Bílý hrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Israel Cendrero
Sheila Santos
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo?

Jaká je tahle hra sólo? Vyplatí se mít ji jenom na sólo?

14.10.2023 23:34:41

Ahoj, hrál jsem již 3x sólo a je to super. Jednoduché ovládání bota a obtížnost je velmi vysoká. Hrál jsem na střední obtížnost a ještě se mi nepodařilo vyhrát… Je to velmi rychle připravené na hraní a oproti pvp nejsou ve hře žádné rozdíly. Doporučuji. 

17.10.2023 13:33:09

@pepyyyk A máš dojem, že časem půjde tu automu porazit? Na BGG si lidi hodně stěžují, že ta automa je obtížně vyhratelná i jen na jednoduchou obtížnost.

17.10.2023 20:12:59

@Ereboro Ano, včera večer už jsem jí to nandal (stále střední obtížnost). Pár her trvá než si mechaniku hry osvojíš a objevíš komba, které se tam dají dělat. Nicméně po 4. hře musím říct, že mi automa přijde hodně random a dokáže tě pořádně zaříznout. Navíc jsou u ní velké bodové rozdíly. Jednu hru má 55b další přes 70b. Zřejmě cena za jednoduché ovládání. Ale pořád mě to baví a myslím si, že za 675 kč se to vyplatí.

18.10.2023 09:00:59

Tak i u předchozí hry Katedrála záleželo jak uspořádáte Jakovlevovy karty, taky byla nevyzpytatelná :)

small man Tonda

18.10.2023 09:09:18

Otázka ke kartám co používá protivník, po vyhodnocení akcí se karty vracejí, ale kam, naspod balíčku, nebo navrch balíčku? 

8.12.2023 20:38:17

Dávam ich naspodok balíčku, zdá sa mi to logickejšie. Ak ich budeš dávať navrch, budú sa ti opakovať akcie a budeš ťahať viac kariet. Je pravda, že v pravidlách to nie je napísané najvýstižnejšie.

9.12.2023 07:31:39

Je tam “chyba” překladu. V anglických pravidlech je přímo uvedeno, že se mají po vyhodnocení dávat dospodu balíčku. 

9.12.2023 11:18:33

Na BGG je prepracovana automa - reaguje na aktualny stav na doske oproti originalnemu solu v pravidlach.

https://boardgamegeek.com/filepage/270458/gingkogawa-clan

Taktiez na easy obtiaznosti ludia pouzivaju house rule ze ignoruju dvojitu akciu (AI vzdy vyhodnoti len 1 kartu).

 

@Tonsii v katedrale vidis aku kocku automata pouzije, takze si vies prisposobit akcie, a rovnako vies AIcku blokovat ozdoby, a mas garantovany pocet krokov kym vykona rovnaku akciu z predosleho kola. Tuto je to plne random a tie dvojite akcie su strasny boost.

 

 

9.1.2024 16:51:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Abyss
Abyss
Akt. cena: 920 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas