:19:30

Karty
Tiez som to pochopil tak, ze pokial to Event alebo Treasure karta vyslovene nestanovi, kedy a za akych okolnosi moze byt pouzita, tak sa da zahrat hocikedy a tak to aj hrame.

2.8.2011 15:29:35

Siege Machine
Můžete mi někdo osvětlit, jak je to přesně se schopností dobývacích strojů, powerful attack? Pravidla mi v tomto případě připadají poněkud vágní. Je to tak, že se na attack hází dvěma D8 a padne-li na obou 6+, dává katapult dva zásahy, pokud padne 6+ jen na jedné, dáva zásah pouze jeden? Nebo je to tak, že pokud padne 6+ na obou hodech, dává dva zásahy, ale pokud tato hodnota nepadne na obou, nedává žádný? V takovém případě mi to přijde dost nevýhodné. Díky.

9.8.2011 19:35:18

fiko
Na útok s dvoma k8, ak padne 6+ na jednej= 1 dmg, ak padne 6+ na oboch= 2 dmg.
Na obranu (protiútok) jedna k8.

9.8.2011 19:54:15

acedrac
Předpokládal jsem, že tomu tak bude. Je to celkem logický. Nicméně mi přijde, že podle toho co je v pravidlech, by se to dalo vykládat oběma způsoby. Každopádně díky.

9.8.2011 22:28:55

dotazy
Opět se na vás obracím pro radu. Při dnešním hraní jsme narazili na několik nesrovnalostí, které se mi nějak nepodařilo vyčíst z pravidel.

1) Na začátku hry si každý hráč vezme dvě karty. Bere si je, než začne celá hra? Když se hraje alianční hra ve dvou, vezmou si oba hráči karty za národy, které hrají a pak teprve začíná hra? Nebo si hráči berou dvě karty za příslušný národ předtím, než začnou draw step svého prvního kola? Jde mi o to, kdy hrát karty označené "play immediately", které dostanu ještě před hrou. Zda je hrát hned jak si je vezmu, to znamená před začátkem samotné hry, nebo v okamžiku, kdy příslušný hráč začíná své první kolo? Když totiž hráči mají karty okamžitě na hrací desku přidávající jednotky, je dost rozdíl, když se zahrají přede hrou, tak aby všichni věděli na čem jsou, nebo na začátku kola příslušného hráče.

2) Když mám na začátku své pohybové fáze loď převážející jednotky, ze které v tomto kole ony jednotky vylodím, tato loď se nesmí hýbat, tak je to v pravidlech. Ale můžu na ní potom nalodit další jednotky? To už sem nenašel.

Díky.

10.8.2011 19:30:31

fiko
1) Za každý národ sa ťahajú dve karty ešte pred začatím hry. Keď sa hráč dostane na ťah, ťahá si jednu (v poradí tretiu) event kartu. Ak je niektorá z jeho kariet "PLAY IMMEDIATELY", okamžite ju zahrá. Ale nemôže ju zahrať, kým nepríde na ťah.

2) Podľa mňa už po vylodení nové jednotky nalodiť nemôžeš. Buď nalodíš alebo vylodíš. Ale možno ma niekto opraví :).

10.8.2011 19:56:42 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Fiko
dalsi jednotky uz nalodit nemuzes

10.8.2011 20:27:48

rbx, acedrac
Díky moc, potřeboval jsem mít jistotu. Je celkem logické, že se nedají nalodit jednotky na loď, ze které se zrovna jiné jednotky vylodily, to by měl námořní transport opravdu velkou sílu. Nicméně, ať koukám, jak koukám, v pravidlech se o témle konkrétní situaci nikde nepíše. S mým druhým dotazem je to stejné. Přijde mi jasné, že se karty "play immediately" zahrají při první příležitosti, kdy má hráč možnost hrát, tedy na začátku svého prvního kola. Ale opět to nemůžu nikde najít. Pravidla jsou sice napsána hezky, ale přesnější popis takovýchto situací by občas nezaškodil.

10.8.2011 21:23:54

fiko
Ohľadom tých pravidiel: to si ešte nehral Wrath of Ashardalon :). Wizardi si moc na pravidlách nezakladajú.

Na druhej strane veľa nejasností sa dá vyriešiť sedliackym rozumom. Ich hry sú jednoduché, netreba vo všetkom hľadať záludnosti.

10.8.2011 21:38:03 | Upraveno autorem (porovnej)

nákup
Když v téhle fázi koupím loď a dva pešce, můžu je při tom roseztavění nalodit a poté vylodit?

4.9.2011 18:26:57 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Lapcis
mno, nemuzes, protoze nalodit muzes pouze jednotky, ktere jsou na zacatku hracova tahu na pobrezi. Coz nove nakoupene jednotky logicky nejsou.

4.9.2011 18:50:47

Vybíráme z Bazaru

Deadly Dinner: Killing Woodstock
Deadly Dinner: Killing Woodstock
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas