Clash of Cultures

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Clash of Cultures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové divy

Ahoj,
má někdo zájem o tyhle divy? Jsou k DIY rozšíření. Je možnost zakoupit i nádherné divy k původní hře.
Budu to brát a jde mi o poštovné.
https://www.etsy.com/listing/570326747/8-wonders-for-clash-of-cultures
30.5.2018 22:15:38

Divy
Vsetky divy su hotove. Dnes odovzdavam Pecovarhy nech to nafoti a finalne skontroluje.

6.6.2018 06:32:09

wlcina
Mám už od Wlka všetky divy. Večer nafotím a pošlem wlkovi, on tu dá link. Drvivá väčšina vyzerá skvele. Už som poslal wlkovi niekoľko podnetov na vylepšenie, ale nie je toho veľa. Ocením, keď sa k tomu vyjadríte aj vy, nech to máme eňoňuňo v konečnom výsledku.
Najúžasnejšia je tá rýchlosť, s ktorou Wlko všetky divy spracoval, pripravil na tlač a vytlačil. Som si predstavoval tento tvorivý proces o hodne náročnejší na čas, máš môj rešpekt, chlape, skvelá práca!

6.6.2018 10:00:02

Divy final

Tu su fotografie (vdaka Peco)

https://imgur.com/a/XOxsLe1

Na fotkach - moje divy su tmavej sedej farby, (tie nenamalovane). Takze cenova politika po uprave je nasledovna:
Zakladny set divov je 9 eur, rozsireny set divov 9 eur, a ak chce niekto vsetky spolu tak je to 17 eur (1 euro zlava). Postovne su vzdy 4 eura - dobierka zasielkovna. Ak chcete na jednu adresu viac setov, postovne sa nemeni stale 4 eura.

Zakladny set divov (9E)
Maják v Alexandrii, Mauzóleum v Halikarnase, Pyramída v Gíze, Knižnica v Alexandrii, Kolos Rodský, Záhrady Semiramidine v Babylone, Veľký čínsky múr (7ks)

Rozsireny set divov (9E)
Artemidin chram, Socha Dia, Stonehenge, Greath Baths, Great Gate, Great tower, Great Bridge, Colosseum (8ks)

Rozdiel vo finalnej verzii od fotiek je: Pyramida je vacsia a hladka, a Artemidin chram je na stupnovitom podstavci.

6.6.2018 21:43:00

Fotky divov
Ospravedlňujem sa za kvalitu fotografií, fotil som to iba pred chvíľou pri slabom svetle. Snažil som sa naaranžovať každý div na hex spolu s plne rozvinutým mestom (5 dielov) + 2 bojovníci. Je pravda, že tie divy zaberú dosť miesta, ale zase nie až tak veľa, aby to narušilo hru - vždy sa dá buď mesto alebo div posunúť tak, aby bolo jednoznačné, na ktorom hexe sa celá zostava nachádza. Rozdiel bude Pyramída, pretože tá na fotke je 2x2 cm, ale vo finále bude 3x3 cm.

Potom som nafotil dvojice namaľovaných pôvodných divov, ktoré mám zo služby Shapeways. Ony sú veľkosťou porovnateľné s tými, ktoré sú na etsy. Osobne ani na sekundu neváham - jednoznačne pôjdu na stôl Wlkove divy, sú jednoznačne premakanejšie. Ten Artemidin chrám v Efeze je proste neprekonateľný, čo som doteraz videl, na túto úroveň 3D tlače...

6.6.2018 21:52:56

wlcina
parada! objednavam oba sety. kam mam poslat peniaze?

6.6.2018 22:17:18

Divy
Mě se teda líbí moc! Ten chrám, knihovna a kolos jsou boží. Jediné, co mi úplně nesedí, jsou zahrady. Ten strom uprostřed vypadá trochu komicky. Nešlo by to trošku vylepšit? Udělat třeba více menších stromů (cypřišů).

7.6.2018 10:11:31

Divy
Vypadá to parádně a určitě si také objednám. Dále přes SZ.
Jen mě napadlo, kdyby se někdo ujal toho tisku karet (nevím, v jaké je to fázi), zda by nebylo dobré rovnou nechat vytisknout i toto:

https://boardgamegeek.com/thread/1582818/mini-expansion-wonderful-world-part-2

Nijak do hloubky jsem to nestudoval, natož testoval, ale...

7.6.2018 10:28:42

Strom
Ten jeden ma byt pripomienka na strom v rajskej zahrade ako jablon. preto je tak ocividne :-)

7.6.2018 10:33:56

Nové karty
Založil som vedľa vlákno, kde by sme mohli poriešiť karty k týmto novým divom, ale aj k tomu rozšíreniu Exploration. Za mňa sú divy v pohode, ani na Záhradách mi neprekáža tá "rajská jablonka" :-) Keď tam nafarbím tie vodopády a celkovo keď to dostane farbu, tak ten div bude veľmi pekný. Stonehenge by som možno videl radšej menší v priemere, ale sú tam štruktúry, ktoré asi pre 3D tlač nepustia veľmi zmenšiť ho. Kúpele sú také jednoduché, ale už by som ich nemenil. Vo farbe budú parádne aj tie.

7.6.2018 10:50:11

Jabloň
Mě to právě vadí z toho důvodu, že to ve skutečnosti nebyla ta naše jabloň, ale granátovník obecný (což byl prcek). I tak to je mýtus :D
A je tam jak kůl.
Nemohl bys to změnit třeba na ten granátovník (menší)? :)
Ale nějak se s tím sžiju. V nejhorším případě jí ustříhnu.
Jinak se na to fakt těším.

7.6.2018 12:53:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Modely
Prve 2 sety su uz odoslane. Takze kto ma zaujem napiste SZ.

@miragent Ak chces silou mocou vymenit jablon, urobim to tak, ale uz mam pripravene sety na tlac, tak tvoj vytlacim v tom pripade ako poslednemu.

8.6.2018 05:50:51

divy
Karty sa finalizujú, pôjdu do tlače. Preto si myslím, že by bolo dobré, wlko, obnoviť aj 3D projekt, ak bude mať niekto záujem. Tvoje modely mám teraz na stole doma nastriekané základnou farbou, keď budem mať domaľované, hodím náhľad, ale môžem povedať už teraz, že vyzerajú skvele.

10.4.2019 09:03:07

Objednávka
Ahoj všem,
uvažuji o tom objednat u wlcina modely s posláním do Prahy... Nechce se někdo přidat a podělit se o poštovné?

13.4.2019 18:51:43

3D tisk objednávka
...zdá se, že se nikdo nepřidá co?
M. K.

17.4.2019 23:16:02

Wlkove divy
Konečne som sa dokopal k namaľovaniu 3D divov, ktoré vytvoril Wlko, pozrite tu: https://drive.google.com/file/d/1GNN31-oqQL-jHdOBdLp8vvoUdS2-pWD0/view?usp=sharing
a zasypte chalana objednávkami :-)
Už sa neviem dočkať, keď ich skombinujem s kartami!!!

6.5.2019 20:36:30

peco
vyzerá to super, ale nie je to už premodelované? Nebude to zavadzať, hlavne keď sa pridajú ešte aj jednotky?

6.5.2019 20:56:59

stOKYi
Myslím, že to nehrozí - postaviť div je dosť náročná záležitosť v CoC. V celej hre je, myslím, dosť raritné uvidieť jeden-dva divy na hráča.

6.5.2019 21:11:45

peco
aha, vidíš, to mi nenapadlo, že tá fotka je len modelová situácia :)

6.5.2019 21:24:24

Pecovarhy
Super!
Hned bych si s tebou dal partičku!

6.5.2019 21:31:53

Vybíráme z Bazaru

Veilwraith + rozsireni anglicky
Veilwraith + rozsireni anglicky
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas