Bizzarie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zdlouhavá obsluha hry

Tak jsme si včera poprvé tu hru zahráli u nás doma ve 4 hráčích. A chtěl bych konzultovat s lidmi co to hráli a co dali hře třeba vysoké hodnocení některé své negativní postřehy. Taky bych byl rád, pokud to bude číst Jirka Mikoláš, aby se mi k tomu vyjádřil.

Hra je psaná na 45 min a my jsem to hráli téměř dvě hodiny, kdy převážnou část hry zabrala ne hra sama, ale obsluha hry. To znamená zjišťování bodů, kreslení a psaní bublin. Tím se stalo, jakoby čtení příběhu na kartě a čtení otázky byl jen takový krátký přívěšek ke zdlouhavé obsluze hry a čtení příběhu nemělo tu správnou atmosféru. Někdo kreslil dlouho, a ti co nakreslili a nebo napsali text rychle se pak už nudili a neměli co dělat. Také v tom kdo se bude vžívat do které obludy byl za chvíli na počmáraných papírech chaos. A u pátého kola se už pomalu všichni dožadovali konce a že 8 kol je moc.
27.6.2011 09:34:30

kren
No, my jsme to nikdy nehráli tak dlouho, a to i v šesti a sedmi hráčích.
Jak moc jste se vykreslovali s obludami?
Je lepší je pojmout spíše karikaturně, jednobarevně a velmi schematicky.
Bublina je pak aktuálním nápadem, "výkřikem do tmy" - prostě první asociací,
co člověka v souvislosti s přečtenou kartou napadne.

Ale jestli jste v té hře měli menší děti, co jim jde hlavně o to kreslení a tak, tak to si musí trvat dlouho... Mám takový osobní dojem, že ta hra není úplně pro děti, protože hlavním cílem je v ní úplně něco jiného než kreslení ;)

27.6.2011 10:02:06

kren
Stejně jako Elissa, ani my jsme hru nikdy nehráli tak dlouho. Max. 45 min v 6-ti lidech. Kreslení obludy bylo hotové do 5ti minut a každý je upozorněn na nutnost dostatku místa pro bubliny. Ani s textem v Bublinách se člověk nesmí moc mazat - někdy stačí jenom reakce typu "Ach jo, ten se má ...." Žádné sáhodlouhé příběhy. Máš pravdu, že to čekání, až někdo něco vymyslí a napíše by musela být nuda.

Ale nemohu tady posuzovat hru podle pravidel, protože je to typ hry, který hrajeme "4 fun" a ani nehrajeme to podle pravidel, protože to se nám to moc neosvědčilo. Každý má prostě svojí obludu a tu si podle reakcí "profiluje". Nezáleží na tom, kdo vyhraje .....


27.6.2011 10:22:24

Kren
Ahoj,
abych byl upřímný, podobnou rekci na hru jsem ještě nedostal. Hru jsem hrál opravdu hodněkrát s různými lidmi a toto se nikdy nestalo. Ve hře opravdu nejde o kreslení a o vymýšlení vlastních příběhů. Jde o psychologii a vciťování se, kreslení a vymýšlení má být doplňkem.

Proto, aby se dlouho nekreslilo jsou tam ty dílky s očima a pusama. Zdá se, jakoby vám z toho všla hra spojená s výtvarnou či jinak tvořivou aktivitou, ale to je myslím na hráčích a zvlášť na rodičích - moderátorech hry zda toto ukočírují. Nejsem proti tvořivé aktivitě, ale je dobré si na začátku vybrat k čemu hru použijete. Ve Vašem případě mi opravdu připadá, že se to promíslo a nevyšlo z toho dobře ani jedno.

Zjišťování bodů je také jednoduchá záležitost. Jeden hráč přečte z archu jméno obludy, kterou má na prvním místě a ostatní hráči se přihlásí pokud ji mají na archu také. Poté se spočítá počet zvednutých rukou a každý hráč si tento počet vynásobí jedním dvěma nebo třemi body, podle toho zda obludu uvedl na prvním druhém nebo třetím místě. V tomto případě to jednodušší užl nelze, pokud chci zachovat i možnost hry dvou hráčů.

Máš pravdu v tom že 8 kol je ideální tak pro 2 a 3 hráče. Optimáloní počet kol je 6 - tj každý hráč napíše jeden komentář ke každé obludě.

Doporučuji si hru zahrát ještě jednou a nekreslit se s obludami - obludy se během hry dokreslují jen v rámci rozšíření, a nevymýšlet sáhodlouhé a komplikované reakce ale vždy jen to první co vás napadne a hodí se k dané obludě...

27.6.2011 10:41:51

to Jirka a všichni
Díky za reakce. Zahrajeme a vyzkoušíme znovu :). Sám jsem si vědom některých bot, které jsme dělali a navíc jsme to hráli i s tím dokreslovacím rozšířením.

27.6.2011 10:48:44

DD

to kren
No tak hned prvni hru zacit i s dalsima rozsirenyma pravidlama, kdyz tak nejak nevite do ceho jdete je celkem odvaha a muze z toho plynou i to rozcarovani.
Taky jsem hru hral s nekolika naprosto odlisnyma skupinama lidi v +/- 6ti lidech a do hodiny to bylo i s pravidlama. Body pocitame presne jak popsal Jirka.
Kresleni je taky do par minut, idealne si dejte nejake timeboxy treba na to kresleni nestvur. Co se napsani textu tyce, tak nevim co za slohy jste tam psali, kdyz nekdo pak cekal a nudil se. U nas je to vzdy tak jedna veta, kterou mas napsanou za 30 vterin.

27.6.2011 13:19:40

to DD
Tak já jsem víceméně věděl do čeho jdu. Problém asi byl v dětech, které chtěli všechno kreslit podrobně a texty psaly naprosto nečitelně. Asi budu příště pro děti používat pro psaní textu tenší fixu.

27.6.2011 13:34:50

herni doba
Pripojim svuj zazitek z pocatku cervna, kdy Bizzarii hrala parta lidi na Jirkove pravidelne herni akci pro verejnost v Beroune. Hru jsem vysvetlil parte 4 mladych lidi (par tvari si matne pamatuji z gymplu. Hrali asi hodinu a pul, ale kdyz jsem se jich ptal, jestli se nekde zasekli, tak odvetili ze ne, ale ze je strasne bavi nad temi obludami premyslet. Takze to bude opravdu individualni, nekdo placne prvni co ho napadne, ale tihle to brali jako roleplaying, ackoli dle jejich slov deskovky nehraji. Podobne na tom u vedlejsiho stolu byla parta dam, ktere hraly Tobago. Bavili se u toho, povidali si o vsem moznem a v klidu popijeli. Myslel jsem, ze se u hry nudi, ale naopak, samy rikaly, ze je to nadchlo a zkratka nikam nespechaly - hraly dve hodiny, coz je pro vetsinu hrami nepolibenych hracu podle me dost extrem, ale temhle to royhodne nevadilo. Pro me zajimavy postreh :)

27.6.2011 13:55:11

ad sydo
No to musím se sydem souhlasit. Pokud se sejde skupina lidí, kteří jsou stejně naladěni, tak je to většinou OK. Nejhorší je když se sejde nesourodé klubko hráčů, kde má každý jiné představy proč a jak to hrát (ať už jde o jakoukoli hru), tak pak jsou z toho většinou otrávení všichni.

27.6.2011 14:24:05

Vybíráme z Bazaru

EXIT: Opuštěná chata (CZ)
EXIT: Opuštěná chata (CZ)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas