Bizzarie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou

Hráli jste tuto hru ve dvojici? My jsme jí hráli zatím dvakrát a pokaždé jsme měli oba stejně bodů v konečném součtu. Ale i ve většině kol jsme měli stejně bodů. Je to jenom náhoda nebo v případě dvou hráčů je pravděpodobné, že dojde k remíze? Jak hru upravit, aby k tomu nedocházelo?
26.12.2010 09:57:20

Hra ve dvou a stejný výsledek
Testoval jsem ji hodněkrát ve dvou a mám zkušenost, že pokud se lidé opravdu dobře znají, jejich výsledky jsou podobné (může se stát, že často i stejné). Aby vám vycházely rozdílnější výsledky, doporučuji následující možnosti:

1) Hrát od začátku hry s 8 obludami
2) Nedávat obludám jména ale pouze čísla
3) Volit těžší a méně jednoznačné otázky (např. otázky č. 9)
4) Hrát s rozšířením "sázka"
5) Taktizovat - naprosto jednoznačnou odpověď (za kterou by mohl mít soupeř 3 body) např. do svého archu vůbec nenapsat atd. (ale hrozí že se hra úplně zvrtne :) - doporučuji s mírou)
6) psát komplikovanější reakce k obludám, aby z nich vytvářeli složitější osobnosti plné rozporů a vnitřních tenzí :), taková obluda která mluví pouze ve verších vám bodama určitě zamíchá...
7) hrát v Angličtině

Další nápady uvítám a pověsím na web.

26.12.2010 13:14:27

Hra ve dvou
Mohu potvrdit z pohledu hráče, že hra ve dvou má podobné výsledky a to co doporučuje Jiraman není rozhodně od věci. Nám hodně pomohlo dávat jména, která neprozradí charakter postavy, takže ze z Chytrolýna stal např. Jožin, nebo hrát s 8 obludami již od začátku. Ale ať je to jak chce, po několika hrách jsme zjistili (a možná dospějete k podobnému závěru i Vy), že nám stejně nakonec nejde o body, ale především o dobrou zábavu, kterou tato hra nabízí.

26.12.2010 14:03:04

Bizzarie
plánuji koupi této šílenosti :) jenom dotaz: obsahuje hra dostatek otázek? Neomrzí časem? Díky ;)

6.3.2011 09:17:57

brko
Nepočítal jsem je, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že otázek a zpráv je tam habaděj(až mě to samotného překvapilo), takže se nemusíš obávat.

6.3.2011 10:10:52

jak hrajete?
tak hru jsem zakoupil a ihned s přítelkyni vyzkoušel. Parádně jsme se nasmáli při jmenování příšer např. Kaďouš, Kondomág apod. akorát se chci zeptat, jak to ve dvou hrajete? My kreslíme v každém kole dvě kreatury a k nim taháme televizní zprávu z Bizzarie. Následně do bublin se píše "co a jak". Poté se tahá otázka a následně vyhodnocení. Další kolo další příšery. Jak hru hrajete vy?

7.3.2011 22:58:35

Vybíráme z Bazaru

Marco polo
Marco polo
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas