Břink! V katakombách

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Břink! V katakombách - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucrum Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

V čem je lepší?

Ahoj,

je nějaký důvod, proč by měl člověk, který má původní břink i se všemi mapovými rozšířeními a s asymetrickými hrdiny chtít tuto verzi Břinku? Nabízí to něco navíc? Modulární plán neberu jako velkou výhodu, protože svých 6 oboustraných map, kde každá má svá minipravidla, beru jako dostatečně variabilní.

4.9.2023 09:39:41

Také by mě zajímalo. Ona ta variabilita nové hry může být fajn, ale na druhou stranu ty mapy původní hry jsou odladěné, musím správně zvážit risk když jdu hlouběji do podzemí pro dražší poklady a plánovat cestu zpět na povrch, aby mi to vyšlo… A k tomu specifická mini-pravidla a boss každé mapy. Čím víc mám těch map, tím více variabilní to je (ale jasně, musím je do základní hry dokoupit jako rozšíření a ne všechny jsou lokalizované).

4.9.2023 14:17:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Však jo, pro nového hráče na naskočení to chápu. To je levnější a česky, pěkně pohromadě. Řeším to právě ze svého úhlu pohledu, kdy mám všechno v jedné krabici s insertem a právě mě zajímá, jestli je nějaký důvod pro druhou krabici, nebo jestli už to člověku, jako jsem já, nemá co nabídnout.

4.9.2023 21:19:52

My mame cesky zaklad a k tomu Gold and Silk, Temple of Ape Lords a Adventuring party + nejake tie promo karty. Zatial nam to takto uplne staci a nad Catacombs neuvazujeme, jedine, ze by sa vydal osobitne aj nejaky pouzitelny balik kariet :) 

7.9.2023 08:23:39

Chápu správně, že je to hlavně modulární mapa a nějaké mechanismy podobné tomu vesmírnému Břínku? Pokud teda mám vesmír, asi mě catacomby nic moc novýho nedaj. Jedině snad kdyby Rexíci měli v plánu počeštit i to rozšíření, kde jsou asymetrické postavy.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

7.9.2023 09:31:09

Clank mě zaujal a zatím žádný nemám. Z příspěvků zde už nějak tuším, že původní rozšíření pasují i na Clank Catacombs, je to tak?

Kterou verzí bych tedy měl začít? S ohledem na vyprodání klasického Clanku a příslibu češtiny do Catacombs se mi to jeví jednoznačně, ale je to správná cesta?

 Budu rád, pokud mi to někdo ze znalců potvrdí.

Catacombs mají na BGG vysoké hodnocení.

Díky!!!

7.9.2023 11:30:38

Můj názor je, že pokud už máte Břink! nebo Břink! ve vesmíru, tak je to podobná hra. Ale pokud již máte své Břinky ohráté, tak se Catacombs určitě vyplatí koupit, aby byla větší variabilita a znovuhratelnost pro již ostřílené hráče. Přece jen to není nic diametrálně rozdílného, ale taky to není úplně to samé.

Jako někteří nechtějí více verzí toho samého, ale že doma mají deset verzí eurohry, kdy se jen jinak skládají dílky, wokeři nebo počítají body, tak to jim nevadí :D Je to stejné, jako mám doma Century, cestu koření, proč bych měl kupovat další Century? Mám Paladinů západního království, nač Vikomtů nebo Architektů? :D

Jinak řečeno, kdo chce zůstat u svého vymazleného dokonalého Břinku!, tak asi kupovat nebude, a kdo by naopak rád okořenil hru Břinku něčím dalším, tak koupí ;)

8.9.2023 07:14:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@Deskoherec Právěže vůbec. Catacoms má modulární plán, původní břink a jeho rozšíření mají vždy jeden oboustranný, pevně daný tím, jak je vytisknutý.

8.9.2023 08:38:47

Co jsem se koukala na videa, tak si myslím, že cilovka katakomb budou lidé, kteří nestihli klasický Brink a ti, kteří hrají Brink často a maji ho ohrany a uvítají mapu, kterou si budou skládat sami. Je to dostatečně stejne na to, aby to uspokojilo “hlad” po klasickém Brinku a zároveň docela jiné, aby to zaujalo i mě, jakožto milovnici klasického Brinku :D 

Nicméně, tak jako jsem neviděla smysl mít doma Břink ve vesmíru a v podzemí, tak nevidím smysl mít doma V podzemí a katakomby. Nám se Brink líbí právě díky té jednoduchosti, je to hra, kterou vytahují, když se setkame u stolu mix hráčů a nehracu a nebo když jsme u stolu hráči a chceme se jenom pobavit. 

Konecne stanovisko je takové - pokud bych doma Břink neměla, rozhodně bych po tom šla. Takze jak se tady někdo dole ptal, tak určitě, pokud Brink nemáš, Katakomb bych se nebála. Ono to není a nevypada jako super komplexní hra. Ale tím, že Břink mám, pořád mě baví, tak si Katakomby nejprve vyzkouším.

 

8.9.2023 10:11:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Plošinovka CZ
Plošinovka CZ
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas