Claustrophobia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Autoři: Croc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká asi bude?

Docela me prekvapilo, ze se tu ke Claustrophobii jeste nerozpoutala debata. Ja jsem si ji dnes prochazel na BGG a dost me to zaujalo, v nejblizsi dobe se podelim o dojmy, budem to s brachou zkouset. Zatim to podle popisu pusobi trochu jako Space Hulk ve fantasy prostredi se zajimavym mechanismem vyuzivani specialnich schopnosti postav (za pouziti kostek a jejich prirazeni ke schopnostem).
6.1.2010 16:51:47

aneken
právě na to koukám :), už před nějakým časem mě to zaujalo. Přijde mi to jako více ovlivnitelný SH (kostkama se vylepšují vlastnosti a jsou tam karty), ale hra za toho zlého bude asi úplně stejná jako hra za GS ve SH čili pokladač překážek :) nebo se mýlím?

6.1.2010 16:58:29

Beholder
Zatim to tak docela pusobi, jak rikam, rad bych to v nejblizsi dobe otestoval a pak dam vedet. Ten kostkove-schopnostni mechanismus za dobro mi prijde zajimavej a Vixen na BGG tu hru hodne chvali. A ten vetsinou nema problem hry strhavat:)

6.1.2010 17:02:31

Pomazleno
Toz rozdelano, pomazleno a Asmodee prijemne prekvapili. Figurky jsou pěkné (s Hulkem bych je ale ani nesrovnaval), vse ostatni velmi pekne zpracovane a ilustrovane a jednicku si zaslouzi rozvrzeni prostoru v krabici:) Dokonce bych kacirsky rekl, ze to vypada lepe nez leckere hry od FFG;) O vikendu nafotim a poslu... Ted se du procitat pravidly;)

12.1.2010 15:08:01

aneken
Tak nám sem pak něco napiš,alespoň pár dojmů ze hry. Zatím žádnou takovouhle hru nemám a uvažuji o ní.

12.1.2010 15:19:59

Parxel
Na ctvrtek mam domluvenyho kamose a budem to hrat, tak jsem zvedav. Pak si to strihnu jeste s brachou o vikendu, takze dojmy ze hry budou snad docela brzy;)

12.1.2010 15:30:47

očekávání
Podle videorecenze a fotek na BGG vypadá naprosto masakrálně a navíc nemá moc složitá pravidla, ale zajímalo by mě, jaká je znovuhratelnost a zábavnost. Mám teď těžké dilema Claustrophobia x Thunderstone x čekat na Runewars?

13.1.2010 00:08:43

rbx

Danse
Tak Thunderstone i Claustrophobia tu vlastně jsou, takže tam to mas 50/50, kde kazda hra je úplne o něčem jinem. No a Runewars to je jina vahova kategorie, navíc kategorie must-have, takže o to mas svoje rozhodování snazší.:-))

13.1.2010 00:40:15

očekávání
Znovuhratelnost mě také zajímá a pak mě ještě zajímá systém kostek a náhoda ve hře. Jediné co mě trochu odrazuje je na můj vkus hodně textu na kartách.

13.1.2010 07:32:58

začínám váhat
Tak jsem teď koukal na BGG a Claustrofobia má teď u mně velkého konkurenta a to "Panzer General: Allied Assault". Obě hry v podstatě splňují požadavky na hru, kterou bych chtěl a to sice nějakou rychlejší bojovku.



13.1.2010 08:18:11

Parxel
jo jo, rozhodování je těžké :) (ale zrovna WWII mě naštěstí vůbec nebere, takže mám o celý velký sektor her k výběru méně)
Každopádně po důkladném přečtení pravidel i karet vypadá Claustrophobia opravdu jednodušše, až primitivně.

13.1.2010 10:32:59

Dansemacabre
Diskusi ohledně WWII nechám k jiné hře, aby jsme moc neodbočili od tématu. Mohl by jsi rozvést co myslíš tím "primitivně". Chtěl jsem se dnes pustit do čtení pravidel, ale pak jsem objevil PG a dostal přednost, takže jakékoliv podrobnější informace uvítám.

13.1.2010 10:39:25

přehled pravidel
V Novém Jeruzalémě se lidé snaží dobýt peklo. A peklu se to pochopitelně nelíbí...

1) jeden hráč hraje za lidi, druhý za démony
2) postupně se v každém kole odkrývají nové destičky a skládá se tak podzemí - podle scénáře se řeší, co je cílem (přežití lidí, zabití hlavního démona, útěk z podzemí...). Občas jsou na deskách symboly nějakých jejich specialit upravujících pravidla nebo přidávajících nové mechanismy.
3) jsou 3 statistiky: pohyb (o kolik desek se figurky hýbou), bojové kostky (kolikrát házejí na boj) a obrana
4) hráč lidí hodí tolika kostkami, kolik má postav a pak hody rozdělí mezi charaktery - podle přidělených čísel má pak v tom kole charakter určité hodnoty pohybu, kostek a obrany (k pochopení je třeba vidět kartu postavy)
5) hráč démonů háže také, ale přiděluje hod jako celek na jedno místo ve své "svinící tabulce". Do toho může rozhazovat nové démony a pod.
6) boj je jednoduchý - hod počtem kostek podle aktuálních statistik charakteru. Je třeba hodit alespoň tolik, kolik má obránce obranu. Za každý zásah je buď - a) brtvý démon b) u lidí se zhorší statistiky (zaktyje se jeden řádek u postavy)
7) do toho všeho je tam pár kartiček, které to celé dokážou pěkně zamíchat... (vylepšují postavy, sviní, a pod.)

Jak je vidět, zahrnuje celá hra v podstatě jenom opakované házení kostkami a rozdělování statistik. Karet tam zas až tolik není, takže to přímo nahrává budoucím rozšířením.
Za velké mínus považuji nepříliš promakaný příběh (vzali svět z jiné hry a jen pár větami zmínili, o co tu vlastně půjde) a absenci individualizace postav. Nemají jména, takže jim můžeme říkat třeba "maník s mečem vlevo" a "blbeček s lucernou".
I přes jednoduchost a absenci atmosféry mě to láká čím dál víc. Zpracování má rozhodně 10/10!

13.1.2010 10:46:34

Dansemacabre
Svinící tabulka, to je přímo "terminus technicus". :)

V každém případě díky za info, ale obávám se to moje dilema jenom stupňuje, protže PG se mi opravdu moc líbí. Sem zvědavej na konkrétní dojmy ze hry.

13.1.2010 11:14:54

DD

Cekani
Taky cekam na nejake dojmy ze hry. Jestli jsou obe strany vyvazene, jak to bude s pripadnou znovuhratelnosti hry a tak dale.

13.1.2010 11:20:40

Pravidla
Hlásím, že jsem začal překládat pravidla. Pokud mě to nepřestane bavit, snad to do dvou týdnů stihnu.

13.1.2010 23:28:20

Vyzkouseno
Tak po prvnich dvou hrach z toho mam pozitivni dojem, i kdyz zatim vyhravali jen zaporaci a to docela vyrazne. Hrali jsme scenarko "Preziti", slo tedy o to se probojovat podzemim k vystupu. Rozdelovani kostek je zajimave a ma velky vliv na hru dobra, s postupem casu a pribyvajicimi zranenimi ho cim dal vice omezuje. Zlo nabira hlavne prisery a karty, obcas zasvini necim jinym, v tomto je trochu srovnatelne se Space Hulkem, i kdyz aspon ty karty mu umoznuji malicko planovat a vyuzitim schopnosti si muze pomoci. Zvrat prisel s demonem, kterej moji dorasovanou skupinu zcela prejel a stejne tak v druhe hre. Predevsim ja jsem udelal chybu, kdyz jsem se zalekl smrtonosneho dilku a hledal jsem jiny vychod, cimz jsem dal zlu cas a bylo zle. Vzato kolem a kolem se hodne tesim na dalsi hru, zatim mi to sedi hodne...

14.1.2010 23:53:14

dojmy
Hra na mě působí místy možná až příliš jednodušše, ale možná to bude tím, že jsem to zatím hrál jenom dvakrát (v jednu ráno jako pauzu mezi hrami Runewars). Démoni jsou hodně silní a pokud se lidské postavy rozdělí, nemají proti nim moc šanci. Na druhou stranu pokud se skupinka drží pohromadě s Redeemerem a dopředu vysílá jenom jednoho rychlého zvěda, naděje se rapidně zvětšují. Tím víc, když hráč lidí nezapomíná na zvláštní schopnosti postav.
Co se týče znovuhratelnosti, ještě se neodvážím soudit. Nic moc extra třída to nejspíš nebude (systém hry i taktika jsou opravdu jenom o házení kostkami).
Každopádně zpracování je skvělé a až na deformovaný vnitřek krabice (děravé a popraskané úložiště) nemám co vytknout.

8.2.2010 15:19:32

Dansemacabre
Me nakonec zlakal Panzer General, ale koukal jsem na fotky a ty figurky lidi vypadaj jako mnohem vetsi silenci nez demoni. :)

9.2.2010 06:33:58

Podobnost s Dornem????
Po Dansemacabreho dojmech mi tahle hra docela připomíná Dorn.Mýlím se,nebo je to tak????

24.3.2010 13:21:35

Hra více hráčů
Dá se to nějak nakombit, aby to mohlo hrát víc hráčů? Třeba 3 - 4?

16.9.2010 15:18:00

ipetrk
Je to sity na miru dvema hracum, je to jako kdybys chtel hrat ve ctyrech Space Hulka;)

16.9.2010 15:55:08

pro 3 a véce hráčů
tak hra se furt vyvýjí. Mám za sebou už tři hry. Mě to přijde docela vyvážené, hráč za Human si musí hodně dobře rozvrhnout strategii, stačí jedna, dvě chyby a je v kelu. Je to hodně o kostkách, ale ne tak moc jako ve Space hulkovi. Co je skvělé je to, že krom jednoho scénáře není předem nastaven herní plán, ten se vyvýjí hrou jak hráč dál prozkoumává podzemí. Jo a abych nezapoměl, zrovna před pár dny sám autor zvěřejnil campaign čítající 4 scénáře (tuším) a scénáře pro více hráčů. Těším se na další bitky.

28.10.2010 19:13:15

Scenar umoznujici hru 3 hracu
Nezkouseli jste nekdo? Claustrophobia vypada moc hezky a pod stromeckem by se vyjimala:), na BGG ma dost vysoke hodnoceni, jak jste s ni spokojeni? Vyplati se kupovat?

29.11.2010 16:17:18

All
Tak na vanoce uz to nestihnu:), ale pod stromkem byl Arkham takze taky parada. Nicmene Claustrophobia me stale zajima. Skoda, ze se na ni zapomnelo.
Aneken: Ty ji mas, jak to vypada s replayabilitou hry? Co nove scenare, zkousel jsi?

3.1.2011 19:11:00

re
Konečně se mi to dostalo do spárů a jsem fakt nadšený, jednoduchá pravidla, ale přitom neotřelé mechanismy a vynikající zpracování. Zároveň mě baví ta atmosféra fanatici+trestanci vs. démoni.

28.11.2011 08:27:10

Vybíráme z Bazaru

Dominion - 3. vydání
Dominion - 3. vydání
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas