Castle Panic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, intriky, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fireside Games
Autoři: Justin De Witt
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to je

Má někdo s touto hrou zkušenost ? Na BGG jsou vystavená pravidla a vypadá to celkem jednoduše. Bylo by to i pro menší dítě (cca 5 let) ? Významy karet budou lehce zapamatovatelné. A není podíl náhody, ve formě nasazovaní příšer dle žetonů, příliš frustrující ? Díky
22.5.2010 04:41:14

nikdo ?
Tak buď to nikdo nehrál, nebo na mě dlabete. Proto jsem zhrzen a tedy ji na protest koupím a za trest sem dám přeložená pravidla. A pak napíši zcela neobjektivní vychvalovačnou recenzi (přece neutratím peníze za nějakou blbost) :)

24.5.2010 12:44:39

panzer
My to hráli jednou a byla to legrace, je to ale spíše dětská hra, je to hodně jednoduché.

24.5.2010 12:54:49

sydo
OK díky, to jsem potřeboval slyšet, pro dítě to právě chci. Není moc ubíjející likvidovat všech čtyřicet-něco příšer ? Přijde mi to hodně, když se nasazují po dvou...

Tak že bych si to nakonec koupil u vás ? I když proti konkurenci to máte děsně předražené ! (no spíš těsně než děsně :) Ale to se sem vlastně nesmí psát

24.5.2010 13:04:42

to panzer
Scott Nicholson o tom natočil video recenzi, tak hoď okem. Třeba Ti pomůže:
http://www.boardgameswithscott.com/?p=295

24.5.2010 13:44:14

panzer
Ubíjející bych to nenazval, ale je to celkem hoňka to uhlídat, občas pomůže i balvan, který všechny potvory převalí a zastaví se až o zeď, kterou zboří. Nám se vždy valil tam, kde nebyli žádné potvory :(

24.5.2010 13:50:57

půjdu do ní
to Kadaver
jo, tu recenzi jsem viděl a i podle ní jsem usoudil že by mohla být i pro děti (jak říká ta malá holčička)

to Sydo
díky za reakce , zkusím jí. Mladší syn už odrůstá z Carcassone, Zombie!!! je trochu moc člověče nezlob se, Doom má rád ale je už moc pravidel a tahle hra se mi jeví jako dobrý můstek ke složitějším hrám.

24.5.2010 17:31:25

panzer
Je dobré, že je to kooperativní a hraje se to as otevřenými kartami, takže můžeš malému radit co a jak. Naopak, pokud chcete trochu svinit, doporučuji variantu Master Slayer, kde vítězí ten, kdo zabije nejvíc potvor za předpokladu, že hráči hrad ubrání. Zde je lepší hrát se zavřenými kartami, jelikož se dá skvěle blafovat a dorážet potvory, které protihřáči načali :)

24.5.2010 17:36:44

jaké to je
Tak hra naprosto splnila očekávání. Jednoduchá, rychlá, zábavná, sice s obrovským podílem náhody a hraje se tak trochu sama (resp. člověk dělá vždy to málo co mu karty dovolí a variant není mnoho) ale zároveň je docela odladěná (z deseti partií přesně v polovině hrad padl). Nahodím krátkou recenzi.
Začal jsem překládat i pravidla (dokonce první pokus i s grafikou), ale ta pravidla jso opravdu velmi jednoduchá, se spoustou obrázků, navíc psáno velmi jednoduchou angličtinou. Takže pokud by měl někdo zájem, překlad dokončím, jinak zůstane u strany 3 :)

31.5.2010 09:28:39

Překlad..
Hru jsem taky pořídil a překlad pravidel by bodnul.. Pokud teda bude chut:-) Já a má angličtina, to by bylo na dlouho..

31.5.2010 15:33:38

panzer
Náhodou čas na ty pravidla asi nebyl,že?.. Já už bych hrál:-)

20.6.2010 10:56:11

překlad
Mám 5 stran a začal jsem něco jiného. Dobře, zkusím to urychlit

20.6.2010 11:04:40

panzer
Já netlačim, hlavněže to neni zapomenuto.. :-) Tak je to super, aspon se mam na co tešit.. Dík moc

20.6.2010 11:12:26

rbx

nadseni
jsem nadsen. Ne az tak kvuli sobe, zase tolik me ta hra nechytla, protoze je fakt jednoducha, ale muj ctyrlety syn po hodinove parbe nadseny prohlasil, ze ji chce hrat znovu. A ted do me opet strka, abychom si ji sli zahrat. Takze me se splnil sen, protoze to je z me bohate sbirky prvni hra, kterou se mnou dohral uplne do konce a bavilo ho to! Takze tak, uz koncim, musel jsem se o to podelit :-))

13.11.2010 13:14:17

to RBX
blahopřeju, když se to osvědčí i nadále , zařadím na wish list :). Zatím hrajem jen Děti z Carcassone

13.11.2010 14:00:07

Vybíráme z Bazaru

Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas