Close Action - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 30
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Clash of Arms Games
Autoři: Mark A. Campbell
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

vypadá to veleepicky. máte to někdo? nějaké zkušenosti? uvažuju o koupi. Podle všeho se to dá hrát dobře v jakékmkoliv počtu hráčů.
29.6.2012 09:14:25

pořízeno!
právě mi dorazilo poštou, vypadá to (c)hutně, pravidla 40 stran+ scenario book s 25 scénáři. Strašně se na to těším, už vidím ty scénáře s 10+ hráči :)
Večer se pustím do studií, pravidla vypadají velmi detailně, namátkou na mě vykoukl odstavec o tom, že když moc střílite unavuje se vám postupně posádka a míří pak s menší přesností :)

jako bonus jsem v krabici dostal i post card wargame, solitérku rattenkrieg, bitva o fabriku ve stalingradu. hezký bonus, možná vyzkouším :)

13.8.2012 12:27:20

kandelabr
Ha, ja na to koukal pred nedavnem na Aukru, ale pak jsem si rikal, ze uz hrajete Flying Colors. Tohle vypada paradne, jsem zvedav na dojmy.

13.8.2012 13:02:40

sydo
to jo, tématicky to je samozřejmě odst podobné, ale herně to má být jinačí a hlavně se mi líbí možnost hrát ve více hráčích, v podstatě každý jede za jednu loď. a je tam nějaký systém předávání informací, není to tak, že byste se dohodli, co a jak, ale musíte si ty informace nějak posílat (nevím ještě přesně jak) a často se stane, že nedojdou a musíš se rozhodovat sám (a pak se třeba srazíte nebo ti kolega vpluje do rány atd). rozhodně musíme vyzkoušet.

13.8.2012 13:07:03

count me in
pan kapitan se hlasi do sluzby...

13.8.2012 13:09:26

loser
s tebou se počítá automaticky! :)

13.8.2012 13:41:09

kandelabr
Shiver me timbers, filthy landlubbers!

Kurdeje na vas, jestli si to s vama nezahraju.

13.8.2012 13:42:42

sydo
jsi vítán. ovšem běda, jestli to nedostanem letos na stůl, vilejše a svijonožce na vás!

13.8.2012 13:51:37

Re
Tak to je ložený, jen udělat nějakou akci, abysme to zahráli...

13.8.2012 14:18:15

Asi
sa prestahujem do Prahy.

13.8.2012 14:26:01

První dojmy
Tak včera test s Kandelabrem, Binhem a Permonem a já jsem nadšen. Celý vtip hry je v tom, že komunikace a koordinování je velmi omezené. Každý kapitán nejdříve skrytě naplánuje pohyb své lodě a zároveň vyšle tří slovný (nebo pěti v případě admirála) vzkaz, který si ale spřátelené lodě přečtou až na konci kola, tedy při zcela jiné situaci na mapě  Samostatnou kapitolou jsou pak kritické zásahy a jejich roztodivné efekty. Permonovi např. spadla ustřelená plachta přes část pravoboku a tak měla jeho děla na této straně výrazně sníženou střelbu, páč prostě přes plachtu nebylo vidět Nebo část posádky zazmatkovala a dávala se pak pěkně dlouho dohromady, aby k něčemu byla. Pravidla nejsou nijak drastická, ale přitom jdou do velkých detailů (je pravda, že k takovým libůstkám jako je zahákování, tažení jiné lodi nebo otáčení kolem kotvy jsme včera nevyzkoušeli) Každopádně pro mě je tohle tutovka na další herní akci, protože v takových 5-10 lodích na každé straně to bude neskutečný masakr a přitom herní doba nijak drasticky neroste, téměř vše se děje simultánně.

5.9.2012 09:37:08

Výborná hra
Tak po první hře nadšení. Dokonce jsem se donutil sepsat zápis, tak se můžete mrknout.

22.2.2016 01:25:34

Ano,
hra je luxusní. Sice jsme hráli dost ořezanou verzi (bez vychytávek jako je kotvení nebo abordáž, bohužel taky bez skvělého systému komunikace), ale i tak mě to bavilo velice velmi.

22.2.2016 09:12:13

Vybíráme z Bazaru

Dominion - 3. vydání
Dominion - 3. vydání
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas