Brief History Of The World, A

xxxxxxxooo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Brief History Of The World, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Ragnar Brothers
Spiral Galaxy Games
Autoři: Gary Dicken
Phil Kendall
Steve Kendall
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má někdo?

Hrál to někdo? Nebo aspoň tu starou verzi? Dost o tom uvažuji, ale nějak schází podrobné info :(
24.11.2009 13:43:38

Sydo
Mluvil o tom Osvold, kdyz jsme hrali tenkrat ten Pax. A dost si to chvalil. Na jeho nazor dam, takze se na to docela chystam;)

24.11.2009 13:55:09

aneken
Právě, tím mě též navnadil. Nechceš ho sem namířit, aby se o tom rozepsal? :)

24.11.2009 13:59:23

Sydo
Ze by?;) Muzu to zkusit;)

25.11.2009 10:34:37

,
na tuhle jsem taky zvědav. minulý týden jsem ji držel v ruce a rozmýšlel se, ale nějak mě odradila ta grafika :( a neměla ta původní verze spousty figurek? tahle má asi jenom countery ne?

25.11.2009 11:34:25

grafika
Právě že mě podle fotek přijde super, já se bez figurek docela dobře obejdu, aspoň je o nějakou tu stokorunu levnější než by s nima asi byla. Rozhoduju se mezi touto hrou a Strongholdem, nemá už o ní někdo víc informací?

4.12.2009 20:01:58

Dojmy
Tak o vikendu jsem zahral podruhe, tak muzu uz neco napsat:) Poprve to bylo ve ctyrech, ted v sesti. Hra mi prijde velmi zabavna, princip je takovy, ze dejiny jsou rozdeleny do sesti casti a v kazde z nich jedete za jiny narod (prve treba za Sumery, pak v Cine, pak Rimani...) - body ale sbirate za vsechny figurky na mape, tedy i ty z predchozich tahu. Hra obsahuje mechanismus vyvazovani nejslabsiho hrace, takze vzdy narod jako prvni voli ten, kdo ma nejmene bodu, posune druhemu s nejmensim poctem bodu a tak dale. Prvni hrac pak voli jako prvni akcni karty, z nichz nektere jsou docela slusne. Samotne boje, kterych je spousta, protoze prakticky porad cistite jednotky souperu z predchozich tahu, probihaji za pomoci kostek - typisky utocnik dve a obrance jednu s tim, ze se pocit nejvyssi padla hodnota. Pokud boj prohrajete, do dalsiho kola mate +1 bonus, do dalsiho +2... No a body ziskate za pritomnost v barevnych regionech, za dominanci (mete vic jednotek nez souperi) v nich dvojnásobek a pokud se vam podari nejaky vycistit tak, ze tam jste sami, tak trojnasobek. Pocty bodu za region se pritom v prubehu hry meni, dost v zavislosti na jeho dulezitosti v dane dejinne ere.
Vzato kolem a kolem se mi hra hodne libi, a to jak ve ctyrech, tak v sesti - to nekterym prislo, ze je tam docela downtime, ale to muze byt dano tim, ze 4 z 6 hracu to hrali poprve;) Kazdopadne se tesim na dalsi zahrani, hra se zaradila mezi me oblibene...

11.1.2010 10:34:46

taky se mi moc líbilo
a nebylo to jen tím, že jsem vyhrál :)

díval jsem se na BGG ohledně těch začátečních bonusových karet (leader, weaponry)
a je to takhle (psal autor hry)

1) Discarding Event cards (especially leader, weaponry)

Events cards are valid only for one turn and have to be discarded at end of turn. Leader, weaponry can only be used with one empire!

čili je to jen na jednu epochu a jeden národ. pak se zahodí.použitelné v jakékoliv epoše.

a taky mám pocit že jsme blbě hráli tohle

2) Overun in combinaton with forts/fleets

If you invade a country containing a fort succesfully, you can use extra invasion points (if gained) to overrun adjacent lands (normal overun rules, i.e. no forts, no fleet usage etc...).
If you invade a country using a fleet, though, you can not!

čili dobyté území s pevností overrun nezastaví, dá se pokračovat, ale nejde dobýt území s pevností za pomoci overrunu. Snad jsem to ještě víc nezamotal :)

11.1.2010 10:52:19

kandelabr
Diky. To dela z obou extremne silne karty, v kombinaci treba s Arabama, Rimanama ci Mongolama:)
To druhe jsme hrali spatne, nastesti tam nedochazelo k tomu, ze by nekdo na fortky moc utocil:)
Muzem dat urcite nekdy zase;)

11.1.2010 11:06:51

aneken
...a to já taky, jen se musím ovládat a nevztekat se nad hody kostkou, které k tomu holt patří. :) Zajímá mne, jak moc si budou jednotlivé partie podobné.
Na Palubě jsme si žel v sobotu taky přenášeli karty Vůdce a Zbrojírny mezi jednotlivými koly. Jestli mají platit jen pro jeden věk, bude to trochu dynamičtější. Zahraješ víc zvláštních karet, místo abys škudlil ty dvě jmenované.

Jan

17.4.2011 17:21:56

Honza
No ja mam za sebou tri partie a probihaly dost ruzne, ono jde o to, ze se ti ne vzdy dari idealne spolupracovat s jednotlivyma svyma narodama...

17.4.2011 20:03:29

Vybíráme z Bazaru

The Cost
The Cost
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas