Bios: Genesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvý dojem po prvej sólo hre

Medzi sviatkami som sa pokúsil rozchodiť sólo scenár a musím povedať, že sa mi hra ohromne páčila - čo sa týka atmosféry je ohromne presvedčivá, tie sprievodné texty sú neskutočne tématické a celkovo mechanizmus je nastavený tak, ako to asi prebiehalo pred 4 mld rokov na novučkej planéte Zem. Preklad pravidiel a texty na komponentoch sú veľmi kvalitné, toto vlastne prelomilo tú bariéru, ktorá ma oddeľovala od AJ verzií. Už sa neviem dočkať Megafauny a po včerajšom prehlásení IN-a ani Origins!!! :-)
Hra samotná nič neodpúšťa. Nový život vzniká a zaniká šmahom ruky, hody kockami sú neúprosné a niekedy pomôžu, niekedy fest potopia, ale na takúto simuláciu to pasuje akurát.
Všetky fázy hry sú veľmi intuitívne a aj keď zo začiatku bolo treba často overovať pravidlá, potom to už išlo hladko. Vybral som si farby červenú a zelenú a vydal som sa cestou minimálneho zriaďovania mutácií, pretože som chcel eliminovať vstup AI parazitov, a navyše práve na mutáciách je množstvo symbolov, ktoré umožňujú robiť niečo navyše - a tomu som sa chcel vcelku vyhnúť, aby som nestratil prehľad.
Sled udalostí bol pre vývoj života myslím si veľmi priaznivý, a tak relatívne skoro sa mi podarilo vytvoriť prvý vodný makroorganizmus. Avšak prejavila sa absencia mutácií a endosymbiontov, ktoré by ho ochránili, a tak po nejakých 3-4 kolách odumrel...
Chcel som si vyskúšať teda aj tie mutácie, ktoré sú evidentne korením hry a pokúsil som sa vybabrať s cudzími génami tým, že som si naviazal svojich vlastných parazitov. Cieľom bolo vytvoriť pri konci aspoň jeden makroorganizmus, ktorý by obsahoval oba moje bionty. Aj to vyšlo, ale séria nepriaznivých udalostí mi jeden z biontov odobrala a po konci zostala teda iba jedna farba, čo bol neúspech.
No, neúspech. Ja som bol výsostne spokojný už len s tým, že sa v mori začali hmýriť nejaké riasy tuším to boli. Postavil som základ pre vyššie organizmy, predsa! :-)
Moje dojmy sú skvelé, jednoducho skvelé a už sa teším na kompetitívnu hru, kde sa to bude hemžiť prokaryotami, eukaryotami, mutáciami, parazitmi atď.
Aha, jeden moment som hral zle - neprideľoval som katalyzátory na baktérie, tuším pravidlo E5. No a nastala aj kataklyzma, ale iba som zahodil 2 kotúče a zvolil Gaia, aby som si hru mohol vychutnať ďalej.
Samozrejme, ešte som veľmi ďaleko od pochopenia princípov hry - niečo mi našepkáva, že niektoré veci, ktoré sa javia byť ako negatívne, sa môžu otočiť v hráčov prospech a naopak. No ale o to je táto hra lepšia, že jej krivka poznávania je veľmi veľmi mierna. Vrele odporúčam!
2.1.2018 12:08:10 | Upraveno autorem (porovnej)

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Dobrodružné výpravy - Oklahoma
Dobrodružné výpravy - Oklahoma
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas