Castle for all Seasons

xxxxxxoooo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Castle for all Seasons - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Filosofia Editions
Rio Grande Games
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to je

Hrál jsem asi dvakrát. Je to hra typ klasické "vyžíračky" - koupit rychleji lepší budovu než soupeř, získat důležitější surovinu.... Docela povedený způsob získávání surovin - i tady se dá škodit. Princip mi trochu připomíná citadelu - určité profese, kde tajně zvolím pořadí jejich zahrání a dle toho jaké pořadí jsem zvolil a jaké zvolil soupeř se otevírají další možnosti - zisk surovin, peněz, stavba budov atd.

Takže plusy:
- nádherný hrací plán
- jednoduchá pravidla
- poměrně svižné

Mínusy:
- je třeba trochu počítat - co bude na konci výhodnější jestli kovárna, nebo věže ...
- interakce pouze formou škodění
- nic co by tu už nebylo

Tak doufám Bajne, že jsem ti trochu v dražbě pomohl :)
3.4.2010 11:22:51

Bajn

panzer
no popis si sice ctu az po vyhrani aukce, ale je pravda, ze euro her moc nemam, takze se tesim :) mame ted herni velikonoce, tak na risti akci zase bude neco noveho :)
diky za info

3.4.2010 19:35:53

Castle
Mno ja jsem to zkousel jednou a prislo mi to vylozene pocitaci bez napadu, jak rika Panzer, nic, co by tu uz nebylo. Zkousel jsem to prave proto, ze to nadherne vypada, ale ani jednoho ze ctyr, co jsme to hrali, to moc nezaujalo. Snad si Bajn nezkazi svuj pohled na eura, je urcite spousta lepsich her nez toto:)

3.4.2010 20:17:04

Bajn
Za tu cenu cos to vydražil se to vyplatí už jenom kvůli tomu krásnýmu hracímu plánu :)

4.4.2010 01:21:34

mám stejný pocit
hru bych strašně moc hrál už podle toho jak vypadá a jake tam jsou komponenty, ale nějak vždycky šáhnu po něčem jiném. Defakto po více odehrání mi připadne každá hra skoro stejná, navíc pokud hraješ se stejnými hráči, ale určitě doporučuji hrát "zimní verzi" s kartama, sice tam není tak krásný barevný plán , ale karty tam aspoň přinášejí prvek nějakého překvapení a náhody.

4.4.2010 08:40:53

upřesnění
Taky už se vám někdy stalo, že po cca 2 letech vlastnictví hry zjistíte, že možná hrajete nějaké základní pravidlo úplně blbě?
Chci se zeptat na jednu kardinální otázku: kdy vlastně v této hře končí kolo ?!!!
Pravidla říkají, žer po zahrání všech karet profesí. No jo, ale stavitel přeci vrací všechny profese do ruky. Takže 1) kolo končí když jeden z hráčů zahraje stavitele ? Nebo 2) když hráč zahraje stavitele jako poslední kartu (při hře ver 2 jako jednu z posledních dvou) ?
V případě 1) by kolo rozhodně nemuselo končit po zahrání všech profesí (stavitele můžu vyložit i třeba jako druhého). V případě 2) se zase kola strašně natahují a téměř vždy dojdou suroviny, protože hráče nic nenutí zahrát stavitele jako poslední profesi. (snad jenom to, že chce být začínajícím hráčem)

Myslím, že 2) je správně a holt kdo chce ukončit kolo, musí šetřit stavitele nakonec.

12.3.2011 13:20:13

A ještě malý dovětek ke hře. Ta hra je opravdu tak slabá jak se píše níže, ale nevím čím to je, vždy cca po půl roce ji na jednu partii vytáhneme. Možná je to tím krásným hracím plánem, nebo že z her tohoto typu máme zrovna jen tuhle jednu.

12.3.2011 13:28:55

konec kola
Panzer, nechapem presne tomu pravidlu co popisujes. Ved je to uplen jasne z pravidiel kedy sa konci kolo. Mam pocit ze si to mylis s citadelou a pravidlom ze musia byt odohrane vsetky postavy.

Kolo konci ked kazdy hrac odohraje kartu ktoru vylozil pred seba. Je jedno ci niekto zahral stavitela co vracia vsetky karty do ruky alebo nie. Prehladova karta len hovori ake je poradie. To ze nikto nezahral stavitela neznamena ze nieje koniec kola. a tiez pravidla hovoria ze karty ktore si pouzil zostavaju vylozene aj pocas dalsich kol az do momentu kedy zahras stavitela. Takze kludne mozte odohrat sedem kol a v osmom vylozis stavitela.

8.12.2013 22:40:58

jaka je
Hrál jsem jí několikrát a ano musím souhlasit je to klasický workplacement, takže nic co by tu už nebylo.

Na druhou stranu mě to přišlo takové odlehčené, jednoduché a celkově se mi hra líbila. Asi bych si jí nekoupil, ale jednou za čas zahrát, proč ne. Alespoň mě to nevytočí jako Caylus, který když si po x-letech zahraji, tak vždy zapomenu na sled akcí a profrčím na tom první hru.

Mimochodem, zkoušel někdo hrát variantu zima? Jaké to bylo?

9.12.2013 11:00:58

btk

Sto lidí, sto chutí
Přidávám svůj názor k diskusi jako důkaz toho, že vybírat hru podle názoru ostatních hráčů může být ošidné. Já jako velký fanoušek hry tvrdím, že worker placement je v této hře až na druhém místě, naprosto klíčové je odhadnout akce soupeřů a zahrát své karty ve správném pořadí, což je umocněné tím, že se karty akcí nevrací do ruky (s výjimkou stavitele). Mně osobně se navíc moc líbí i systém surovin, kdy neplatí, že dražší surovina je vždy lepší (při použití zedníka získává hráč peníze za počet kusů použitých surovin, takže více levnějších přinese i více peněz). Pro mě byla hra po zakoupení opravdu velmi příjemným překvapením a je škoda, že je na českém trhu prakticky nedostupná.

10.12.2013 10:37:21

Vybíráme z Bazaru

Earth Reborn (EN)
Earth Reborn (EN)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas