Button Men - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná, párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Cheapass Games
Looney Labs
Mario Truant Verlag
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

co to je?

Cauly, predpokladam, ze asi vis co to je, podal bys prosim kratke info?:-) Takhle ta krabice vypada zajimave...
28.7.2009 20:55:11

button
mě to taky zaujalo, vypadá to něco jako staré DiscWars od FFG...

28.7.2009 22:10:35

kostky a zábava
Mno jak bych začal. Je to taková celkem rychlá bojovka ve dvou. A zábavná - tedy mne to celkem bavilo.
Řekněme, že máte kartu (v originále placku) nějaké postavy (v základu je jich myslím 6 a jsou zobrazeny na krabici). Každá postava má na sobě cca 5 čísel. Každé číslo znamená tolikastěnnou kostku (20 = dvacetistěnná). Některé placky mají i X a tehdy si můžete kostku zvolit. Každý z obou hráčů si hodí všemi kostkami a vzájemně se snaží ukořistit všechny soupeřovy kostky podle určitých pravidel. Komu se to podaří, vyhrává. Hraje se na určitý počet soubojů.
No a těch bojovníků je hodně. Později vyšlo bojovníků více, hlavně i s jinými speciálními kostkami (tj. určitá kostka mohla mít zvláštní efekt).
No, překlad pravidel by měl být OK a snad i pochopitelný, ale už je to pár let, co jsem jej dělal.

29.7.2009 00:13:41

bojovníci
P.S. Jo a až je Zeus schválí, tak tady budou i bojovníci. Pár jsem si jich udělal - tedy podle originální předlohy, ale s úpravami pro přehlednost.

29.7.2009 00:15:32

rbx

cauly
je to hra pro kluka cca 8-9 let?

29.7.2009 09:41:44

rbx

cauly
prijde mi to totiz podle Tvych slov nenarocne. Pravidla a ty tabulky vypadaji hruzostrasne, tak proto se ptam. On je hrozne soutezivy.

29.7.2009 09:57:21

rbx
Rozhodne. Originalni sada ma jen dva mechanismy brani kostek a ani dalsi oficialni edice nejsou prilis narocne, trebaze rozsiruji pocet moznosti.

Je mozne si to zkusit online na http://www.buttonmen.dhs.org/~bm/

29.7.2009 16:25:28

rbx
Jo mému mladému (teď 11) se to taky líbí. Hráli jsme to už před cca 2 roky. Není to nic pro ty, co nemají rádi kostky, ani pro velké stratégy. Prostě rychlá bojovka.
A když si vytiskneš mnou upravené bojovníky (ještě tu nejsou?!!!!!), tak už potřebuješ jen kostky.

29.7.2009 16:34:48

pravidla v kostce
Fakt to neni nijak narocne:

Kazdy si (pokud muze) vybere volitelnou kostku, oba hodi vsemi kostkami postavy, kdo hodil nejmensi cislo na jedne kostce, v pripade shody nejmensi na dvou ci vice, zacina s utokem.
Utoky se provadi bud silove - kostka s vyssi hodnotou bere kostku s mensi nebo rovnou, pak si s ni musis znovu hodit - nebo skupina kostek bere jednu kostku, jejiz hodnota je rovna souctu hodnot na kostkach skupiny. Pak se s nimi hodi znovu.
Pak je rada na souperi atd. Pokud nektery z hracu nemuze utocit, jeho tah propada.
V pripade, ze ani jeden z hracu nemuze utocit, kolo konci.
Na konci kola ma kazda zajata kostka hodnotu sveho poctu stran, kazda kostka ktera zustala ve hre ma hodnotu presne poloviny poctu stran. Kdo ma vyssi skore, vyhrava kolo, kdo vyhral dany pocet kol, vyhral hru.

29.7.2009 16:36:09

rbx
Ono to hrůzostrašně vypadá asi proto, že jsou v pravidlech všechny možnosti braní kostek. Ale každá postava má většinou jen jednu schopnost.

29.7.2009 16:36:54

rbx

...
OK, to by ho mohlo bavit a asi to neni prilis narocne na misto. On doted hral jen Proroctvi, pak nejake Gormity, coz mi prislo jako velmi jednoduchy MoG a ted Bang. Chci jim dat jednu deskovku jako darek a myslim, ze i toto by se mu libilo, toz to asi zkusim taky.
Cauly: soubory schvaluje Zeus, ja jen obrazky.

29.7.2009 17:58:27

Vybíráme z Bazaru

Arboretum
Arboretum
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas