Citadela - Temná země

xxxxxxxooo hodnoceno 324x (Seznam vlastníků)

Citadela - Temná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Citadela
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz karta nemocnice

Nemocnice - pokud má hráč postavenou nemocnici, může si na začátku svého tahu vzít 2 zlaťáky nebo 1 ze dvou horních karet z balíčku, i pokud byl zneškodněn mordýřem.
Hráč nemůže využít žádnou zvláštní schopnost své postav, ani stavět stavbu.

Dotaz zní - schopnost nemocnice se spustí jen v případě, když jsem zamordován mordýřem. Přesto si však mohu vybrat, zda si vezmu 2 zlaťáky nebo jednu ze dvou vrchních karet? Pak jsem mrtvej a můj tak končí.
Nebo platí i to, že když mám nemocnici, tak začíná normálně můj tah - peníze a líznutí karet a pak ještě funkce nemocnice (opakovat předchozí postup - výběr dvou alternativ, s tím, že pak ale nemohu stavět a využít zvláštních schopností postavy?) dle mého názoru tato alternativa nemá v pravidlech oporu, ale byla vyslovena, tak se ptám po dalších názorech.
Díky za odpovědi.
21.2.2011 20:50:19

nemocnice
Já to tedy zatím nehraju, ale zdá se mi jednoznačné, že nemocnice slouží k tomu, aby v případě zamordování na chvíli vyléčila tvou mrtvolnost a umožnila ti aspoň vzít si peníze nebo kartu jako na začátku tahu.
Spíš se tomu divím, když identita mrtvoly má být utajena do konce kola.

22.2.2011 06:47:26

ad nemocnice
Pokud má hráč postavenou nemocnici a je zamordován, tak hraje úplně stejně jakoby zamordován nebyl jen s tím rozdílem, že ztrácí všechny své speciální schopnosti a zústávají mu jen schopnosti společné všem postavám - tedy pouze volba jestli si vzít zlaťáky nebo jednu ze dvou líznutých karet. A zamordovaný je utajený jen do začátku svého kola tak, jako kdyby zamordovaný nebyl.

Někdy je dobré porovnat původní znění s překladem:
"Even if you are assassinated, you may take an action during your turn (but may not built a district card or use your character's power)."

"Přestože jsi zavražděn smíš během svého tahu vykonat akci (nesmíš ale stavět budovy nebo využít speciálních schopností své postavy)"

Překladatel do češtiny to asi chtěl polopatisticky zjednodušit a tak napsal přímo co můžeš udělat a nepředpokládal, že by někdo vůbec uvažoval o tom, že by bral karty nebo zlaťáky dvakrát. Jak je to v německých pravidlech nevím, ale vím, že u Citadely jsou německá a anglická pravidla mírně odlišná.

22.2.2011 07:45:47

nemocnice
Přesně kvůli téhle kartě vznikla u nás velká hádka. Souhlasím přesně s tím, že to má působit jen po zamordování a né že si hráč díky nemocnici veme navíc kartu a dva zlaťáky. Už jen z logiky věci nevím proč by měla nemocnice jen tak pro nic za nic dát navíc dva zlaťáky a kartu.

11.2.2013 15:15:03

nemocnice a kupec
V pocitacove verzi nam to u zamordovaneho kupce haze tu jeho abilitu jednoho zlataku a pak teprv vyber 2 zl. nebo kartu....karetni Temnou zemi nemam,jen zaklad,ale v pocitacove to hrajem takto. Ostatni vlastnosti postav neplati,jen ten kupcuv zlatacek

22.11.2013 10:33:32

Vybíráme z Bazaru

Gen7: A crossroads game
Gen7: A crossroads game
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas