Bombay - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ystari Games
Autoři: Cyril Demaegd
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak správně hrát hru

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abychom si zahráli tuto hru. I když jsem amatérským způsobem překládal pravidla, dokud jsem si hru nezahrál, moc jsem nechápal některé pojmy. Přesto mi není jasné, kdy dochází k doplňování zásob v tržištích?

Pokud jsem to pochopil správně, hra se hraje na tzv. sety a každý set se skládá z jednotlivých kol, dle počtu hráčů. Hru jsme hráli ve 4 a ve 3.
Ve 4 hráčích by se mělo odehrát celkem 16 kol a ve hře ve 3 hrčích by se mělo odehrát 15 kol. (5x3 - kdy se v pěti setech vystřídají všichni tři hráči jako začínající)???
No a k samotnému doplňování zásob. V prvním případě (ve 4 hráčích) jsme to hrály tak, že se zásoby měnily po každém kole. Což se mi zdálo příliš časté.
Při hře ve 3 hráčích jsem ale hru hrály, že se zásoby otočily po skončení setu, tedy za celou hru 5x a myslím si, že takhle to je správné.
Může mi prosím někdo toto upřesnit? A hrál někdo v poslední době tuto hru a jaké s ní má zkušenosti?
Dále mne napadlo, že pokud bych každé kolo pasoval - tedy vůbec nehrál, nastřádm docela dobrý počet rupií a to si předci hraje? Je to jen hypotetická otázka, poněvadž se vytratil dojem z hraní.
Děkuji za info.
8.8.2010 21:08:20

To Ta-jmená
Tak jsem si všimnul, že ti také Bombay dorazil, tak doufám, že se brzy zapojíš do diskue?

28.11.2010 09:09:42

Kent
pravidla už si přesně nepamatuju, takže s doplňováním zásob ti neporadím, ale vím, že právě ta možnost pasovat a vydělávat peníze "za nic" me od této hry odradilo... někdo kdo celou dobu přemýšlí a vozí zboží má ve finále stejně peněz, jako ten, kdo od začátku hry stojí na místě :(

28.11.2010 11:49:13

To KungPao
No je to trochu nešikonvé ty pravidla. Ale myslím, že malá úprava a bude to. Já teda Bombay už dlouho nehrál. Snad se k tomu zase někdy dostanem. Ale díky za odpověď. :-)

28.11.2010 13:00:06

Kent
Eeee...nemyslel jsi spíš mně? :)
Já se zatím chystám jen na barvení slonů :-D
Na hru se dostane tak o Vánocích nebo na Zatroconu, dá-li bůh deskových her, abych se tam dostala.

28.11.2010 13:46:49

Kent
to ikri, já nic, já muzikant :-)

28.11.2010 14:47:36

Vy DVĚ....
Sakra, furt si Vás dvě pletu. Nevím proč. No jasně že sem mysel Ikri. Hele a čím to budeš barvit a jaký je postup? Docela mne to zajímá, i když zase takový hračička nejsem, ale kdybych se náhodou doma nudil. :-P
No jo, ta-jemná mastí NEXUSE....

28.11.2010 19:33:53

Sloníci
No hele, bojím se to tu otevřeně přiznat, ale nechce se mi kvůli pár slonům investovat do modelářských barev, vzhledem k mému vztahu k AT není pravděpodobné, že bych malovala ještě další figurky. Takže to napatlám akrylovkama, kterých mám doma plno. Nějakej základ, pak asi udělám šedý sloníky a barevný dečky a stříknu to nějakým sprejem (uvažuju i o laku na nehty :D ). Podle mě by to mělo pak držet. Snad nechodí modeláři na diskusi o Bombayi :)
Zaručeně se nechám inspirovat tímhle:
http://www.boardgamegeek.com/image/666309/bombay

28.11.2010 20:02:59

Pasování
Tak jsem si konečně zahrála Bombay ve třech. Jeden z nás nahrál 12 zlaťáčků, takže by na tom byl líp, kdyby celou dobu pasoval (to by měl 15). Ale my ostatní jsme měli přes dvacet, takže pasování asi není na výhru.

Zásoby se doplňují poskončení setu, což ty už jistě víš, ale pro ostatní :)

19.1.2011 07:38:06

Ikri
No snad už jsou pravidla podle Krena v pohode. :-)
Já se právě na Bombay chystám dnes s dětma, kdy ho beru na deskohraní. Sám jsem zvědav. Ještě musím prostudovat pravidla, ale už se těším.

19.1.2011 07:54:21

Kent
Nějakou chybku jsme tam našli, ale už jsem zase zapomněla jakou :) Já ji časem objevím.
Jinak slony pošlu brzy a snad je už dám i sem do galerie.

19.1.2011 09:09:34

chybka
Jo, droboučká chybka byla v přípravě hry, kdy palácové žetony mají dvě strany, žlutou a oranžovou, a jednou z nich se mají dát nahoru při hře ve dvou a třech hráčích (myslím) a druhou stranou ve čtyřech a pěti. Je vidět, že Křen překládal z angličtiny, kde se tahle chyba vyskytuje, zatímco v němčině je to asi správně.

Jinak Irenini sloníci a domečky jsou po nabarvení neskutečně rozkošní /-é!

19.1.2011 12:51:53 | Upraveno autorem (porovnej)

karel
Teda ty máš pamatováka :)

Jdi ty, jsem rudá až na pr... :)

19.1.2011 12:53:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
No jsem rád, že se zde najdou také nějací spoluhráči na tuto hru. :-) Když jsem si hru pořizoval , nebylo k ní skoro nic, ani pravidla. :-(

19.1.2011 13:09:06

Kent
To víš, že najdou, hned, jak pojedu do Hodonína, hodíme partičku :)

19.1.2011 13:33:52

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Akt. cena: 1111 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas