Brass: Birmingham

xxxxxxxxxo hodnoceno 385x (Seznam vlastníků)

Brass: Birmingham - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Gavan Brown
Martin Wallace
Matt Tolman
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ake to je?

Mám rád heavy euro, kde mate vela moznosti, kde je malo nahody, kde mozete spekulovat a vymyslat dopredu, je tato hra taká? Bola tu prirovnávaná ku Great Western Trail, co je pre mna priklad vyborneho eura. Je to niečo take? Ďakujem za rady..


Mia san mia...
14.9.2018 18:52:52

Nehrál som
Odporučam toto video od 30 min.
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/jouob-casta120-mosaz-a-conan-5029/

14.9.2018 19:27:20

Dik za tip
Dik za tip, ale video som uz videl, len som chcel viac nfo od niekoho kto hral pripadne hraj aj GWT.

Mia san mia...

14.9.2018 19:31:26

JAHMANsvk
Řeknu to v kostce. Mám o GWT a Birminghamu podobný pocit. Ale nevychází to z mechanik hry. Vychází to ze zážitku. Obojí je hodně intenzivní a pozitivní.
******
účastník JOUOB.castu

14.9.2018 20:37:08

Súhlas, chuťovka

Absolútne zdieľam názor microjelena. Aj gwt aj Birmingham je u nás veľmi obľúbená hra. Intenzita a pôžitok je proste jedna veľká paráda.

Brass B je veľmi dobré vykombená hra, ktorá je herne, gragicky ale aj tematicky na veľmi vysokej úrovni.

14.9.2018 21:04:47

Diky
Tak to som rad idem do toho asi, snad hra netrpi dako v dvoch hracoch.


Mia san mia...

14.9.2018 23:05:08

...
Hru mám otestovanou ve všech počtech.
Hra tří a čtyř hráčů je velice podobná v tom, že je velice interaktivní a konfliktní. Hráči na sebe reagují se stavbou průmyslu a cest, spojení k obchodníkům je mnohem snazší. Mnohem více se nakupuje uhlí a železo z trhu. Na hře oceňuji hlavně to, že vám tahy protihráčů, na jednu stranu strategii kazí, na stranu druhou otevírají nové možnosti. Vykoupí uhlí z trhu, které vy následně ihned doplníte stavbou potřebného průmyslu, což jste původně v plánu neměli. Nebo vás někdo tímto předběhne a zlevní nákup surovin z trhu, čímž se vám vyplatí stavba jiného průmyslu. Vzájemné užívání surovin z průmyslů a obzvláště nová mechanika piva typická pro Birmingham je opravdu parádní. Jen mě mrzí, že pivo autoři trošku více v pravidlech nevysvětlili tématicky.
Ve dvou je to překvapivě také velice dobré, ale na mapě je hodně prostoru a tudíž nedochází tolik k interakci a hráči si spíše tvoří vlastní píseček, kde si průmysly pěkně kombí pro sebe.
Jak krávy tak brass jsou pro mě top tier středně obtížná eura. Pro Brass ofc hraje navíc orgazmický vizuál nové edice.
___
redaktor Deskofobie

14.9.2018 23:27:33

Super napisane
Super napisane uz ma to iba dokleplo :) o scythe som tu cital vela, ze vo dvoch by to niekto dokonca ani nehral, ze tak isto si kazdy ide svoj piseček, a ze sme daleko od seba a pod. U nas neni hra scythe kde by sme sa frajerkou vo dvojici nepobili aspon raz, vobec to nieje daleko, je tam x moznosti ako byt zrazu niekde uplne inde na mape. Je to hlavne stylom hrania ako vas to bavi hrat. Verim, ze aj tu, ked budem chciet tak to konfliktne a interaktivne bude, zrejme bude stacit stavat blizsie k superovi :) .


Mia san mia...

14.9.2018 23:45:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Další názor
Jen pro info. Na Games.cz vylezl tento článek https://games.tiscali.cz/tema/martin-wallace-spina-pot-a-fantasy-318223
Je to sice z dílny Joub.castu, ale nejsou to mé dojmy.

******
účastník JOUOB.castu

15.9.2018 22:34:07

Po par hrach
Je pre mna Birmingham jedno z najlepsich euro hier ake doma mame. Hrame to vo dvojici a uplne super. Krasna produkcia a grafika. Jedine co nechapem je preco sa vo dvojici nepouzivaju akurat karty priemyslu bavlny a tovaru. To preco sa nepouzivaju karty miest na severe docela chapem, bolo by zlozitejsie vybudovat vo dvojici siet od hora dole. Co ma najviac bavi je interakcia medzi hracmi, vybuduje vo väčšej miere dopravnu siet super ako ju potrebujem (aj ked dostane na konci vela bodov za spoje), alebo si ju mam vybudovat sam? Pouzijem superovo pivo a svoje si necham na neskôr, aj ked mu tym dam prijem a body alebo pouzijem svoje? Co budem stavat na predaj? Stihnem otocit pred koncom veku vsetky svoje predaje, uhlie a zelezo? Necham stavat zdroje supera a budem parazitovat a ostane mi viac penazi na stavbu predaja? Alebo si budem stavat svoje zdroje? Zabezpecit dostatok piva. Zameriam sa na predaj jedneho druhu az po najvyssiu uroven, alebo budem predavat od kazdeho nieco? To vsetko s kombinaciou spravneho pouzivania kariet co mam na ruke. Je tam vela druhov akcii co moze hrac urobit. Rozmyslat treba nad vsetkym, čo a ako vymysliet. Velmi komplexna a kombinacna hra, o nieco narocnejsia ako GWT. Je tam par vynimiek, ktore si treba pamätat , ale nic hrozne. Som velmi spokojny :)

12.9.2019 12:46:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Darka Ages:Holy Roman Empire+Heritage of Charlemag
Darka Ages:Holy Roman Empire+Heritage of Charlemag
Akt. cena: 3499 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas